Krása

Prádlo jako dárek? Proč ne, ale správně vybírejte!

Šperky, parfémy a kosmetika, svíčky a cédéčka. To všechno jsou dárky, které potěší snad každou z nás. A co byste řekly na prádlo, milé dámy? Zkuste se jen tak mimoděk zmínit před „Ježíškem“, třeba vám nějaké ty kalhotky, podprsenku či negližé donese. A možná byste měla přidat i radu, jak takové prádlo vybírat.

Do základní výbavy každé ženy by mělo patřit prádlo v tělové a černé barvě. Pro radost a pro zpestření pak můžete mít v prádelníku i řadu dalších barev. Ostatně barvy jsou trendem letošní zimy, a tak výrobci zařadili do zimní kolekce tzv. novou „bílou“ – tedy barvy, kterými můžete bílé prádlo směle nahradit – v kolekcích se objevuje tělová, všechny odstíny krémové, šedá, šedostříbrná i oranžová. Jako nová „černá“ by mohla ve vašem prádelníku najít místo tmavě fialová, modrá ve všech různých odstínech a také červená. Vybrat si můžete také prádlo s krajkou či výšivkami nebo s různými motivy – letos se objevují sněhové vločky, kostička, vzory inspirované Skandinávií apod.


Pro mnohé ženy bude jistě překvapením, že se spodní prádlo nosí i jako součást oblečení, a tak se nebojte poodhalit zajímavě řešená ramínka, ve výstřihu nechte vykukovat šňůrky a zdobné prvky prádla. Ač se to nezdá, takové prádlo pak ve výstřihu zajímavě ozvláštní i docela obyčejnou košili.

Jak si prádlo vybírat?

Pokud máte ve zvyku v rychlosti vybrat první model, který se vám zalíbí, navíc ve velikosti, kterou nosíte už roky, tak na takový způsob nákupu raději zapomeňte. Chcete-li prádlo, které vám poskytne maximální komfort a dokonalou oporu pro vaše prsy, navštivte specializovaný obchod, kde nabízejí kvalitní individuální servis. Ostatně k trendům, které výrobci prádla čím dále víc prosazují, patří nákup v obchodech, kde jste v těsném kontaktu s prodavačkou. Žádné samoobsluhy, kde na prodavačku nenarazíte, naopak.

„Prodavačka by se po celou dobu měla stát vaší asistentkou, která ví, co a jak,“ upřesňuje Michaela Vlčková, majitelka prodejen Dessous I Dessus a dodává: „Prodavačka by vám měla poradit, doporučit a obsloužit vás, abyste ani na chvilku nemusela opustit zkušební kabinku. Velikost je totiž vždy jen orientační údaj, navíc se během života mění, takže je důležité vyzkoušet i několik různých modelů podprsenek, nechat si od obsluhy poradit, utáhnout ramínka, zkontrolovat, zda prádlo dobře sedí. Na nákup nespěchejte, vnímejte, jak se v prádle cítíte, zvedněte ruce, ohněte se pro kabelku, pootočte se, zkuste zkrátka napodobit pohyby, které během dne děláte. Prádlo je přece váš každodenní společník, o kterém byste ale neměla vědět.“

Samosebou, že prádlo vybíráte také podle barvy a provedení, ale to si skutečně nechte až nakonec, až zjistíte, v jakém prádle se cítíte dobře. Pak teprve vybírejte co se vám líbí – bílé, červené, fialové, černé prádlo nebo prádlo s krajkou apod.

Co byste měly vědět?

K nejprodávanějším a neoblíbenějším patří podprsenky s kosticí, ale i ty mohou být v různých střizích – vyztužená, push-up, půlková, plná, balkonetová… střihů podprsenek je velké množství. Který střih je ten pravý, však posoudíte jen při vyzkoušení na vlastní kůži. Co se týká velikostí, nabídka je v současné době velmi široká – od obvodu 65 až do 105 cm pro velikosti košíčků od A až do I. Ve specializovaných obchodech se vždy najde řešení, součástí servisu bývá nejen poradenství a konzultace, ale často také možnost úpravy obvodu, doobjednání potřebné velikosti i zaregistrování do databáze zákazníků, takže bez obav a bez údajů o velikosti můžete klidně napsat Ježískovi nebo pro model z nejnovější kolekce vyslat svého partnera.

Jak poznáte kvalitní spodní prádlo?

  1. Neprodává se na tržnicích, ani v zásilkovém obchodě. Vždy musíte mít možnost prádlo vyzkoušet.
  2. Není levné, na druhou stranu podprsenka v ceně kolem 2000 korun není žádný luxus. Naopak, nejste tak bohatá, abyste kupovala levné věci. V ceně se odráží perfektní střih, kvalitní materiály a zpracování, takže vám prádlo bude dobře sedět, dlouho vám vydrží a přinese vám komfort, které u levného prádla nezískáte. Ostatně prádlo plní nejen estetickou úlohu, ale také zdravotní efekt – je oporou pro prsy, chrání je, odlehčuje zátěž větších prsů apod. A na to byste měly vždy myslet.
  3. Kvalitní prádlo je vybaveno kosticemi ze speciálních plastů, které se teplem těla přizpůsobí jeho tvaru, kovové kostice bývají potaženy speciálním lakem, které zajistí, že kov nebude v přímém kontaktu s pokožkou.
  4. Je v nabídce v různých velikostech a je označeno jak číslem – velikostí obvodu, tak písmenem označujícím velikost košíčku. Kupovat prádlo označené velikostí S, M, L nebo jen číslem obvodu je hloupost, takové prádlo vám nikdy nebude dobře sedět a nikdy prsům neposkytne dostatečnou oporu.
  5. K podprsence jsou k dostání také kalhotky, často v různých střizích a provedení– klasické, šortkové, string, tanga.

Zkuste se inspirovat na www.lamarque.cz 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
17.12. 2012


Diskuze: příspěvků