Krása

Spodní prádlo

Sbírání kytiček

Tak intimní kousky garderoby chtějí víc než jen letmý pohled do regálu v obchodě. Poradíme vám, na co byste měli myslet, než zaplatíte u pokladny, i poté.

Každá z nás na to jde jinak – některá dá víc na radu kamarádky, jiná na fotografii v časopise a ta třetí? Ta třeba na internetu.


V čem se nikdy nespletete?

V barvě. Mezi základní kousky spodního prádla patří bílá, tělová (někdy se nahrazuje rovněž oblíbenou barvou zvanou šampaň) a černá. Podle svého vkusu a šatníku tuto „svatou trojici“ doplňujte třeba setem fialovým, modrým, skořicovým, červeným… Myslete jen na to, že úžasnou podprsenku v neméně úchvatné barvě je vhodné hned dolaďovat spodními kalhotkami, nejlépe v jednom obchodě a stejné značky. Jinak se vám třeba může stát, že k ní vhodný barevný kousek už neseženete nebo ho koupíte později a odstín nebude stoprocentně ladit.


Podprsenka

Podprsenka je součástí našeho oblečení. Někdy chceme poodhalit zajímavě řešená ramínka, ve výstřihu nechat vykukovat šňůrky a zdobné prvky prádla. Jindy potřebujeme, aby ramínka zůstala skryta. Samozřejmostí jsou dnes silikonová ramínka, kterými lze nahradit ramínka klasická. Velká většina výrobců však nabízí podprsenku s variabilními ramínky – na zadním dílu jsou odpínací a dají se zapnout různými způsoby. Tak můžete prádlo jednoduše přizpůsobit oblečení, které si oblékáte. Jsou-li ramínka variabilní, máte tři možnosti – zapnout podprsenku klasicky, zapnout ji za krk, nebo, pokud jsou ramínka dostatečně dlouhá, také křížem přes záda.

Někteří odborníci považují za optimální měnit podprsenku po půl roce. To samozřejmě záleží i na tom, jak se o ni staráte.


Padnoucí dvojice

Podprsenku už máte vybranou a ještě to chce kalhotky. Tradiční kalhotky končí několik centimetrů pod pasem, kdežto kalhotky midi míří právě až k pasu. Další řešení nabízí takzvané stringy (charakterizují je šňůrky na bocích i mezi „půlkami“) nebo tanga. Ty se hodí pod těsné oblečení, aby nebyly vidět obrysy kalhotek. Známé a oblíbené jsou rovněž modely short v různých výškách a tak bychom mohli pokračovat. Více než samotný název však řešte to, zda zvolený střih bude vaší postavě slušet a hlavně – jak se vy samy v něm budete cítit.


Šetrné praní

Šetříme čas a tak mnohé oblečení automaticky dáváme do pračky, avšak u spodního prádla, které něco stojí, to chce obezřetnější přístup. Do pračky ho vkládejte ve speciálním textilním sáčku, který chrání nejen prádlo, ale i pračku (háčky se pak nemůžou zachytit o buben) a vybírejte šetrný program. Prádlo s kosticemi a vyztuženými košíčky je lepší neždímat a závěrečná rada, kterou se vracíme na začátek, zní: raději používejte prací gely než prášky a pokud možno zapomeňte na aviváž. Pro svého milého se přece navoníte vy.

Komerční prezentace
Foto: iStock
28. 2. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků