Domácnost

Psí plemena: retrívr miluje vodu

Sbírání kytiček

Všichni retrívři byli původně vyšlechtěni jako lovečtí psi. Charakteristickým znakem, který je spojuje, je jejich láska k vodě.

Pro svou vyrovnanou, klidnou a přátelskou povahu se často využívají jako canisterapeutičtí nebo vodicí psi. Zejména labradoři a zlatí retrívři jsou i perfektními parťáky do rodin s dětmi. Mají s nimi trpělivost a oni sami jsou lehce ovladatelní. Mezi nejpočetnější a nejoblíbenější druhy patří zejména zlatý retrívr či labrador, velmi oblíbení jsou ale i tzv. tolleři neboli celým názvem Nova Scottia toller retrívři.

Při pořízení kteréhokoliv z nich je dobré mít na paměti jejich původní využití, tedy lov. Může se tak stát, že při vodních hrátkách bude chtít prchnout za kačenou či v lese zamířit za zvěří. Těmto situacím bychom se tedy měli snažit předcházet, předvídat je a velmi chválit momenty, kdy se za svým potenciálním úlovkem pes nerozběhne. Jedině tak si totiž váš mazlíček zafixuje žádoucí chování, které po něm jako pán vyžadujete.

Labradoři obecně mívají poměrně silné sklony k obezitě, proto se doporučuje užívat pamlsky s malým obsahem cukrů a tuků (sušené maso, mrazem sušené maso, sušené plíce atd.) a zajistit dostatek pohybu. Jinak se jedná o velmi inteligentní a nekonfliktní psy, se kterými si užije celá rodina spoustu legrace.

Připravila: Nikola Nevšímalová

Zdroj informací: Fitmin, trenérka psů Tereza Kaniová
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků