Akce

Prague Patchwork Meeting se blíží!

Sbírání kytiček

Mezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě.

 

Autor: Irena Zemanová, 2010

Její 5. ročník proběhne 1. – 3. dubna 2011 v Praze ve Wellness Hotelu Step v pražských Vysočanech. Na ploše o rozloze čtyř tisíc metrů čtverečních se představí více než 250 autorů a klubů, z toho 12 samostatných galerií. Vystaveno bude více než 500 kusů autorských prací – převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky, a to včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě. Vlastní expozici mají v letošním roce také originální textilní panenky a medvídci.

 
Součástí veletrhu bude také prodejní část – obchody nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil, na mnoha stáncích probíhají průběžné ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky.
 
V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se také rozmanitých workshopů, které vedou renomované zahraniční textilní autorky.
 
Co uvidíte
 

Autor: Jana Haklová, 2009

Letošní nejvýznamnější kolekce představí Alicia Merrett z Velké Británie, skupina Art Group (sdružující 21 textilních umělkyň z 15 zemí Evropy), B. Morgenroth z Německa, A. Muze z Lotyšska, Berner Quilters, T. Vahavuori z Finska a S. Furbeyre z Francie.

Výstava má i svou soutěžní část, ve které mezinárodní porota ocení nejlepší textilní práce na téma Sítě, Domov a Krajka. Vybrané české autorské práce budou pak vystaveny v Birminghamu a ve Vídni v rámci české expozice.
 

Vstupenky na výstavu budou k dispozici na místě, a to buď jednodenní za 150 Kč, nebo třídenní permanentka za 300 Kč.
 
Připravila: Šárka
Foto: PPM/autorská práce J. Štěrbová, 2009
17. 3. 2011
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků