Společnost

Show Jana Krause – Matěj Ruppert, Anna Kameníková a Karel Raška

Zpěvák Matěj Ruppert, herečka Anna Kameníková a biolog Karel Raška se představí v Show Jana Krause.

Matěj Ruppert

Všichni ho známe jako zpěváka s rozsahem, kterému se u nás málokdo vyrovná, frontmana už dvacet let úspěšné kapely Monkey Business i jako baviče. „Určitý druh zábavy je důležitou součástí koncertů Monkey Business. Ale já bych to asi spíš nazval takovým nějakým přirozeným nesexuálním exhibicionismem. I když i na koncertech se někdy rád obnažuju, není v tom žádný sexuální podtext, je to spíš ta touha bavit lidi, a to jsem měl asi od dětství, že jsem se furt někde předváděl, furt jsem někde zpíval, imitoval herce, imitoval zpěváky, že to bylo takové přirozené,“ hodnotí sám sebe Matěj. A k dětství a prapůvodu neúnavného bavení přátel a fanoušků ještě dodává: „Jako dítě jsem měl ADHD a dostal jsem se až do ordinace slavného docenta Matějíčka. Ten napsal, že jsem normální dítě s určitou vývojovou vadou, která se časem upraví. A pokud mi navrhují prášky, ať si je vezmou sami.“ Dnes je Ruppert, mimo jiné držitel Ceny Anděl, sám otcem dvou dcer a 12. března oslaví dvaačtyřicáté narozeniny. 

Anna Kameníková

Je jen málo mladých českých hereček, které nepotřebují bulváru vyprávět podrobnosti o svém soukromí. Anna Kameníková (dříve Linhartová) mezi ně patří, a tak se o její utajené svatbě po půlroční známosti v roce 2017 média dozvěděla až z jejího osobního Instagramu. „Jsem antifeministka. Můj muž je opravdový chlap a já se vedle něj cítím přirozeně jako žena. Na druhou stranu to, co dělám, mě baví a dává mi dost prostoru na to, abych se věnovala i kuchyni,“ říká Kameníková, mimo jiné vášnivá kuchařka, jejíž kniha receptů Řešíš/Hřešíš se stala bestsellerem. Ve filmu se naposledy objevila vloni v hlavní ženské roli komedie Úhoři mají nabito a před nedávnem dotočila velký televizní projekt o spisovatelce Boženě Němcové, díky kterému si musela nechat nabarvit zrzavé vlasy načerno. Starší „verzi“ Němcové hraje Aňa Geislerová. Dvojice hereček byla díky své fyzické podobnosti do stejného filmu obsazena již několikrát. 


Karel Raška

Přední světový biolog a lékař. „Tento virus je třetím typem podobného viru, který v posledních dvaceti letech už způsobil poplach s nákazami SARS a MERS. Zarážející je, jak rychle se šíří. Inkubační doba sice není úplně jasná, lidé ale začínají být infekční velice brzy, ještě dřív, než u nich vypuknou sebemenší příznaky. A po vyléčení mají stále nějakou dobu virus v nosohltanu a zůstávají infekční. Znepokojující také je, jak se objevilo další ohnisko nákazy s dvěma stovkami lidí v Itálii, aniž by tu byl nějaký vztah k Číně. Poslal někdo zásilku, nebo to byl terorismus, jak se někdy říká. Zní to divně, ale možné je všechno. A tak si vzhledem ke všemu, co se aktuálně děje, nemyslím, že by někdo dělal zbytečnou paniku,“ říká k celosvětové hrozbě nákazy Karel Raška. 


Pochází z České republiky, v současnosti žije v Rakousku. Jeho maminka byla významná farmakoložka, jeho tatínek světoznámý epidemiolog, kterému lidstvo vděčí za vymýcení pravých neštovic. Jen doma, v tehdejším Československu, si ani jednoho z nich moc nepovažovali. Karel Raška mladší nechtěl, aby jej potkal stejný osud, a tak v den sovětské okupace v roce 1968 emigroval s rodinou do Spojených států, kde se stal uznávaným virologem. „V Americe je výhoda být lékařem. Tak jsem si udělal všechny klinické atestace. Postupně se mně dařilo, až jsem se stal přednostou velkého oddělení,“ vzpomíná lékař, který se kromě jiného svými objevy významně zasadil v léčbě AIDS.


Zdroj a foto: Prima


Diskuze: příspěvků