Krása

Řídnou vám vlasy? Zkuste transplantaci

Sbírání kytiček

Pevné, hebké a hlavně bohaté – taková je představa o nádherných kadeřích, které jsou ozdobou každé ženy. Jakmile začnou ubývat a řídnout, přirozeně začneme bít na poplach. Naštěstí existuje účinné řešení.

Vypadávání vlasů se bohužel netýká pouze mužů. V současné době postihuje až 40 % žen, pro něž to není jen zdravotní, ale i psychický problém. Ztráta kadeří negativně působí na jejich ženskost a sebevědomí, a proto se snaží přijít problému na kloub a vyřešit ho.

Pátrání po příčinách 

Důvodů, proč vlasy ubývají, může být více. Na vině může být například stres, genetická dispozice, nevhodná vlasové péče, ale i porucha zvaná androgenní alopecie. Jakkoli je tento problém vázaný na vysokou hladinu mužských pohlavních hormonů, a trápí tedy především pány, čím dál častěji postihuje rovněž ženy. Nejprve je tedy důležité zjistit, co za řídnutím vlasů stojí. Obraťte se proto na dermatologa nebo zamiřte do některé z trichologických poraden. S největší pravděpodobností vás čeká specializované vyšetření, zaměřené například na štítnou žlázu, lékař dost možná zváží i možnosti hormonální nerovnováhy. 

Sami sobě dárcem 

Pokud se však žádný vnitřní problém neukáže nebo terapie zůstane bez odezvy, může být řešením, jak zakrýt prořídlé vlasy, transplantace. Dříve šlo o poměrně náročný a bolestivý úkon, jehož provedení trvalo hodiny. Nyní už se tyto zákroky provádějí roboticky. Při zákroku je z oblasti, kde máme genetickou predispozici pro silné a pevné kadeře, (zpravidla je to v týlu), odebráno až 3000 vlasových cibulek neboli folikulů. Přenosem se nezmění jejich schopnost tvorby vlasové struktury, takže o nový porost je postaráno. Samotný úkon se provádí pouze v lokální anestezii a pacient po výkonu sám odchází domů. Po zákroku zůstávají miniaturní vpichy jako od komára, jež se však velmi rychle zacelí. Jediným „důkazem“, že jste podstoupili transplantaci vlasů, tak zůstanou vaše bohaté kadeře, jimiž se budete právem pyšnit. 

Konečné řešení 

Nemusíte se bát ani bolesti či poškození pokožky. Tento zákrok se nově provádí roboticky, což je pro kůži mnohem šetrnější a výsledek dokonalejší než při ručním přenosu vlasových cibulek. „Transplantace vlasů roboticky asistovanou metodou představuje zákrok s trvalým a celoživotním efektem,“ říká Lenka Kašpaříková z vlasového centra Clinical Hair & Health a dodává, že pokud se pro něj rozhodnete ve správné chvíli po konzultaci s lékařem, pak jej již nebude muset nikdy v budoucnosti absolvovat. 

Připravila: red.

Foto: Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků