Akce

Pozvánka na BylinkoFest

Sbírání kytiček

Zajímáte se o léčivé účinky bylin? Chcete se dozvědět něco nového? Poradit se s odborníky? Anebo si rovnou některé bylinky koupit? Pak vás zveme na BylinkoFest, jehož brány se otevřou 23. dubna v Praze.

První ročník prodejní výstavy BylinkoFest slibuje pestrý program. Na co se můžete těšit?

Co si odnést domů

Rovnou na místě si lze například zakoupit naše i zahraniční bylinky, kromě dobře známých jmenujeme například ženšen pětilistý (významný antistresor), angínovník (žvýkání listů pomáhá při zahlenění i angíně), schizandru čínskou (mimo jiné podporuje funkci jater), šišák bajkalský (slibuje antioxidační, detoxidační i uklidňující účinky) a řadu dalších. Ochuzení nezůstanou ani pěstitelé, ti si můžou pořídit sazenice třeba kotvičníku, česneku medvědího, máty a jiných rostlin. A vůbec další přípravky z bylin.

Co se dozvědět a zkusit

Součástí programu bude řada přednášek a workshopů. Na některé je třeba hlásit se předem prostřednictvím facebookových stránek výstavy: https://www.facebook.com/BylinkoFest, jiné budou běžně dostupné.

Jednu z přednášek povede moravská bylinkářka Jarmila Podhorná, která se zaměří na gemmoterapii neboli léčivou sílu pupenů rostlin. Vladimír Mazal, odborník na ájurvédu, se bude věnovat kurkumě. A jak byliny působí na rovnováhu těla i jak se zpracovává rakytník, to vám prozradí Emil Havelka. Během dne však probíhat ještě mnoho dalších, kratších přednášek, například o aromaterpii, pěstování a využití konopí, superbylinách a superpotravinách, pěstování asijských rostlin, účincích houby reishi či bylinkách pro pejsky a kočičky.

Na praktických kurzech se zase naučíte vyrábět přírodní kosmetiku z bylinek nebo tinktury z léčivých rostlin.

Aby toho nebylo málo, současně se vám nabízí také individuální poradenství s odborníky z oblasti pěstování rostlin, aromaterapie, bylinkové kosmetiky, zdravého životního stylu, výživy a podobně.

A až budete „nasycení“ informaci a obohacení o nové zkušenosti, jistě přijdou vhod ochutnávky zdravých dobrot a čajů. Nebo byste snad raději bylinková vína?

Praktické informace

Kdy: 23. dubna, od 9 do 19 hodin.
Kde: v Národním zemědělském muzeu, Praha 7, Kostelní 44.
Za kolik: vstupenka stojí 50 Kč a současně platí i do všech expozic muzea.

Připravila: Marcela
Foto. BylinkoFest
7. 4. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků