Krása

Plastika prsou a těhotenství

Podstoupit chirurgické zvětšení prsou se obvykle doporučuje ženám, které buď už neplánují další potomky, nebo které se nechystají v nejbližší době otěhotnět. Avšak jak známo, člověk míní, pánbůh mění. Jak tedy k sobě jdou prsní implantáty a kojení, potažmo těhotenství?

Prsní implantáty nebrání zdravému kojení

Pokud máte zavedené prsní implantáty a otěhotníte, rozhodně není důvod pro jakékoliv obavy. I po chirurgickém zvětšení prsou můžete naprosto normálně kojit. Mléčné žlázy nejsou umístěním implantátů nijak zasaženy, proto kojení nijak neovlivňují.
Žádný z typů prsních implantátů neovlivňuje složení mateřského mléka, takže nikterak neohrožuje zdraví vašeho dítěte. Mnoho vědeckých studií se tímto tématem zabývalo a žádná z nich neodhalila u žen s prsními implantáty zvýšený podíl silikonu ani jiných látek v mateřském mléce.


Jediná nepříjemnost, která vás může potkat, je změna tvaru prsou po kojení a těhotenství. Je tedy možné, že budete muset podstoupit novou operaci, která upraví tvar prsou a postavení implantátů tak, aby vypadaly opět skvěle. V případě jakýchkoliv otázek nebo pochybností se neváhejte obrátit na kliniku plastické chirurgie, kde jste zákrok podstoupila.


Alternativy ke klasickým implantátům pro mladé ženy

Ani mladé ženy, které teprve těhotenství plánují, si rozhodně nemusí odepírat dekolt snů. Přesto, pokud plánujete otěhotnět v horizontu kratším než 10 let, raději zvolte jinou metodu zvětšení prsou než klasické silikonové implantáty. Mezi jednu z variant patří vstřebatelné výplňové materiály, jako například kyselina hyaluronová. Efekt tohoto zákroku je zhruba 12 měsíců a samozřejmě ho můžete podstoupit opakovaně.


Další možnost představuje například tzv. autoagumentace. Během ní se odebere tuk z problémových partií (břicho, stehna apod.), který následně plastický chirurg využije ke zvětšení poprsí. Tato varianta je velice šetrná a dekolt působí maximálně přirozeně.
Ženám, které již další těhotenství neplánují a přemýšlí nad zvětšením poprsí, doporučují experti z kliniky plastické chirurgie vyčkat se zvětšením poprsí zhruba jeden rok od doby, kdy přestanou kojit. Po této době se objem a tvar poprsí ustálí a je tedy možné dosáhnout operací kýženého výsledku.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
12. 11. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků