Krása

Jak vybrat plavky: střih podle postavy, barvu podle vlasů a pleti

Sbírání kytiček

Máme tu léto. Roční období plné slunce, pozitivní energie a hlavně dovolené! Už samotná představa dnů strávených u vody, ať už v městském aquaparku, u přehrady nebo na pláži u moře vzbuzuje pocity radosti a nedočkavosti.

Přípravy na letní sezónu vrcholí, obchody spustily prodej plavek na plné obrátky. Jestli jste si ještě nekoupila nové plavky, určitě zpozorněte. Výběr plavek by měl být ovlivněn nejen vaším vkusem a módou, ale také typem postavy, barvou vlasů a odstínem pokožky. Abyste se nemusela při nakupování trápit a vybrala si plavky, které budou lichotit vaší postavě, sestavili jsme pro vás krátký přehled.

Plavky podle barevné typologie

Stejně jako u každodenních outfitů, plavky musí mít barvu, která bude krásně ladit s vaším odstínem vlasů, pokožky a očí. Stylisté i vizážisté rozlišují 4 druhy žen podle tzv. barevné typologie.

Zimní typ

Jste-li zimní typ (pleť světlá, narůžovělá až porcelánová, nebo naopak olivově snědá; tmavé vlasy; zelené, šedivé a oříškové až čokoládové oči ), pak si můžete dovolit jasné, zářivé barvy jako je růžová, fialová, karmínově či rubínově červená, jasně zelená a blankytně až tmavě modrá.

Jarní typ

Krásu jarních typů (pleť broskvová, nažloutlá, zlatavá; blond až světle hnědé vlasy; oči světlých barev jako je modrá, šedivá a zelená) nejvíce podtrhnou plavky v odstínech zlatavé, krémové, žluté, hnědé, oranžové, lososové, meruňkové, purpurově fialové i tyrkysové.

Letní typ

Léto si užijí i letní typy (pleť je světlá, jakoby našedlá nebo namodralá; vlasy jsou blond nebo naopak tmavě hnědé; oči bývají šedivé, zelené, tmavě modré, jiné nevýrazné barvy), těm bude slušet zelená, modrozelená, malinová, starorůžová nebo šeříková.

Podzimní typ

Žena podzimního typu (pleť šampaňského odstínu, vlasy v rudých, kaštanových či zlatavých odstínech, a oči mají zářivé barvy) bude neodolatelná v čokoládově hnědé, olivové, měděné, lososové, fialkové a decentní zelené. Klasika jako je černá nebo bílá sluší většině typů žen, nic jimi tedy nezkazíte.

Plavky podle druhu postavy

Všechny postavy mohou být krásné a sexy, pokud se s nimi správně pracuje.

Trojúhelníková postava

Trojúhelníková postava (užší ramena, širší boky) vynikne v plavkách s nenápadnou spodní částí, zato velmi výrazným vrškem.

Převrácený trojúhelník

Převrácený trojúhelník (široká ramena, užší boky) je typ postavy, u kterého je třeba naopak odvést pozornost od širokých ramen krásným spodkem plavek a jednodušším vrškem.

Přesýpací hodiny

Šťastné majitelky postavy ve tvaru přesýpacích hodin si mohou vybírat téměř ze všeho, ale pro ženy s postavou ve tvaru jablíčka (téměř žádný pas, rovný trup, bříško, široký hrudník) jsou tu jednodílné plavky s tmavými boky, které budou opticky zeštíhlovat, a s výrazným výstřihem.

Malé či plnoštíhlé ženy by měly sáhnout po plavkách jednodílných a tankinách, které postavu prodlužují a zeštíhlují. Máte-li atletičtější postavu, sáhněte po plavkách, které vytvoří krásné ženské křivky. Jednoduchý, ale rafinovaný vrchní díl plavek opticky zvětší a zdůrazní hrudník.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Lascana, www.colombiadesigns.com/swimwear-color-according-hair-skin-color/, augustsociety.com/blogs/blog/how-to-pick-the-right-swimwear-colour-for-your-skin-tone
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků