Krása

Profi tipy pro úpravu a rozčesávání jemných vlasů

Trápí vás jemné a lámavé vlasy, které mohou být následně oslabené a vypadávat? Nevíte, jak upravit svůj účes? Inspirujte se našimi tipy.

Trpíte-li plihnutím jemných vlasů, zapomeňte na těžké vlasové masky, hutné balzámy a při stylingu na tužidla a laky. Vyzkoušejte raději styling v podobě lehkých fluidů či sprejů. 


Jak dosáhnout většího objemu jemných vlasů při úpravě?

Co se týká fénování, zásadní je napřímit vlasy u kořínků. Dlouhé vlasy vyfénujte nejprve v konečcích a poté češte a fénujte prameny proti směru růstu. U kratších vlasů fénujte vždy po tvaru účesu na pomalejší rychlost, můžete přizvedávat prameny rukou u hlavy nebo použít kartáč. Při fénování se vždy nejprve používá vlažný vzduch pro jemné prosušení, poté horký vzduch pro tvarování. Ten ale oslabeným vlasům příliš neprospívá.

Je možné na oslabené vlasy používat vlasovou žehličku?

U jemných vlasů to  se žehlením nepřehánějte. Pokud je nutné žehlit, pořiďte si přístroj s nastavitelnou teplotou, protože jemné vlasy lze narovnávat již při 120 stupních. Každý jednotlivý pramen vždy před vyžehlením přestříkejte sprejem na ochranu vlasů.

Základem je skvělý střih

Jednou za dva měsíce si nechte zastřihnout konečky, bohatě stačí i 3 mm, aby se vlasy trochu rozpohybovaly a osvěžily. Optický objem vašim vlasům dodá i dobře upravená hustší ofina.


Barva opticky ovlivňuje objem vlasů

Volte několik odstínů jedné barvy, tón v tónu, díky nimž účes působí vzdušněji. Od věci není ani zvážit melír, kdy opět minimálně vaše přirozené barva a melírované proužky změní napohled strukturu celého účesu, kterému dodá na větší plastičnosti. A barva? Nezapomeňte, že tmavá objem opticky zmenšuje, zatímco světlé odstíny objem zvětšují.


Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Plantur, webozdravi.cz
Foto: Plantur

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků