Tarotový výklad na měsíc březen 2016

Zima už je pomalu na ústupu, a i když se to mnohdy nezdá, jaro se nezadržitelně blíží. Sluníčka přibývá a dny se příjemně prodlužují. To má blahodárný vliv na naše zdraví a často i na celkovou náladu, ačkoli ta by neměla být na vnějších okolnostech nijak zvlášť závislá.

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc březen 2016
Zobrazit fotografii v galerii

Březen je podle gregoriánského kalendáře třetím měsícem v roce a má 31 dní. Český název souvisí nejpravděpodobněji s rašením bříz a začátkem zvířecí březosti.

Z významných březnových dnů jistě stojí za zmínku jarní rovnodennost, která nastává 20. 3. v 5 hodin 21 minut. Jde o okamžik, kdy Slunce vstupuje do znamení Berana; při svém zdánlivém ročním pohybu tak protíná světový rovník - přechází z jižní polokoule na severní.

9. března nastává novolunní, 23. úplněk. Velký pátek připadá letos na 25., Velikonoce začínají. Jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem a oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Ovšem ještě tradičnější, než samotné Velikonoce, jsou oslavy přicházejícího jara, které bývaly časem oslav a veselí.

V březnu bychom dle tradiční čínské medicíny měli věnovat zvýšenou pozornost játrům a žlučníku. Žlučník zrcadlí naši spokojenost s životem, partnerstvím, prací a podobně, souvisí ovšem také se vztekem a zatvrzelostí. Cestou k uzdravení a (nejenom) klidnému žlučníku není nic jiného, než „pouhé“ nastolení vnitřní rovnováhy a psychická vyrovnanost. To ovšem nebývá vůbec jednoduché.

Pro posílení trávení a správné funkce žlučníku si uvařte čaj s obsahem hořčinů, přírodních látek různého chemického složení a silně nahořklé chuti. Hořčiny najdete například v hořci, řebříčku, chmelu, zeměžluči, měsíčku nebo pelyňku.


Z mnohých březnových pranostik vybírám:

Březen - za kamna vlezem.
V březnu vítr, v dubnu déšť - pak jistě úrodný rok jest.
Březnové slunce má krátké ruce.
Březen bez vody - duben bez trávy.
Suchý březen, studený duben, mokrý máj - bude v stodole ráj.
Jak prší v březnu, tak také v červnu.
Kolik mlh v březnu k nebi stoupá, tolik bude ještě mrazů po velikonocích.
Suchý březen, mokrý máj, bude humno jako ráj.
Mrzne-li o Kunhutě, mrzne ještě čtyřicet dní
O svatém Tomáši sníh bředne na kaši.
Na svatého Řehoře čáp letí od moře, žába hubu otevře, líný sedlák, který neoře.
Mráz po svatém Josefu neuškodí květu.
Pěkný den na svatého Josefa zvěstuje dobrý rok.
O svaté Balbíně je už po zimě.


BERAN (21.3. - 20.4.)

Berani, v březnu se dostanete do situace, která si bude žádat rychlé vyřešení. Podmínky vám ovšem budou nahrávat a potenciál správného rozhodnutí bude vysoký. Jen je třeba dobře zvážit všechna pro a proti a nejednat příliš impulzivně. Zhruba v polovině měsíce můžete potkat člověka, se kterým se budete cítit dobře, a není vyloučeno, že mezi vámi přeskočí i pomyslná jiskřička. Pozor na neuvážené sliby, ať sami sebe nepřivedete do úzkých; ne vždy je jednoduché vycouvat, především když jde o osoby, na kterých vám záleží.


BÝK (21.4. - 21.5.)

V životě se občas musíme dostat na pomyslné dno, abychom se následně zvedli a vystoupali o stupínek výš. Pokud máte, milí Býci, někdy pocit, že se už příliš dlouho potýkáte s nepřízní osudu, nezoufejte. Vše je přesně tak, jak má být, a často nás tak osud nutí něco důležitého v našem životě pochopit. Někdy stačí opravdu málo, abychom opět nastartovali vůz svého života a vydali se za sluncem. Ne nadarmo se říká, že všechno zlé je k něčemu dobré. Nevěšte tedy hlavu a s láskou vykročte vstříc novým dnům se vším, co s sebou přinášejí.


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Březnové karty vám, milí Blíženci, velice přejí. Jste-li nezadaní, máte velkou šanci potkat vysněný protějšek a najít lásku, po které dlouho toužili. Možná půjde o partnera, se kterým se už z dávné minulosti znáte, a nemusí jít nutně pouze o současný život. Setkání jakoby bylo zastřeno tenkým závojem nějakého tajemství a vy se, krůček po krůčku, dostanete k jeho odhalení. Nejde ovšem o nic nepříjemného nebo těžkého a úspěch se nakonec dostaví. Žijete-li ve spokojeném svazku, nabízí se možnost najít práci či nový koníček, který vás doslova chytne za srdce.


RAK (22.6. - 22.7.)

Raci, v březnu byste mohli mít tendenci nasazovat si růžové brýle. Každý z nás by asi chtěl vidět svět v jemnějších barvách, protože realita je mnohdy neuspokojivá a slunce schované za temnými mraky. Možná je ale vše jen o úhlu pohledu, zkuste se nad tím, milí Raci, zamyslet. Jste citlivější povahy a březen vaši citlivost může ještě znásobit. Pozor tedy na přílišná očekávání, ne vždy vám partner může a umí nabídnout to, co byste si přáli. Pokud jde o finance, mějte oči otevřené a vše si nechte raději hezky podepsat. Opatrnost je namístě.


LEV (23.7. - 22.8.)

Březen vám, milí Lvi, může přinést lehkou citovou nerovnováhu. Možná budete také o něco zranitelnější než obvykle a náchylnost k nekontrolovatelným změnám nálad a také postojů bude vyšší, než jste vy i vaše okolí, zvyklí. Potřebujete-li něco důležitého rozhodnout, můžete-li, ještě počkejte. Březen příliš nenahrává šťastnému rozhodování. Zkuste se raději více zamyslet nad tím, co vás brzdí a znesnadňuje další postup na vaší cestě životem. Možná je jenom třeba zbavit se nějakého vnitřního zažitého vzorce a uvolnit cestu novým energiím.


PANNA (23.8. - 22.9.)

Milé Panny, březen ve vás probudí energii a vášeň. Snadněji než jindy se budete umět nadchnout, ať už půjde o práci, zábavu nebo plánování letní dovolené. I ve vztahu se vaše březnová energie projeví a je jenom na vás, jak s ní naložíte. Síla vaší osobnosti zazáří a obdiv ostatních ne sebe nenechá dlouho čekat. Pokud jde o finanční záležitosti, mělo by se vám také dařit. Koncem měsíce vás čeká rozhodování. Může se objevit zajímavá nabídka, kterou však bude potřeba nejprve dobře uvážit. Nenechte se v této souvislosti příliš ovlivnit emocemi a dejte prostor rozumu. Vše si raději dvakrát prověřte.


VÁHY (23.9. - 23.10.)

V březnu na vás, milé Váhy, čeká zajímavá pracovní nabídka. Může jít o něco úplně nového, vyloučen však není ani postup ve stávajícím zaměstnání. Březnové energie přejí také duchovním záležitostem, následujte tedy svou intuici a zaměřte pozornost na to, co vás přitahuje. Možná v sobě objevíte skryté vlohy pro činnosti, které vám dosud nic neříkaly. V druhé polovině měsíce se příval tvořivé energie ještě zvýší a vy budete mít sil na rozdávání. Využijte je k budování nebo posílení toho, co je pro vás důležité a přináší vám prospěch.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

Zdá se, milí Štíři, že březen je vaším měsícem! Ať už je řeč o práci nebo rodině, pohoda a důvěra je tím, co vás bude obklopovat. Máte-li rozdělaný nějaký projekt nebo třeba jen o něčem novém uvažujete, zdá se, že jdete tím správným směrem. Zasloužená odměna vás nemine a vaše činnost se ještě vrchovatě zúročí. Hledáte-li novou lásku, v březnu máte šanci. Jenom pozor na rozostřené vidění, které by díky náhlé zamilovanosti mohlo nastoupit. Vnímejte celým tělem a ptejte se po původu jakéhokoli „divného“ pocitu uvnitř. Naslouchejte si, protože odpovědi na jakékoli otázky, máme stále s sebou. Naše tělo je tím jediným místem, kde je můžeme najít.


STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Milí Střelci, čeká vás příjemný měsíc, především pokud jde o rodinné záležitosti a blízké přátele. Budete si užívat souznění a oceníte přístup i toleranci, s jakou k vám vaši nejbližší přistupují. Březen však bude také měsícem velice pracovním. Možná pocítíte i zvýšený tlak a nároky nadřízených či obchodních partnerů, kteří od vás budou vyžadovat pevný řád a disciplínu. Ať už se na záležitost budete dívat jakkoli, nemá v současné době smysl stavět se na odpor. Naopak – necháte-li si říct a vyhovíte jejich nárokům, odměna vás nemine. Nakonec totiž ze všeho vyjdete jako vítěz.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Počátkem měsíce k vám, milí Kozorozi, přichází šance vylepšit si finance. Čeká na vás zajímavá pracovní nabídka či spíše příležitost, jak si přivydělat. Není vyloučeno, že dostanete skvělý nápad, díky němuž v budoucnu zaznamenáte ekonomické vylepšení, ovšem také vnitřní naplnění. Pro samou práci však nezapomínejte na děti či své blízké a věnujte jim dostatečnou pozornost. Mohli by mít pocit, že je poslední dobou trochu zanedbáváte a zvláště ti nejmenší takové situace špatně snášejí. Nezadaní Kozorozi, pro vás se koncem měsíce rýsuje dobrá příležitost setkat se s člověkem, který vás naplní novou energií a dá opět smysl vašim dnům.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Možná trochu komplikovanější začátek měsíce s sebou, milí Vodnáři, může přinést lehký splín a nenáladu. Můžete mít pocit, že jste to jen a jen vy, komu osud nepřeje a na své cestě se setkáváte jen se samými překážkami. Zkuste se ale zastavit, zhluboka nadechnou a podívat se na celou záležitost trochu jinak. Úhel pohledu je totiž mocný a často mnohé dokáže změnit. Budete-li například vnímat překážku jako další výzvu, získáte na svou stranu velkou výhodu. Zamyslete se nad tím, zda není na čase něco zásadního ve svém životě změnit, ať už je řeč o práci, bydlení nebo partnerském stavu.


RYBY (21.2. - 20.3.)

Milé Ryby, aby mohlo něco nového začít, je třeba nejprve opustit to staré. Nelpěte na starých záležitostech a buďte sami k sobě maximálně upřímné. Proč si za každou cenu držet něco, co vám už dávno nic nového nenabízí? Pozor si dejte na své okolí a falešné jednání někoho, od koho byste nic takového vůbec nečekaly. V průběhu března se objeví situace, kdy si nebudete jisti správným řešením. Dobře zvažte své další kroky a uvědomte si případná rizika. Ať už se nakonec rozhodnete jakkoli, na konci měsíce bude čas jednat.

Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz.

Máte-li drobné dotazy, najdete Ilonu v naší poradně.


Připravila: Ilona
Foto: iStock
1. 3. 2016

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Kurz výkladu Tarotu I.

Kurz výkladu Tarotu I.

V první řadě je nutno říci, že výklad karet není žádná mystická nebo nadpřirozená záležitost....

Titulka pro: Tarotový výklad na červen

Tarotový výklad na červen

Na červen vám přinášíme výklad z barokního ovčína v Chotíkově. Vesnice Chotíkov byla založena ve...

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc duben

Tarotový výklad na měsíc duben

Začal duben a s ním pravé aprílové počasí. Chcete vědět, co vám na duben předpovídají...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc květen

Tarotový výklad na měsíc květen

Chcete vědět, co vám na měsíc květen předpovídají karty?

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz