Krása

Stylistka radí: Jak prodloužit nohy nebo schovat větší bříško

Stylistka Alžběta Pěkná vám dnes poradí, jak se obléknout v chladnějších letních dnech i krásném období mezi létem a podzimem, pokud máte větší břicho nebo krátké nohy.

Babí léto je mým oblíbeným ročním obdobím – po parném létě si konečně můžeme užívat vrstvení a mnoha doplňků jako šály, šátky či klobouky.

Větší bříško

Pokud vás trápí větší bříško, vaším ideálním společníkem pro chladnější dny je oversized svetřík v decentní barvě, ve kterém se případný faldík lehce schová. Stejně tak je vhodná i zavinovací halenka či top s jemným řasením v problémových partiích. U džínů můžete exprimentovat se střihem a zkusit jak klasický rovný střih, tak i skinny nebo boyfriend – důležité pravidlo je však vyšší pas – který zkrátka „podrží“ vše na svém místě. Vyhněte se kalhotám s příliš nízkým sedem a stejně tak i upnutým topům a horizontálním pruhům na tričku či svetru. A jelikož detaily dělají celek (a zároveň umí chytře odpoutat pozornost) rozbijte podzimní šeď zajímavým šátkem a barevnou kabelkou – určitě nešlápnete vedle.

Prodloužení nohou

Z listování modními časopisy by se mohlo zdát, že život bez dlouhých, štíhlých nohou nemůže být nikdy plnohodnotný. Naštěstí existují triky, jak si takové nohy do nebe snadno přičarovat. Ideální jsou jednobarevné kalhoty slim střihu s vyšším pasem zkombinované s kratším topem či halenkou, které opticky vyváží proporce vaší postavy. Vyhněte se zkráceným délkám (ankle, 3/4) stejně tak jako kozačkám, které končí mezi kotníky a koleny – zbytečně by vám na centimetrech ubraly. Zásadním „prodlužovákem“ jsou samozřejmě podpatky, pokud však máte před sebou celý den na nohách, poslouží i balerínky v nude tónech či v barvě podobné kalhotám. Zároveň můžete snadno upoutat pozornost k jiným partiím zajímavým šperkem či stylovou kabelkou.

Autor: Alžběta Pěkná

Zdroj informací: Different, Zoot, módní stylistka Alžběta Pěkná
Zdroj fotografií: Zoot.cz
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků