Krása

Redakční testování: barva a střih v novém salónu IL BELLO

Tentokrát jsme pro vás objevili nový salón v Praze Nebušicích. Jako první jsme otestovali služby kadeřníka. Naše modelka se nechala obarvit a ostříhat. A jak popisuje svou zkušenost?

Barva 

Kadeřník hned poznal, že si vlasy barvím sama. Našla jsem si pěnovou barvu, která se dobře nanáší a odstín mi vyhovuje, tak už jsem u domácího barvení zůstala. Hledala studený odstín, protože teplejší tóny mi moc nesluší. Můj odstín ledové esspereso se po čase bohužel vymývá a vlasy jsou proti světlu mírně nazrzlé. V salónu IL BELLO používají velmi šetrné barvy John Paul Mitchel. Vysvětlili mi, že odrostlé konečky nabarví barvou s velmi malým obsahem amoniaku a zbytek dobarví barvou bez něj. Použili přírodní odstín hnědé s kapkou modré, aby docílili studený odstín. Čekala jsem trošku s napětím, ale výsledek byl opravdu přirozený a odstín studený. 

Střih 

Mám jemné vlasy a neoplývám zrovna množstvím. Domluvili jsme se, že necháme mikádo, které je vzadu vystříhané pro větší objem. Po stranách bude lepší stejná délka vlasů. Musela jsem se přiznat, že mi vlasy dost plihnou, tak raději nepoužívám kondicionér. Kadeřník mi vysvětlil, že v mém případě se kondicionér dává až do dvou třetin délky vlasu. Nedává se k hlavě. Po umytí si mám nastříkat objemový sprej pouze k vlasovým kořínkům. Pokud si aplikuji tužidlo po celé délce jemných vlasů, tak je zbytečně zatížím. Jemné vlasy je třeba foukat přes kulatý kartáč. Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Finální účes

Vlasová kosmetika pro jemné vlasy 

Nakonec jsem si odnesla šampón a kondicionér pro objem vlasů. Oba přípravky mají praktické dávkování v pumpičce a jsou velmi lehké. 

Musím říci, že celý salón byl velmi příjemný. Ještě mě zaujala speciální SPA kapsle Slim line vhodná pro chladné dny, kdy bojujeme s nachlazeními a hlavně špatnou náladou. A z velké nabídky kosmetických služeb mi v hlavě utkvělo ošetření, které vás osvěží před plánovanou akcí. Aby byl účinek dlouhodobější, musí se aplikovat častěji. Ale i osvěžení těsně před plesem nebo důležitým večírkem se občas opravdu hodí. 

Paní Majitelka Olga Sharipová přichystala před Vánocemi výhodné balíčky, aby mohly klientky ke svému ošetření vyzkoušet i něco navíc. Pošlu pak Ježíškovy odkaz, který balíček se mi líbí, a snad najdu pod stromečkem dárkový poukaz s vybranou procedurou. Mně se líbí první balíček.

Více informací najdete na www.ilbello.cz.

Připravila: Katka
Foto: IL Bello

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků