Kultura

Sídliště jinak

Sbírání kytiček

Již pátý ročník festivalu Street For Art 2012 se koná od 18. – 26. května 2012 u stanice metra Opatov a nabízí bohatý program pro celou rodinu.

Street For Art je původně lokální festival, který však přerostl přes hranice městské části a stal se kulturní akcí celopražského významu. Stal se pro mnohé lidi důvodem návštěvy odlehlé lokality Jižního Města, tedy jakýmsi pojítkem mezi centrem a periferií. Zachovává si však stále svůj lokální charakter – zapojuje místní umělce, dobrovolníky, spolupracuje se školami a řeší témata, která jsou pro lokální kulturu aktuální. Ne jinak tomu bude i na 5. ročníku festivalu.


Hlavním tématem festivalu SFA 2012 je KULTURA V MÍSTĚ, VE KTERÉM ŽIJEME. Vztah k místu je základním předpokladem kulturní sounáležitosti. Je to místo, které může být naším domovem, místo, kde jsme vyrůstali, kde jsme něco zažili, může to být ale i městská čtvrť či celé město, které máme rádi. Takové místo pak formuje způsob našeho života, generuje vzorce našeho chování, nese tradice našich předků a tříbí náš vkus.


Po dobu 9 dnů vyroste na Jižním Městě zbrusu nová divadelní scéna – Divadlo Šnek. To nabídne Ilustrovanou pohádku nejen pro děti. Účastnit se můžete workshopu kreativního zahradničení, či se projet historickým autobusem. V pondělí 21.5. vezměte děti na odpoledne plné volnočasových aktivit. V úterý 22.5. vás čeká animační dílna pro celou rodinu s lektorem výtvarného oddělení Chodovské tvrze Jiřim Raitermanem a mnoho dalšího.
 

Celý program festivalu naleznete na: http://jizak.info/streetforart/2012/

Připravila: Magda
Info: Street for Art
Foto: Street for Art
17.5.2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků