Rodina

Proč se lidé rozcházejí: často vadí zlozvyky i vzhled

Ukončení vztahu může přijít i kvůli zdánlivé malichernosti. Vyplývá to z nedávného průzkumu seznamky Seeking. Podle něj skoro čtvrtina lidí dá košem partnerovi, který jim nevoní. Pro 15 % mužů je zase důvodem k rozchodu to, že se s nimi ženy chtějí na rande podělit o jídlo, 16 % žen pro změnu u partnera nesnese ochmataný displej hodinek.

Partnerské vztahy se rozpadají z mnoha důvodů, někdy vážných, jindy zdánlivě malicherných. Podle průzkumu seznamovací platformy Seeking, který mezi 2 tisíci dospělých respondentů provedla agentura OnePoll, například celých 65 % lidí ukončilo vztah kvůli něčemu, co by se dalo souhrnně nadneseně označit jako „fuj faktor“ (v angličtině takzvaný „ick“). Do toho přitom spadají jak nejrůznější zlozvyky, tak i vlastnosti, chování nebo věci týkající se vzhledu.

Za rozchodem mohou stát i špinavé boty nebo hlasitá mluva

Kupříkladu 24 % lidí ukončilo vztah kvůli tomu, že jim partner nevoněl. Zhruba pětina zase zvolila rozchod proto, že byl jejich partner nezdvořilý na obsluhu v restauraci. Téměř 15 % lidí dalo kopačky někomu, kdo byl posedlý horoskopem. „Zhruba sedmina mužských respondentů se pak nechala slyšet, že by vztah ukončili s kýmkoliv, kdo by se na prvním rande chtěl podělit o jídlo. Šestnáct procent žen by pro změnu nepřeneslo přes srdce partnera s ochmataným displejem hodinek, patnáct procent pak takového, který o svém oblíbeném sportovním týmu mluví jako o „nás“, přestože do něj nikdy nepatřil,“ prozrazuje data z průzkumu Adam Durčák.

Mezi další důvody k rozchodu patří také nepořádnost, špinavé nebo příliš dlouhé nehty, špatné zuby, hlasitá mluva, nošení bot bez ponožek, přílišné líčení se, nošení slunečních brýlí i uvnitř budov, špinavé boty nebo oblékání se do škaredých džínů. Rovných 20 % lidí přitom důvod rozchodu partnerovi ani nesdělí. Více než polovina (konkrétně 58 %) respondentů věří, že jim partneři dali košem právě kvůli nějakému „fuj faktoru“.

Nároky na partnera

Pro 33 % lidí je například při výběru důležitý plat potenciálního partnera, 30 % zase klade důraz na cit pro módu a dobrý styl oblékání. Bezmála polovina respondentů rovněž přiznává, že čím jsou starší, tím vyšší jsou při seznamování jejich nároky. Čtyři z deseti lidí ovšem druhým dechem dodávají, že s přibývajícím věkem je pro ně randění složitější.

Připravila. Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: seznamovací platforma Seeking, e-shop Růžový slon
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků