Společnost

Show Jana Krause – Boleslav Polívka, Tata Bojs a Anna Śulcová

Herec Boleslav Polívka, kapela Tata Bojs a influencerka Anna Šulcová se představí v Show Jana Krause.

Boleslav Polívka 

Moravský herec, mim, dramatik a scenárista. „Hrát znamená dovídat se. Pokud ztratíme schopnost hrát si, nic se nedovíme. Pak všechno víme, a nemusíme tady vůbec být.“ Autorem tohoto citátu, že je stále se co učit, je překvapivě Bolek Polívka, bez nadsázky jedna z nejzkušenějších ikon českého filmu a divadla. I když si ho většina Čechů na první dobrou spojí buď s televizní Manéží, nebo postavou moravského milionáře Bohuše z filmu Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntag, není pouze komickým hercem.

Své dva České lvy totiž obdržel za postavy spíše tragické – za faráře v Zapomenutém světle a statečného úředníka v Musíme si pomáhat. V současné době, kdy divadla, včetně toho nesoucí jeho jméno, nemohou hrát, tráví Bolek Polívka většinu času na milované Moravě a jeho vystoupení v Show Jana Krause je jediným v zábavném pořadu za dlouhou dobu. Ovšem herecky nijak nezahálí – na premiéru či natočení čeká hned šest filmů s Bolkem Polívkou. 

Tata Bojs 

„Dobrý večer, my jsme kapela Tata Bojs z Hanspaulky.“ Tak zahájila zatím svůj každý koncert populární skupina, která je na české scéně více než třicet let. Svůj historicky první koncert totiž odehrála už v červnu 1988 v tělocvičně TJ Spartak Dejvice. Od té doby hudebníci urazili opravdu dlouhou uměleckou cestu, odehráli stovky koncertů, z nichž mnohé byly zároveň multimediálními performancemi, zahajovali vystoupení světově známých kapel, získali několik cen Anděl a naposledy o sobě dali fanouškům vědět na sklonku loňského roku novým albem Jedna nula. To se setkalo s nadšenými recenzemi i velkým zájmem posluchačů. 

Koncerty v současné době nejsou, ale Tata Bojs si dovedou poradit i v této muzikantsky nelehké době. Na 21. února chystají virtuální křest nové desky spojený se speciálním online vystoupením. „Koncert vnímáme jako malou náplast za přesunutý březnový koncert, který měl zakončit celé turné a měl být pražským křtem alba Jedna nula. Tak to pokřtíme aspoň takhle,“ říká o připravované akci frontman kapely Milan Cais. 

Anna Šulcová 

Jiné jméno českého influencera nebylo dosud na českých sociálních sítích ani v médiích skloňováno častěji než její. I když sama bojuje proti šíření fake news, sama se před pár dny stala jejich terčem. Mohou za to videa na sociální síti TikTok, která měla být součástí vládní kampaně podporující očkování proti covid-19, ovšem mnozí si je vyložili jako něco propagujícího současnou vládu a obdivující krásy Strakovy akademie. Anna s kolegou Jakubem Gulabem byli navíc nařčeni z inkasování nepřiměřeně vysokého honoráře za jejich natočení. „Čekala jsem pozitivní i negativní reakce, protože koronavirus je už rok nejdiskutovanější téma a každý na to má svůj názor,“ prohlásila nejednoznačně v jednom z rozhovorů Anna, kterou v současnosti na Instagramu sleduje téměř 850 tisíc followerů.

Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Prima
Foto: Prima


Diskuze: příspěvků