Krása

Správná péče o vlasy podpoří jejich růst

I když je dnes díky různým metodám snadné nechat si prodloužit nebo zahustit vlasy, není nad to mít vlastní zdravou a bujnou kštici. Jak správně pečovat o vlasy, aby byly dlouhé, lesklé a bohaté?

Péče o vlasy – typy vlasů 

Důležité je znát typ vlasu, od toho se péče o vlasy odvíjí. Někdy jde o oříšek. Od přírody můžeme mít normální, mastné nebo suché. Jenže dnes se skoro každá žena barví a právě barvy na vlasy umí s původním základem pěkně zatočit. Je snadné si koupit přípravky na mastné, nebo suché vlasy, ale pokud máte díky peroxidu mastné kořínky a suché konce? Nelehké, ovšem i s tím se dá pracovat. Předně si uvědomte, na co je který přípravek určený. Šampon má vlasy vyčistit. Vyberte si tedy ten, který udrží vaše kořínky déle suché. Nekupujte přímo přípravek na mastné vlasy, to by bylo moc, ale například na barvený vlas. Nevysušuje tolik a zároveň je naopak nezmastí. Uhlazení, zjemnění a poddajnost má dodat kondicionér. Vyberte proto hydratační. Naneste jej na konečky, uvidíte, že jim dodá výživu tak akorát. Jak jste možná pochopili, rozhodně se nemusíte řídit pravidlem, že šampon, kondicionér nebo masku si musíte kupovat ze stejné řady. Naopak. Máte-li vlasy takto kombinované, mixujte i péči o ně. 

Jak podpořit růst vlasů? 

Růst vlasů je velké téma. Pro muže, kterým častěji řídne kštice. Pro ženy, které se trápí, že kvůli barvení jim vlasy nepřerostou přes ramena. Vše se dá vyřešit. Především je zapotřebí důkladná péče a pravidelnost. Nefunguje, pokud si jednou za měsíc vzpomenete, že musíte vlasy hydratovat a dáte jim najednou tři zábaly, zatímco po zbytek měsíce se k hřívě chováte až macešsky. Jedině pravidelnost nese své ovoce. To znamená nejen používání správných přípravků, ale také pravidelné zastřihávání. Konečky se snadno třepí, jsou oslabené, takže ve finále vám kadeřnice odstřihne větší kus, než kdybyste chodili pravidelně. Pravidelně zastřihávané vlasy také opticky rychleji rostou. Když máte zacelené konce, jsou vlasy těžší, a jak je tíha nese dolů, jsou delší. Zatímco roztřepené licousy, nestříhané několik měsíců, se podivně kroutí kolem ramen, takže se zdají být pořád stejně dlouhé. Pokud budete o vlasy dobře pečovat, můžete jim dopřát i výživu pro růst, aby byl efekt ještě silnější. Nezapomínejte, že důležitá je výživa i zevnitř (tipy na správnou péči pro podporu růstu vlasů si můžete přečíst zde: www.klubzdravi.cz/a/jak-podporit-rust-vlasu

Suché vlasy – správná péče 

Suchost vlasů trápí zejména většinu žen, ovšem ani muži nejsou výjimkou, zejména mladší generace si nechává rovněž barvit vlasy. Jak jsme zmínili, i když máte mastnější vlasy, barvení je stejně v nějaké části vysuší. Musíme ovšem připočítat i další úpravy kštice, které vlasy vysušují. Fénování, kulmování, žehlení apod. Proto vlasy chraňte před tepelnými úpravami a před touto činností používejte například ochranný sprej. I po vyfénování a žehlení můžete do konečků lehce vetřít olejíček, aby byly hydratované. Dnešní přístroje jsou ovšem natolik profesionální, že vaše vlasy chrání přímo během tepelné úpravy. Dokonce dokážou během této činnosti diagnostikovat stav vlasu a s pomocí speciální technologie nastaví takovou teplotu, kterou vlas unese. Samozřejmě vybírejte kulmy či žehličky s keramickou nebo teflonovou úpravou, zkrátka takovou, která chrání váš vlas. Samotný kov, který opravdu jen pálí, zahoďte. Velmi populární jsou i ionizační technologie, jež zajistí lesk a hladkost vlasu. O těchto technologiích si můžete více přečíst zde: www.philips.cz/c-m-pe/pece-o-vlasy/pece-o-suche-vlasy. Díky těmto pár krokům můžete mít krásné a zdravé vlasy, které vám bude okolí závidět.

KP
Foto: Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků