Tarotový výklad na měsíc červen 2016

Červen je šestý měsíc gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Název měsíce je nejčastěji odvozován od červenání ovoce a zrání jahod, někdy se ale také můžeme setkat s názorem, že pojmenování souvisí s červy, kteří v tomto období dělají největší škody na budoucí úrodě. Další z teorií hovoří o červci, hmyzu, který se v červnu sbíral, aby se z něho následně vyrobilo červené barvivo.

Zobrazit fotografii v galerii

Červen je měsícem rozkvetlých luk, přicházejícího léta a dlouhých dnů. Kvetou lípy, zrají jahody, dozrávají třešně. Astronomické léto začíná 21. června v 0:34 hodin letním slunovratem, kdy je noc nejkratší a den nejdelší. Podle tradiční čínské medicíny je nejvíce ohroženo tenké střevo a s ním související srdce. Doporučuje se konzumovat více sezónní zeleniny a ovoce, do salátu můžeme přidat květy sedmikrásky nebo pár mladých lístků brutnáku.


Novolunní nastává 5. června, úplněk 20. Všem otcům patří 19. červen a za zmínku jistě stojí i noc z 23. na 24. června, kterou známe nejčastěji pod názvem Svatojánská noc. Ta je spojována s magií, milostnými rituály a zázraky. Země vydává své poklady, trhají se léčivé byliny, jejichž síla je silou Svatojánské noci ještě umocněna.


Z červnových pranostik vybírám:

Na svatého Jána otvírá se k létu brána
Červen studený - sedlák krčí rameny.
Červen mokrý a studený - bývají žně vždy zkaženy.
Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září.
Červnové večerní hřmění - ryb a raků nadělení.
Svatý Bonifác Norbert a Robert jsou malí ledoví muži.
Déšť na Víta - špatná budou žita.
Od svatého Jana Křtitele běží slunce k zimě a léto k horku.
O Petru-li prší, po třicet dní déšť se vrší.


BERAN (21.3. - 20.4.)

Berani, v červnu možná dostanete novou pracovní nabídku, případně se připravte na změnu ve stávajícím zaměstnání. Jste-li otevřeni změnám a nelpíte na zaběhnutém systému, bude se vám dařit. Nejednejte však unáhleně a než vykonáte nějaký zásadnější krok, dobře se rozmyslete a poraďte s těmi, kterým důvěřujete. Červen po vás bude vyžadovat i trochu disciplíny a dodržování někdy nevítaných pravidel. Občas bude možná třeba zchladit horkou beraní hlavu a na chvíli se zastavit. Pozor, ať se díky své bouřlivé povaze a nerozvážnosti nedostanete do zbytečných potíží. Nejprve myslete, pak jednejte.


BÝK (21.4. - 21.5.)

Býci, červen bude ve znamení trpělivosti a pilné práce. Ale i šikovnosti, a to nejen manuální. Využijte svůj potenciál naplno a pusťte se třeba do věcí, na které dosud nebyl prostor. Máte dobře našlápnuto, bude se vám do budoucna dobře dařit. V oblasti citů pozor na vrtkavost a náladovost. Červen si s vámi lehce pohraje a vaše emoce se mohou dostávat na povrch trochu nevyrovnaně. Zkuste se uvolnit a nalézt ztracenou rovnováhu. Koncem měsíce může přijít lehký splín, na řadu se dostane otázka financí. Neklesejte na mysli, brzy se vyčasí a na vaší obloze znovu vysvitne slunce.


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Blíženci, počátek měsíce se může tvářit trochu nevlídně. Možná budete mít pocit určité beznaděje a v situaci, která vás už delší dobu trápí, nebudete vědět, kudy kam. Řešení se ale brzy samo objeví, jen je třeba více naslouchat své intuici a uvěřit jí. Někdy je těžké „odfiltrovat“ rozum a nepodlehnout zbytečně vytvořenému strachu. Věřte si ale, i u vás intuice funguje, jak má. Po těžším začátku měsíce se v druhé polovině vyčasí a vy budete mít konečně důvod si vydechnout. Na místě bude i menší oslava nebo setkání s přáteli, které jste už dlouho neviděli.


RAK (22.6. - 22.7.)

Raci, máte před sebou krásný a plodný měsíc, a to klidně i doslova. Nezadaným Rakům se nabízí možnost setkání s milým a zajímavým protějškem a řeč může být i o následné velké lásce. Ti, kteří jsou již ve vztahu, si v červnu potvrdí, že jsou tam, kde chtěli být, případně zažehnou nový plamen ve stávajícím partnerství. Červen je pro vás, milí Raci, skutečně měsícem lásky. Pozor na menší únavu a náhlý splín, který se o vás může koncem června pokoušet. Zachovejte si svou nabitou rovnováhu a mějte oči i srdce otevřené novým zážitkům.


LEV (23.7. - 22.8.)

Lvi, počátkem června pozor na neaktivitu a zavřené oči, snadno byste mohli přehlédnout příležitost, která se vám bude nabízet. Řeč může být jak o pracovní záležitosti, stejně tak i o citové. Pokud jde o práci, stále budete mít co dělat. Možná až příliš, a proto zhruba v polovině měsíce může některým Lvům dojít trpělivost. Možná by to chtělo změnu, případně požádat o mimořádné prémie či zvýšení platu. Šance na úspěch jsou tentokrát dobré. Koncem měsíce by se vám mělo dařit dobře především po stránce finanční.


PANNA (23.8. - 22.9.)

Počátek měsíce bude, milé Panny, příjemný po všech stránkách. Pracovně se bude dařit a také v oblasti vztahů by mělo vysvitnout slunce. Čekáte-li na lásku, vše je na dobré cestě. U zadaných se situace uklidní nebo setrvá na pohodové vlně. Druhá půlka měsíce vás malinko zabrzdí, máte-li před sebou nějaké zásadnější rozhodování, můžete-li, vyčkejte. Řešení se samo nabídne a bude velice hrát ve váš prospěch. Závěr června si opět užijete, zejména pokud jde o pracovní záležitosti a úspěch.


VÁHY (23.9. - 23.10.)

Váhy, počátkem měsíce se objeví zajímavá možnost, jak vylepšit svou finanční situaci. Může jít o pracovní nabídku, povýšení na stávajícím místě nebo nečekanou výhru či dědictví. Červnovou euforii lehce zakalí nepříjemnost v oblasti vztahů; neklesejte na mysli, protože situace se nakonec otočí a vám se uleví. Věřte, že často zbytečně lpíme na věcech či skutečnostech, bez kterých by nám bylo lépe. To jen strach před nás klade zbytečné překážky a často nesmyslné domněnky. Koncem měsíce buďte ostražití, ať nepropásnete svou šanci; půjde o záležitost vašemu srdci blízkou, proto se vyplatí zůstat pozorní.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

Milí Štíři, máte před sebou bouřlivý měsíc, a to nejenom co se počasí týká. Počátek nemusí být růžový a hrozí i nepříjemné odhalení a následná dohra ve formě výčitek a slz. Pokud setrváváte v nefunkčním vztahu, neváhejte a situaci řešte. Po každé bouřce vyjde slunce a vzduch je příjemný a svěží. V polovině měsíce mají nezadaní šanci potkat člověka, se kterým se budou cítit nadmíru dobře, a zdá se, že by mohlo jít i o dlouhodobého partnera. Pokud jste zadaní, můžete znovu objevit pozapomenutou krásu vašeho vztahu. Konec měsíce s sebou může přinést drobné nepříjemnosti, které však hravě vyřešíte.


STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Střelci, pro vás bude hlavním tématem měsíce práce a s ní související finanční záležitosti. Zpočátku půjde obojí poněkud ztuha a mohlo by se zdát, že vaše těžce vynaložené úsilí nestačí. Vytrvejte, protože se blýská na lepší časy. Dočkáte se patřičného ohodnocení a otevře se vám cesta i k dalšímu zlepšení. Pozor ale, ať si práce nenaberete příliš, ani vaše energie není bezedná a vždy se vyplatí ponechat něco v záloze. Ve vztahové oblasti vládne stabilita, pokud však řešíte změnu, zdá se, že není třeba se obávat udělat krok dál. Někdo při vás stojí a podporuje vás.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Milí Kozorozi, červen s sebou přináší novou energii a probudí ve vás nevídaný zápal pro kde co. Pusťte se do dlouho odkládaných projektů a záležitostí, na něž dosud nebyl čas nebo odvaha. Bude se vám dařit a vynaložená energie se bohatě vrátí zpět i s úrokem. Jen pozor na přílišnou ohnivost, která vám není úplně blízká. Záležitosti i plány je třeba mít pod kontrolou a hezky uspořádány, pravidla je dobré rozumně nastavit. Konec měsíce bude provázet pilná práce, vyžadující trpělivost a také šikovnost. Píle se vyplatí a vám se bude dařit i nadále. Ve vztazích dejte prostor především srdci a aspoň na chvíli pusťte rozum k vodě. Uvolněte se, bude se vám lépe dýchat.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Vodnáři, pro vás jsou hlavním tématem měsíce června vztahy. Neplačte nad rozlitým mlékem, když za vámi stojí i jiné, a po okraj naplněné, poháry. Jen je třeba se pozorně podívat. Někdy je dobré opustit to, co vás už nenaplňuje a uvolnit tak prostor pro nové energie. Nenechte se svazovat zbytečnými obavami a zeptejte se sami sebe, co je pro vás nejlepší. V polovině měsíce je možné příjemné setkání s někým, kdo by vás mohl doprovázet životem klidně i po delší dobu. Konec června po vás bude vyžadovat ještě trochu trpělivosti, zejména pokud jde o finanční a pracovní záležitosti, nicméně vše je na dobré cestě.


RYBY (21.2. - 20.3.)

Čeká vás zajímavý měsíc, milé Ryby. Zdá se, že se objeví cosi z dávné minulosti, na co jste už dávno zapomněli. Může jít i o karmickou záležitost a setkání s někým, s nímž se v tomto životě nemáte minout. Svou roli bude hrát i pokušení a na vaše hormony plnou silou udeří i nadcházející letní měsíce. Touhy mohou být jen těžko zvladatelné a přání užívat si všemi smysly, velice silné. Nebraňte se tomu a dopřejte svému tělu i mysli náležitou péči. Nemusí jít zrovna o milostné záležitosti, ačkoli i ty jistě vystoupí napovrch. Jděte na masáž, rozmazlujte se. Fyzická pohoda přispěje i k té psychické.

 

Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz.

 

Připravila: Ilona
Foto: iStock
1. 6. 2016

DISKUZE K ČLÁNKU

2

v čínském horoskopu jsem opice

ODPOVĚDĚT

1

Škoda, že nám dali špatný horoskop. Snad to redakce opraví.

ODPOVĚDĚT

1

souhlasím

ODPOVĚDĚT

2

Hezké, ale platit to bude až v červnu.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (4 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Kurz výkladu Tarotu I.

Kurz výkladu Tarotu I.

V první řadě je nutno říci, že výklad karet není žádná mystická nebo nadpřirozená záležitost....

Titulka pro: Tarotový výklad na červen

Tarotový výklad na červen

Na červen vám přinášíme výklad z barokního ovčína v Chotíkově. Vesnice Chotíkov byla založena ve...

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc duben

Tarotový výklad na měsíc duben

Začal duben a s ním pravé aprílové počasí. Chcete vědět, co vám na duben předpovídají...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc květen

Tarotový výklad na měsíc květen

Chcete vědět, co vám na měsíc květen předpovídají karty?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

MIMINKO SE NEDAŘÍ

Dobrý večer, co dělat, když nám nejde otěhotnět? ...

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz