Rodina

Proč koupit zahradní domek v zimě a jak o něj pečovat

Dřevěné zahradní domky na nářadí jsou skvělým doplňkem každé zahrady. Nářadí se vám díky nim nepovaluje v garáži nebo sklepě, kam nepatří.

A ochrání je i před mrazem a sněhem. Postavit takový dřevěný zahradní domek přitom zvládnete během několika dní. 

Právě teď se vyplatí 

Dřevěný zahradní domek můžete využít jako domek na nářadí, pro relaxaci či zahradní domek pro děti. Díky jednoduché konstrukci na zemních vrutech či betonových patkách ho můžete stavět i v zimě. Pineca.cz, česká pobočka jednoho z největších výrobců montovaných dřevostaveb v Evropě, na ně navíc dává podzimní a zimní slevy. 

Jednoduchou stavebnici z masivního severského dřeva zvládnete postavit svépomocí, a pokud ne, není v zimě problém sehnat kvalifikovanou pracovní sílu. Navíc si můžete instalaci domku objednat společně s dodávkou materiálu v jednom balíku. 

Péče je jednoduchá 

Dřevo odolné severská borovice je přirozeně lépe chráněno proti útokům dřevokazného hmyzu i proti vodě a dřevním houbám. Přesto musíte dodržet pár pravidel, jak o dřevěný zahradní domek pečovat. Především musíte zaručit bezchybnou funkčnost střešní krytiny, aby do domku nezatékalo, a také okapů, které musí perfektně odvádět vodu. 

Kdyby se ucpaly, hrozí, že je mráz poškodí, nebo se v nich nahromadí nebezpečný led, který je může i utrhnout. Pravidelně také při větším sněžení shrnujte sníh ze střechy. Pamatujte na to, že i 20 centimetrů mokrého sněhu váží stejně, jakoby na každém metru plochy střechy stál jeden dospělý chlap. 

Mohlo by vás také zajímat: Jak vybrat a postavit zahradní domek svépomocí a bez papírování.

KP
Foto: Pineca


Diskuze: příspěvků