Kariéra

Feng Shui: Proč potřebujeme rutinu

Sbírání kytiček

To, co neustále opakujeme, vytváří náš život. Častým opakováním stejného se vytváří zvyk. Zvyky jsou velmi pevné a patří k elementu kov.

Čím pevnější zvyk je, tím hůř se mění. Z hlediska životní rovnováhy víme, že existují dva protipóly: chaos a řád. Tyto dvě energie jsou odrazem jinu a jangu. Proto musí být v rovnováze. Jejich vzájemný poměr je pro každou příležitost či činnost jiný.

Aby tato rovnováha podpořila to, čeho chceme dosáhnout, musí být správně nastavena. Příliš chaosu je velmi vyčerpávající. Jak psychicky, tak i fyzicky. Pokud je míra chaosu příliš velká, dlouhodobě vás bude vyčerpávat. Navíc se nebudete posouvat ke svým cílům. Dříve či později se může dostavit i deziluze.

Abyste se tomuto silnému vyčerpání vyhnuli, musíte chaos vyrovnat řádem, pravidly a daným systémem. Řád vytváří strukturu, vymezuje cestu k danému cíli a podporuje pevnost vůle dosáhnout svého. Čím pevnější řád si nastavíte, tím pevnější je i vaše pozice a jistota, že dojdete k cíli.

Řád určuje priority, omezuje prokrastinaci (odkládání věcí na později), nedovolí vám sejít ze své cesty.

Při dodržování systému odpočívá vaše aktivní mysl. Řád vám jasně říká, co máte udělat. Takže vy sami nic již vymýšlet nemusíte a můžete se soustředit pouze na vykonávanou činnost. Tím se snadno dostanete do tzv. „flow“. Díky této energii se tak nevyčerpáváte. Máte pocit, že vám vše jde skvěle od ruky. 

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků