Krása

Pořiďte si nové plavky

Blíží se léto! Roční období plné slunce, pozitivní energie a hlavně dovolené! Už samotná představa dnů strávených u vody, ať už v městském aquaparku, u přehrady nebo na pláži u moře vzbuzuje pocity radosti a nedočkavosti.

Přípravy na letní sezónu vrcholí, obchody spustily prodej plavek na plné obrátky. Jestli jste si ještě nekoupila nové plavky, určitě zpozorněte, protože my vám přinášíme nejaktuálnější trendy a hlavně tipy, se kterými se stanete letní bohyní.


Výběr plavek by měl být ovlivněn nejen vaším vkusem a módou, ale také typem postavy, barvou vlasů a odstínem pokožky. Abyste se nemusela při nakupování trápit a vybrala si plavky, které budou lichotit vaší postavě, sestavili jsme pro vás krátký přehled.


Plavky podle barevné typologie

Stejně jako u každodenních outfitů, plavky musí mít barvu, která bude krásně ladit s vaším odstínem vlasů, pokožky a očí. Stylisté i vizážisté rozlišují 4 druhy žen podle tzv. barevné typologie. Jste-li zimní typ (pleť světlá, narůžovělá až porcelánová, nebo naopak olivově snědá; tmavé vlasy; zelené, šedivé a oříškové až čokoládové oči ), pak si můžete dovolit jasné, zářivé barvy jako je růžová, fialová, karmínově či rubínově červená, jasně zelená a blankytně až tmavě modrá. Krásu jarních typů (pleť broskvová, nažloutlá, zlatavá; blond až světle hnědé vlasy; oči světlých barev jako je modrá, šedivá a zelená) nejvíce podtrhnou plavky v odstínech zlatavé, krémové, žluté, hnědé, oranžové, lososové, meruňkové, purpurově fialové i tyrkysové. Léto si užijí i letní typy (pleť je světlá, jakoby našedlá nebo namodralá; vlasy jsou blond nebo naopak tmavě hnědé; oči bývají šedivé, zelené, tmavě modré, jiné nevýrazné barvy), těm bude slušet zelená, modrozelená, malinová, starorůžová nebo šeříková. Žena podzimního typu (pleť šampaňského odstínu, vlasy v rudých, kaštanových či zlatavých odstínech, a oči mají zářivé barvy) bude neodolatelná v čokoládově hnědé, olivové, měděné, lososové, fialkové a decentní zelené. Klasika jako je černá nebo bílá sluší většině typů žen, nic jimi tedy nezkazíte.


Plavky podle druhu postavy

Všechny postavy mohou být krásné a sexy, pokud se s nimi správně pracuje. Trojúhelníková postava (užší ramena, širší boky) vynikne v plavkách s nenápadnou spodní částí, zato velmi výrazným vrškem. Převrácený trojúhelník (široká ramena, užší boky) je typ postavy, u kterého je třeba naopak odvést pozornost od širokých ramen krásným spodkem plavek a jednodušším vrškem. Šťastné majitelky postavy ve tvaru přesýpacích hodin si mohou vybírat téměř ze všeho, ale pro ženy s postavou ve tvaru jablíčka (téměř žádný pas, rovný trup, bříško, široký hrudník) jsou tu jednodílné plavky s tmavými boky, které budou opticky zeštíhlovat, a s výrazným výstřihem. Malé či plnoštíhlé ženy by měly sáhnout po plavkách jednodílných a tankinách, které postavu prodlužují a zeštíhlují. Máte-li atletičtější postavu, sáhněte po plavkách, které vytvoří krásné ženské křivky. Calzedonia navíc letos myslela i na ty z nás, které nestihly zhubnout do plavkové sézóny nebo zkrátka nemají postavu modelek, a připravila kolekci plnou kousků, které zdůrazní všechny přednosti a zakryjí vše, co je potřeba zakrýt.


Letošní trendy v plavkách

New Yorker

New Yorker – geometrické vzory
Calzedonia - nápadný vršek

Calzedonia – nápadný vršek

V neposlední řadě je třeba při výběru plavek dát na aktuální trendy. Hitem léta jsou různé odstíny modré, ať už azurové, námořnické, tyrkysové nebo blankytné. Návrháři se vyřádili i na světlých krémových a pastelových barvách a křiklavých, veselých barvičkách a vzorech (potiscích).
 

Krajkový efekt, rafinovaná ramínka, různé výkrojky a výstřihy, to vše ozvláštňuje a zkrášluje plavky letošní sezóny. A čím své úžasné plavky doplnit? Slušivé sandálky na klínu, dřevěný náhrdelník a jednobarevný overal se postarají o stylový a vyladěný plážový outfit, za kterým se nejedna hlava otočí.

Lindex

Lindex
New Yorker

New Yorker

Jednoduchý, ale rafinovaný vrchní díl plavek opticky zvětší a zdůrazní hrudník.
 

Zářivá barva a sexy výstřih vás učiní nepřehlédnutelné.

Pak už stačí jen nasadit úsměv a užívat si čerstvého prázdninového vzduchu plnými doušky.

Připravila: Natálie
Foto: archiv firem
11. 6. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků