Proč milujeme filmové hrdiny

Sledujete zamilovaný film a vedle funí u večeře vaše drahá polovička. Což o to, život s ním je krásný, neměnila byste. Ale přeci jen, občas zatoužíte aspoň po malém kousku romantiky.

Titulka pro: Proč milujeme filmové hrdiny
Zobrazit fotografii v galerii

Vybavujete si scénu z filmu Slunce, seno, jahody, kdy sedí Škopková u televize a sleduje Angeliku? Po tvářích se jí koulejí slzy dojetí, když v tom se podívá na svého muže. Leží v trenkách rozvalený na gauči, u ruky láhev s pivem a hlasitě chrápe. Scénu umocňuje herecké mistrovství v podání Heleny Růžičkové, takže se zasměje asi každá z vás. Jenže vzápětí si uvědomíte, že vám to vlastně něco připomíná. No ano, střet reality s nekonečnou touhou po romantice a vášnivé lásce až za hrob.

 

Příběhy červené knihovny

Kousek rozněžnělé dušičky se skrývá snad i v té největší realistce, která nad romantikou ohrnuje nos. Která z vás by nechtěla být aspoň na chvilku v kůži hlavní hrdinky, o jejíž přízeň a lásku bojuje Richard Gere, Leonardo diCaprio nebo podobný charismatický muž s dokonalým zjevem i chováním. Zkrátka zažít něco nádherného a vzrušujícího. Něco, co vám v tom každodenním stereotypu chybí. A tak se koukáte pořád dokola na filmy, které znáte, čtete příběhy z červené knihovny a utíkáte ke sledování zamilovaných seriálů.

 

Muži jsou zkrátka jiní

Pokud jde o romantické příběhy, podle psychologů v nich většina žen vidí naplnění vlastních přání a snů. Jsou jistým příslibem, že i vás někde čeká to, po čem toužíte. V romantických filmech vidíte to, co byste chtěla prožít v reálném životě. Prožíváte s hlavní hrdinkou její lásku, ale na druhou stranu se neubráníte srovnání s vaším partnerem. To, že není takový krasavec, jako filmový hrdina byste překousla, ale proč není tak pozorný, něžný, nenosí vám kytky a neskládá komplimenty? Cítíte se zklamaná, nedoceněná a ptáte se, kde jste udělala chybu, že jste nezažila něco tak nádherného, jako slečna na filmovém plátně. A na své drahé polovičce vidíte všechny nedostatky.

 

Ve světě iluzí

Romantické příběhy nabízejí dokonalost ve všech podobách. Není problém zamilovat se do filmového hrdiny – charismatického krasavce, který je navíc chytrý, vnímavý a ohleduplný, ale zároveň pořádný chlapák, který se postaví každému, kdo by chtěl jeho vyvolené ublížit. Jenže takový muž ve skutečnosti prostě neexistuje. Romantický film tak může ve výsledku vést k partnerským neshodám. Ženy začnou pátrat, proč není jejich láska stejně tak dokonalá, jako ve filmu a na světě je problém, který vlastně ve skutečnosti ani neexistuje.

 

Bez růžových brýlí

Je pravda, že muži občas zapomínají na to, co chcete slyšet. A mnohem radši jde s kamarády na pivo, nebo kouká na fotbal. Pokud vám ve vztahu chybí pozornost, zapomeňte po sledování filmu na výčitky typu „proč nejsi takový, jako on“. Zkuste si s ním promluvit o tom, co vás trápí. A hlavně mějte na paměti, že Pan Božský existuje opravdu jen v romantickém příběhu, kde je všechno dokonalé. Doma byste ho mít ve výsledku stejně nakonec nechtěla. 

 

Text: Zuzana
Foto: iStock
6. 2. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyvětrejte si v rodině

Vyvětrejte si v rodině

Jarní energie v březnu přinášejí jarní svěží vánek. Jeho úkolem je přinést nové a zdravé...

Titulka pro: FENG SHUI a harmonie vztahu

FENG SHUI a harmonie vztahu

Většina z nás už ví, že Feng Shui se využívá při zařizování domovů. Víte, kam...

Rok 2016 podle čínského kalendáře: rok Ohnivé Opice a letící hvězdy 2.

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

Titulka pro: Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Potkat v mládí člověka, s nímž strávíme celý život, je výhra. Ne každé z nás...

Opice

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

Vztahy v dubnu podle Feng shui: Rozvíjejte svůj společný život

Vztahy v dubnu podle Feng shui: Rozvíjejte svůj společný život

Vztahy jsou velmi důležitou součástí vašeho života.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Prosím o tip a zkušenosti s inkontinenčními pomůckami.

OSTROPESTŘEC - ZKUŠENOSTI

Zdravím, zaznamenala jsem, za poslední dobu velkej bum okolo ...

SADA NOŽŮ - DÁREK

Ahoj všem! Prosím o jakékoli tipy a zkušenosti s nějakými ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz