Krása

Rozlučte se s faldíky

Sbírání kytiček

Dokonalou postavou se může pochlubit málokdo. Řadě z nás příroda nadělila buď větší zadeček, stehna nebo břicho. Máte problém zbavit se těchto problémových partií cvičením? Řešením je tumescentní liposukce.

Jde o operační metodu, jejímž cílem je trvale odstranit vrstvu podkožního tuku v určité části těla. Nejčastěji jsou to právě boky, břicho, zadeček či stehna. Jestliže se potýkáte s nadváhou nebo dokonce s obezitou a potřebujete zhubnout celkově, tento zákrok vám bohužel nepomůže. Liposukce vás nezbaví kilogramů tuku od hlavy po paty. Je však ideálním způsobem, jak postavu vytvarovat tak, aby byla pěkná a souměrná.

Získejte informace
Pokud přemýšlíte o tom, že se „špíčků“ zbavíte právě liposukcí, bude nejvhodnější, když se objednáte na nezávaznou vstupní konzultaci. Kliniku, na kterou se vydáte, si vyberte především podle referencí. Co vás čeká například na klinice plastické chirurgie Esthé? Při prvním setkání s vámi lékař prodiskutuje, zda jsou vaše představy o formování postavy reálné. Informuje vás o průběhu operace a pooperační péči. Pokud se pak rozhodnete operaci skutečně podstoupit, čeká vás kontrola zdravotního stavu a předoperační vyšetření. Pak už si jen dohodnete termín a zaplatíte zálohu.

Operační zákrok
Tumescentní liposukce se provádí většinou ambulantně a v lokálním znecitlivění. V některých případech se zákrok provádí v plné narkóze a pacientka je zhruba jeden den po operaci hospitalizována. Je to třeba tehdy, když se upravuje více partií najednou. Chirurg si nejprve na vašem těle vyznačí fixou oblasti, jež bude formovat. Následně vám je pomocí tenké jehly napustí speciálním roztokem s obsahem anestetika, adrenalinu a dalších látek, které zaručí bezbolestný zákrok při plném vědomí. Tkáň se vám zvětší a jakoby nabobtná. Pak přijde na řadu druhá fáze, kdy se do znecitlivěné tkáně vsune tenká kanyla. Tou se krátkými pohyby postupně odsaje tumescenční roztok společně s tukovými buňkami. Nemusíte se bát, díky anestetikům totiž skutečně neucítíte žádnou bolest.

Co vás čeká dál?
Po operačním zákroku vám zůstane na těle několik drobných ranek – vpichů po kanylách, ze kterých bude ještě asi 24 hodin odtékat zbytek tumescenční tekutiny. Tyto ranky jsou tak malé, že není nutné je ani šít. Připravte se však na to, že až odezní účinek anestetika, operované místo vás začne bolet. Bolest trvá pár dní a dá se řešit analgetiky, která vám předepíše lékař než vás propustí domů. Neminou vás ani modřiny, ale ty budete mít na těle jen pár dní.

Prádlo a válečkování
Sestra vám ještě na sále navlékne na odsátou část těla speciální kompresivní prádlo, které je nezbytné nosit zhruba měsíc, a to ve dne i v noci. Tlak prádla zamezí vzniku nerovností kůže a urychlí odtok zbylého roztoku. Nošení pádla není sice nic příjemného, ale je nutností, stejně tak jako tzv. válečkování. O co jde? To přibližuje odborník z kliniky Esthé, MUDr. Karel Urban: „ Odsátou oblast je někdy vhodné po operaci doslova rozválet jako těsto na nudle. V podkoží vám totiž musí zůstat malá tuková vrstva, jež musí postupně přilnout ke tkáni. A aby byla tato plocha hladká, bez nerovností a jizev, je třeba ji masírovat válečkem.

Jak vypadá doba rekonvalescence po liposukci?
Tumescentní technika umožňuje rychlý návrat do běžného života a některé ženy jdou již druhý nebo třetí den do práce. Plná zátěž, sportování apod. je možné po čtyřech týdnech. Je třeba počítat s tím, že operované místo se musí zahojit. Otoky přetrvávají delší dobu, po tumescenci jde přibližně o 2-3 měsíce. Teprve po opadnutí otoků je teprve vidět, jak byl zákrok efektní. V období hojení je normální, když pacientka cítí pocity jako je tahání, píchání, brnění či svědění. Každé tělo reaguje jinak, někdo má všechny tyto příznaky, někdo třeba žádný.

Více informací hledejte na www.esthe-plastika.cz.

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
23. 8. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků