Rok 2020 pohledem Reflexivní astrologie

Rok 2020 je z astrologického pohledu spojen se silným vlivem znamení Kozoroha a měl by přinášet obrat k materiálním tématům, realismus, zvýšený workholismus i cílevědomost a snahu řešit věci koncepčně, plánovitě a z hlediska dlouhodobých horizontů.

Rok 2020 pohledem Reflexivní astrologie
Zobrazit fotografii v galerii

Jupiter v Kozorohu, který tímto znamením putuje až do 19. 12. 2020, podpoří praktický, obchodnický náhled na realitu a expanze se v případě planety rozmachu a hojnosti projeví zejména v rovině vytváření systémů, koncepcí a řádů všeho druhu. Jupiter v Kozorohu dává vynikající organizační schopnosti i smysl pro formu a zodpovědnost a zejména v souběžné konjunkci s Plutem v Kozorohu od března v podstatě až do prosince 2020 podpoří sílu záměru, cílevědomost, ale také kariérní ambice, pracovitost a mnohdy i smysl pro mocenské otázky. 


Pořádkumilovný, systematický a disciplinovaný Jupiter v Kozorohu by měl být přínosem v procesech třídění, managementu, správy a organizace a obecně při jakékoliv činnosti vyžadující vytrvalost, píli a důsledný, zodpovědný přístup. 


V zemském znamení Kozoroha budou putovat také Saturn (s výjimkou čtvrt roku od 22.3. do 2.7., kdy Saturn krátce přestoupí do znamení Vodnáře a následně ve zpětném chodu zacouvá do Kozoroha) a Pluto, což nesmírně podpoří pevnost záměru, smysl pro pořádek, ale také určitou míru konzervativnosti a náročnosti. 


Dá se říct, že rok 2020 bude silný z manažerského hlediska, i díky tomu, že celou jeho druhou polovinu od konce června až do konce prosince bude provázen přímočarým, energickým a soutěživým Marsem v Beranu. 


Tento rok nebude z astrologické perspektivy v obecné konstelaci chybět věcnost, praktičnost, ani tah na bránu, mnohdy ale bude nutné pěstovat ohledupnost, trpělivost a citlivost. Většina roku bude doprovázena také průchodem černé luny znamením Berana, která sice nepostrádá iniciativnost, rozhodnost, přímočarost a bojovnost, ale zvláště v druhé polovině roku 2020 může v konjunkci s Marsem v Beranu přispívat také k agresi, individualismu, soutěživosti a přílišné zbrklosti. Dominantní vliv planet v Kozorohu v konkrétních obdobích v kvadrátu na Mars v Beranu přispěje k realizačním a manažerským dovednostem, po citové a vztahové stránce je ale tato kombinace poměrně věcná, pragmatická, účelná a emočně strohá. 


V průběhu roku 2020 ale najdeme také vztahově a společensky příznivější období, kdy se Venuše s Marsem budou dlouhodobě pohybovat v příznivém trigonu. 


To platí zejména pro celý duben a začátek května, kdy najdeme Venuši v komunikativních a společenských Blížencích v přesném trigonu s Marsem ve Vodnáři. Dalším specifikem roku 2020 je potom dlouhodobý průchod Venuše znamením Blíženců od 3.4. až do 7.8., což by mělo být velkou komunikační podporou a přínosem také v oblasti studia, marketingu, vzdělávání, literatury a přenosu informací v obecném slova smyslu. Venuše v Blížencích bude 4 měsíce rezonovat zejména v horoskopech jedinců se silným vlivem tohoto znamení, zvláště, pokud mají v Blížencích umístěno např. Slunce, ascendent, Lunu nebo Mars. 


Komplikace nebo narážení na překážky a tvrdost mohou být naopak spojené s přesnou konjunkcí Saturna a Pluta v Kozorohu během ledna a částečně února. Zejména v období od 10.do 17.1. za přesné konjunkce se Sluncem se mohou projevit zemětřesení, sesuvy půdy, nehody, pády budov, lavin nebo jiné destruktivní procesy. Konjunkce Saturn a Pluta v Kozorohu z astrologického pohledu evokuje také ekonomickou recesi, pojí se s autoritářstvím, tvrdostí a despotismem. 


Jupiter v Kozorohu by měl ale tyto tendence postupně vyrovnat a od jara vystřídá Saturn v konjunkci s Plutem. Vzhledem k silnému zastoupení znamení Kozoroha se pak dá říct, že rok 2020 bude rokem silně pracovním, zaměřeným na výkon a budování dlouhodobých projektů. Jedním ze zásadních témat může být také otázka bydlení nebo stavebnictví, se kterými jsou znamení Kozoroha i jeho planetární vládce Saturn spojeny. 


Během roku 2020 bude možné odvést neskutečné množství práce, profesionalizovat se a budovat na opravdu pevných základech, současně ale bude často nutné pěstovat ohleduplnost a citlivost a mírnit agresi. Dalším z poznávacích znamení roku 2020 je totiž konjunkce černé luny v Beranu s Chirónem v Beranu, která se na nebi formuje od 27.1. do cca poloviny května. 


Přes léto a část podzimu pak černá luna v Beranu vytváří konjunkci s Marsem v Beranu a jednou z klíčových otázek pro toto období bude také určení správné míry sebeprosazení a oscilování mezi soutěživostí a pocity zraněnosti z nemožnosti vlastního sebeprosazení. Ty mohou zasáhnout zejména Berany, Váhy, Raky a Kozorohy narozené ze začátku znamení a jedince s planetami umístěnými v těchto kardinálních znameních. V druhé polovině roku pak černá luna v konjunkci s Marsem v Beranu může zejména v létě a na podzim podporovat prchlivost a impulzivnost také obecně, takže doufejme, že se vyhneme rozsáhlejším mezinárodním konfliktům.


Závěr roku pak v druhé polovině prosince přináší přestup Jupitera a Saturna do znamení Vodnáře a následující rok 2021 se rostoucí měrou může řešit otázka svobody, nezávislosti, společenského pokroku a nejrůznějších společenských alternativ a inovací.


Každodenní astrologické rozbory můžete sledovat na facebookové stránce Reflexivní astrologie, kam také můžete napsat, pokud máte zájem o individuální osobní rozbor nebo konzulataci, můžete ji kontaktovat také na e-mailu astrologie.brno@gmail.com. 


Vypracovala: Reflexivní astrologie astrologie.brno@gmail.com

DISKUZE K ČLÁNKU

1

přeji krásný a spokojený Nový rok hlavně zdraví

ODPOVĚDĚT

3

všem lidem přeji krásný a spokojený Nový rok hlavně zdraví...

ODPOVĚDĚT

3

přidávám se také přeji hodně štěstí a zdraví

ODPOVĚDĚT

2

Zajímavý horoskop,jen aby lidé byli k sobě ohleduplnější a milí

ODPOVĚDĚT

2

Naše rodina bude mít rok 2020 hodně plodný. Mně přibudou tři vnoučata a další tři miminka se narodí v nejbližší rodině.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Astrologické konstelace na první týden listopadu 2019 pohledem Reflexivní astrologie

Astrologické konstelace na první týden listopadu 2019 pohledem Reflexivní astrologie

Co z astrologického pohledu přináší měsíc listopad, spojený s procesy odumírání v přírodě, se vzpomínám...

Astrologické konstelace na druhý týden listopadu 2019 pohledem Reflexivní astrologie

Astrologické konstelace na druhý týden listopadu 2019 pohledem Reflexivní astrologie

Pojďme se společně podívat, co nám přináší druhý listopadový týden z astrologického pohledu.

Třetí listopadový týden pohledem Reflexivní astrologie

Třetí listopadový týden pohledem Reflexivní astrologie

Jaké hlavní změny přináší z pohledu astrologických konstelací 3. listopadový týden?

Poslední listopadový týden pohledem Reflexivní astrologie

Poslední listopadový týden pohledem Reflexivní astrologie

Co nám přináší z pohledu astrologických konstelací poslední listopadový týden?

Rozbor astrologických tranzitů na první prosincový týden z pohledu Reflexivní astrologie

Rozbor astrologických tranzitů na první prosincový týden z pohledu Reflexivní astrologie

První prosincový týden z astrologického pohledu přináší hlubší myšlenkové ponory i nutnost čelit nepříjemným pravdám.

Vánoční svátky z pohledu reflexivní astrologie

Vánoční svátky z pohledu reflexivní astrologie

Podívejme se na jednotlivé sváteční dny.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

MIMINKO SE NEDAŘÍ

Dobrý večer, co dělat, když nám nejde otěhotnět? ...

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz