Zdraví

Potraviny vhodné při hubnutí: podporují spalování tuků

Snažíte se zhubnout? Jedna z věcí, které vám pomohou, je skladba jídelníčku. Zařaďte do něj potraviny, které podporují spalování tuků.

Některé potraviny dokážou velice dobře podpořit metabolismus i proudění krve, takže váš organismus chtě nechtě začne spalovat kalorie rychleji. Které to jsou? 

Jablečný ocet 

Věděly jste, že jde o bezvadného pomocníka, který umí potlačit různé chutě, slané i sladké? Rovněž napomáhá vstřebávání živin a odstraňování odpadních látek z těla. A zkušenosti některých čtenářek jsou ryze praktické – jedna sklenice vody s trochou jablečného octa, kterou vypijete ráno, slibuje snadnější vyprazdňování. 

Chilli papričky 

Pálí? Jistě a v tom je právě jejich kouzlo. Inspirujte se světovými hereckými esy, které nedají dopustit právě na chilli papričky, když se potřebují zbavit tukových zásob v oblasti pasu a boků (právě tyto partie jsou velice problematické). Obecně platí, že papričky zahřejí organismus, rozproudí krev a zrychlí metabolismus. 

Navy Fazole 

Podporují činnost metabolismu. Obsahují druh vlákniny, která přispívá k pocitu plnosti a reguluje hladinu cukru v krvi. Našemu organismu dodají mangan, kyselinu listovou a hořčík. Můžete je použít při přípravě polévek, pomazánek, salátů nebo jako přílohu. Luštěniny obecně jsou kvalitním zdrojem bílkovin. 

Mořské plody 

Pro někoho delikatesa, pro jiného běžná součást jídelníčku. Odborníci doporučují konzumovat je nejlépe čerstvé. Obsahují hojně taurinu, který podporuje produkci hormonu štěpícího tuky. Zároveň přispívá ke tvorbě žlučových kyselin, jež hrají zásadní roli při štěpení tuků. 

Zelený čaj 

Zelený čaj je proslulý svými blahodárnými účinky na lidské zdraví, ale ne každý tuší, že je i výborným urychlovačem hubnutí. Obsahuje totiž antioxidanty katechiny, které zrychlují proces zeštíhlování. Povzbuzující tein v čaji vzpruží tělo i mysl podobně jako kofein v kávě. O čem se mluví méně je blahodárný účinek antioxidantů na zmírňování napětí v organismu při velkém stresu.

Připravila: Katka Soušková
Zdroje: webozdravi.cz, Eat this, not that.
Foto: Suju-foto Pixabay


Diskuze: příspěvků