Bydlení

Srpen v interiéru podle Feng Shui

Když se řekne srpen, většině lidí se vybaví prázdniny a dovolená. Typické léto. Ale z hlediska energií se již jedná o podzimní energii kovu.

Kov znamená prochládání. A to nám jasně říkají i naše české pranostiky. Např. Svatá Anna – chladna z rána. Ano, v srpnu se již mohou projevovat první ranní mrazíky. Rána i noci jsou již chladnější, den se viditelně začíná zkracovat, tma přichází dřív.

Abychom sladili energie prostoru s energií času (přicházející podzim), měli bychom začít pomalu měnit nastavení interiéru našeho domova. Srpen je často energií sklizně. Začínáme získávat plody. Ty jsou velmi silným symbolem právě nadcházejícího podzimu. Bohatost úrody má velký vliv na energii bohatství v našem životě. Čím větší úroda, tím větší hojnost.

Proto je dobré, když si v srpnu budeme do svého interiéru dávat co nejvíce zralých plodů, které sklidíme ze své zahrádky. Pokud zahrádku nemáte, pak tyto plody můžete koupit v obchodě nebo na farmářských trzích.

Důležité je, aby tyto plody v interiéru vytvářeli pocit hojnosti. Tu vytvoříme hlavně pomocí misek. Dejte do středu svých stolů (hlavně jídelního stolu) velké mísy plné ovoce či zeleniny. Mísy by měly opravdu „přetékat“, abyste měli pocit, že úroda je skutečně hodně bohatá. V mísách by mělo být více druhů plodin. Rozmanitost a pestrost je právě velmi silnou energií bohatství.

Dalším přirozeným nástrojem, jak posílíte energii současného měsíce v interiéru je, že jako dekoraci použijete květiny, které právě v přírodě rostou.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí,
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků