Akce

Pozvánka na páteční akci: Turistická značka

Jedna z nejstarších turistických organizací na světě oslaví 133. narozeniny. Klub českých turistů, založený skupinou vlastenců okolo Vojty Náprstka, své výročí oslaví v pátek 11. června v Praze na náměstí Republiky.

Přesně v tento den, který je vnímán jako „památný den Klubu českých turistů“, proběhlo založení klubu. Slavnostní akce bude probíhat od deseti hodin dopoledne až do večera s bohatým doprovodným programem. 

Pro rodiny s dětmi bude připraven program zaměřený na ochranu přírody a lesů. Klub českých turistů zde postaví velký turistický rozcestník, chybět nebudou dárkové suvenýry či oblíbené razítkování. „Všichni účastníci programu obdrží speciální Turistickou vizitku nebo otisk příležitostného poštovního razítka. Součástí programu bude také tři kilometry dlouhý pochod k Náprstkovu muzeu a zpět, kde budou soutěžící plnit různé úkoly a interaktivní hry. V 11 hodin proběhne slavnostní vyvěšení největší turistické značky v ČR zapsané agenturou Dobrý den do knihy rekordů,“ odhaluje několik bodů z programu předseda Klubu českých turistů Vratislav Chvátal. 

Zajímavý zážitek nabídne také přítomnost atletky Lindy Průšové, medailistky MČR 2020 v trojskoku. S atletkou si budete moci na stanovišti doskočiště poměřit své sportovní dovednosti.

Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Klub českých turistů
Foto: Klub českých turistů

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků