Zdraví

Postava do plavek a nohy do minisukně: zbavte se celulitidy

Celulitidu způsobuje nedostatečnost pojivové tkáně. Podkožní prostor se přeplňuje tukovými buňkami a tím dochází ke kompresi drobných cévek. Zůstává-li tento tlak dlouho, přestává v cévách proudit krev a brzy se začne objevovat tzv. pomerančová kůže.

Celulitida bohužel vzniká z 80 % procent na základě genetických dispozic, a proto se prevence omezuje pouze na odstranění rizikových faktorů. Vyvarujte se zejména kouření, nedostatku pohybu a tekutin, stresu a nadváhy. K rozvoji celulitidy ovšem přispívá i užívání hormonální antikoncepce 

Nejprve si uvědomte, že celulitida nemá nic společného s tím, kolik vážíte. Jde o svalovou atrofii, při níž se zvětšuje objem podkožních tukových buněk. Ty jsou vytlačované proti povrchu kůže a vzniká takzvaná pomerančová kůže. V místě je značně omezený průtok krve a lymfy, přitom lymfa se podílí na odplavování škodlivin z těla. Co tedy dělat? 


Pijte: hlavně pravidelně 

Voda z těla odplavuje toxiny, a tím pročišťuje tělo. Pokud celý den nepijete a večer si dáte třeba litr kohoutkové, zatížíte ledviny a z organizmu se vyplaví minerály, které potřebujete. Důležité je naučit se pít pravidelně. Pomůže jednoduchý trik: před každým jídlem vypijte sklenici vody, pak sníte méně a ustoupí i chutě na sladké.

Hýbejte se: volte aktivitu, která vás těší 

Plavání, jízda na kole nebo kolečkových bruslích patří mezi nejúčinnější sporty, které podporují tok lymfy. Při plavání v bazénu navíc využíváte tlak vody jako přirozenou kompresi, která pomáhá k odstranění celulitidy. Pokud se z nějakého důvodu nemůžete věnovat ani jedné z těchto činností, vyšlápněte si několik pater pěšky (každý den). Nohy musí překonávat gravitaci, dojde k větší zátěži než při obyčejné chůzi. Jedná se také o aerobní aktivitu, v jejímž důsledku tělo čerpá energii z tukových zásob. 


Co dělat, když už se ale celulitida objeví? 

S léčbou celulitidy je vhodné začít včas, jakmile se objeví její první známky. Jen tak je možné projevy celulitidy úspěšně odstraňovat hned v počátku. V redakci jsme zapátrali po ošetřeních, které vám pomohou zbavit se celulitidy a trochu zformovat postavu. 


LPG lipomasáž 

Příjemné masážní ošetření funguje na bázi mechanické stimulaci kožních buněk LPG a přispívá k omlazení a ozdravení pokožky celého těla. Během lipomasáže dochází k urychlení činnosti lymfatického systému, kterým jsou z těla odplavovány škodlivé látky. Ošetření má zásluhy také na detoxikaci organismu a okysličení pokožky. Jeho pomocí se v kůži aktivuje i proces tzv. lipolýzy – štěpení a uvolňování tuků. Díky tomu procedura slouží také jako prevence či řešení celulitidy. 


Ošetřením dochází k buněčné obnově kolagenu a elastinu – látek tělu vlastních, zodpovědných za elasticitu kůže. Výrazně se zlepšuje také přirozená tvorba kyseliny hyaluronové – látky proslulé omlazujícím a hydratačním efektem. Sečteno a podtrženo: procedura umí pokožku účinně vyhladit, rozjasnit a kůži celého těla nápadně omlazovat. 

LPG Lipomasáž Foto: Medicom Clinic

Ošetření se provádí patentovaným přístrojem Cellu M6 ALLIANCE. Ten pracuje na principu mechanické biostimulace kožní tkáně a je vybavený několika různě velkými hlavicemi s motorizovanými válečky. Právě ty při ošetření příjemně masírují pokožku. Během procedury pak mají klienti na sobě speciální overal. Elastické oblečení přiléhající ke kůži odděluje pokožku od hlavice přístroje. 


Efekt procedury na kůži pocítíte okamžitě, tedy už po prvním ošetření. Kůže bude jemnější, hladší, zdravě prokrvená. Nastartuje se v ní řada blahodárných procesů. K udržování vitality pokožky a zachování efektu ošetření pak stačí třeba i jediná terapie měsíčně. 


Rázová vlna

Zpevnit, vyhladit, a dokonce celkově omladit pokožku dovede rázová vlna. Ošetření stimuluje metabolické procesy v těle. Hluboko v kůži díky tomu dochází k obnově tvorby kolagenu, elastinu a zároveň k odbourávání nežádoucího tuku. 


Jak terapie rázovou vlnou probíhá? Na ošetřované místo se nejprve nanese dostatečné množství čirého ultrazvukového gelu. Díky němu následně akustické rázové vlny snadněji pronikají do podkoží. Po dané lokalitě pak začneme přejíždět aplikátorem, který ze sebe při terapii vydává zhruba od 1 do 4 tisíc pulsů. Záleží na typu a velikosti ošetřované partie. Celá terapie trvá 20 minut a je zcela bezbolestná. 

Rázová vlna Foto: Medicom Clinic

Efekt rázové vlny je velmi individuální. Většina klientů na sobě pozoruje pozitivní změny už po první terapii, jiní ale třeba až po 3–4. Celkový počet ošetření by měl ale odpovídat 6 až 11, a to v intervalech ideálně 3–4 dnů. Pro udržení pěkného výsledku následně stačí absolvovat 1–2 ošetření do měsíce.


Dbejte na dostatečný pitný režim 

V období, kdy sérii ošetření rázovou vlnou podstupujete, se vám vyplatí dbát na dostatečný pitný režim. Denně vypijte okolo 2–3 litrů čisté neperlivé vody. Odpadní látky se pak budou snadněji vylučovat lymfatickým systémem ven z těla. Efekt ošetření ještě můžete podpořit zdravějším jídelníčkem a pravidelným cvičením.


Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Medicom Clinic
Foto: Cladio Scott PixabayDiskuze: příspěvků