Říká se, že reiki si nenajdete vy, ale reiki si najde vás. Pokud tedy čtete tyto řádky, asi si vás reiki našlo. Reiki je energie a taky cesta, po které můžete vykročit, pokud máte chuť a jste na ni připraveni.

Je to energie léčivá, a proto nanejvýš vhodná pro ty, kdo chtějí sami léčit, nebo jsou nemocní, ale také pro ty, kteří už léčí nebo pracují s lidmi jako maséři, kosmetičky, terapeuti a podobně. Umožní jim totiž šetřit si vlastní energii. A používat místo ní energii reiki. Nevyčerpáte se. Naopak, dobijete se. Někoho reiki uklidní a uvolní, jiného naopak nakopne – přesně podle toho, co kdo potřebuje. Pokud se s reiki chcete seznámit a pracovat s touto energií, nemusíte se hned stát léčitelem. Můžete ji používat i pro sebe a pro svůj osobní rozvoj. Možná ve vás otevře netušené a překvapující schopnosti. Nejlepší je si to vyzkoušet. S někým, kdo už reiki má, nebo na kurzu reiki. Práce s touto energií je bezpečná a snadná, a proto je vhodná i pro naprosté začátečníky. Nedá se s ní nikomu ublížit, ani sobě. Naopak, můžete s ní pomoci, a to sobě i někomu jinému. Dokonce nejen lidem, ale i zvířatům. Milují ji především kočky.

Reiki působí ovšem nejen na tělo, ale také na mentální úrovneň. Může vám pomoct zbavit se bloků a traumat jak fyzických, tak psychických. Možná jsme kdysi měli pro tuto energii otevřený kanál všichni. A pouze postupně se nám uzavřel. Pokud si ho chcete znovu otevřít, musíte projít iniciací od Mistra reiki, tedy toho, kdo vám tento kanál otevře. Pak budete moci reiki nejen přijímat, ale i dávat.

Pro Ivanu byla iniciace velký zážitek. Nevěděla přesně, co má čekat, možná se i trochu bála. Byla ale odhodlaná změnit svůj život. Už nechtěla být unavená, nešťastná, bez radosti ze života, neustále se slzami na krajíčku. Bylo to pochopitelné: její patnáctiletá dcera začala brát drogy a Ivana se málem zhroutila. Z veselé, zářící ženy se stala vynervovaná bytost ochromená příšerným strachem o jediné dítě. Potřebovala pomoc nejen pro dceru, ale také pro sebe. A energie reiki jí takovou pomoc přinesla. Ne, nestal se zázrak – dcera nepřestala fetovat. Přinejmenším ne hned. Ivana ale díky reiki získala, mohla začít znovu fungovat. Uvolnit se. Dobít vybité baterky. A také se změnit. Získat nadhled. Vymanit se z neustálého strachu a pocitu viny a selhání. Nastoupila na cestu hledání vnitřního míru a vyrovnanosti. A samozřejmě tato změna nezůstala bez odezvy v okolí a časem se začala měnit i dcera. Byla to dlouhá cesta a Ivana nezůstala pouze u reiki. Reiki ale bylo začátkem.

První kurz REIKI probíhá už 23. října 2010. Informace o kurzech REIKI najdete na www.kristalovacesta.cz

Autor: Hana Cielová
Foto: iStock
5. 10. 2010

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků