Tarotový výklad na měsíc červenec 2015

Věděli jste, že v původním římském kalendáři byl červenec označován latinským výrazem mensis Quintilis, tedy „ měsíc Pátý“, přestože jej dnes označujeme číslicí sedm? Původní římský kalendář totiž začínal březnem, což mělo vliv jak na číselná označení jednotlivých měsíců, tak třeba i na vkládání dne v přestupném roce na konec února, tedy na konec roku.

Zobrazit fotografii v galerii

Později byl římský kalendář upraven a jeho jistě nejvýznamnější reformu provedl roku 45 před n. l. Julius Caesar, který zavedl (po něm následně pojmenovaný) juliánský kalendář. Když byl v roce 44 př. n. l. Julius Caesar zavražděn, rozhodl římský senát na jeho počest (a na návrh Marka Antonia) změnit název měsíce, ve kterém se Caesar narodil, z původního Quintilis na Julius.

Červenec patří do velkých letních prázdnin všude tam, kde je léto. Název červenec znamenal původně „malý červen“, přípona zde vyjadřuje následnost, tedy fakt, že červenec následuje po červnu.

Podle tradiční čínské medicíny je v červenci nejvíce zatížen krevní oběh. Dobře nám v tomto období poslouží rozmarýnový čaj.


Něco málo pranostik vztahujících se k prvnímu prázdninovému měsíci:

Co červenec neuvaří, srpen nedopeče.
Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.


Zajímavé dny v červenci:

6. červenec: Země je nejdále od Slunce – 152 093 000 km
21. červenec: Člověk poprvé vstoupil na Měsíc
V červenci nás čekají dva úplňky, a to hned 2. a následně 31. července.
 

BERAN (21.3. - 20.4.)

Červenec beranům ukáže hned několikero tváří. Zpočátku měsíce jako by pokračoval úspěch předchozích dnů, vše se bude dobře dařit a ani o zajímavé nápady nebude nouze. V polovině měsíce však pozor, může nastat obrat a vaše vysoká aktivita bude mít opačné tendence. Snažte se předejít únavě až pasivitě a svou energii vydávejte postupně. Koncem měsíce mějte oči otevřené! Mohla by se objevit zrada od člověka, kterému jste dosud věřili.


BÝK (21.4. - 21.5.)

Býci, pozor na ukvapené závěry! Červenec nepřeje velkým změnám, zvláště pak v pracovní oblasti. I přes to, že vám vaše aktuální situace nemusí plně vyhovovat, setrvejte. Karty naznačují, že ani nová pozice by v současné době nepřinesla výraznější obrat k lepšímu. Právě naopak. První prázdninový měsíc po vás vyžaduje trpělivost a naznačuje, že cesta k vytouženému cíli většinou není jednoduchá. Výsledek ovšem za vynaložené úsilí stojí!
 

BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Blíženci, i v červenci je vám přáno. Hledáte-li novou práci, může se objevit zajímavá příležitost. Není vyloučen ani začátek ve zcela jiném oboru než dosud. Po stránce citové, zdá se, je vše v pořádku, a nebo se během léta urovná k vzájemné spokojenosti. Koncem měsíce vás čeká překvapení ve formě znovu nalezené šance v oblasti, na kterou jste již dávno rezignovali. Věnujte jí svou pozornost.


RAK (22.6. - 22.7.)

Raci, buďte v červenci velice ostražití. Dívejte se kolem sebe, méně mluvte, více pozorujte. Ve vašem okolí se může znovu objevit někdo, pro koho jsou čestné jednání a spravedlnost jen prázdnými pojmy. Stejně jako v červnu, tak i v červenci buďte připraveni na nefér jednání a snahu vás přistihnout nepřipravené. Vaší výhodou však zůstává dobře fungující intuice a předvídavost, na kterou se nebojte spolehnout.


LEV (23.7. - 22.8.)

Konečně! Situace, která vás trápí, se blíží ke svému konci. Pozvolna a přirozeně, tak, aniž byste museli nějak výrazněji zasahovat. Řešíte-li finanční záležitosti, blýská se na lepší časy. Šance na zajímavou příležitost je na dosah. Červenec je také pro vás vhodným měsícem pro cestování, ať už je řeč o dovolené nebo jen zahraniční služební cestě.
 

PANNA (23.8. - 22.9.)

Panny, neutrácejte zbytečně a investujte s rozmyslem. V červenci dobře zvažte, jak se svými penězi naložit. Pokud vás někdo požádá o půjčku, buďte opatrní. V budoucnu by nemuselo být jednoduché dostat je nazpět. V oblasti práce i vztahů přichází nová energie, která vás naplní a posune tím správným směrem. Nebojte se změny a povolte uzdu fantazii. Váš život bude rázem barevnější.
 

VÁHY (23.9. - 23.10.)

Váhy, řešíte-li dlouhodobě problém, je ten správný čas konečně jej vyřešit. Váháte-li a nevíte kudy kam, jednoduchým způsobem a oproštěny od emocí si napište jednotlivá pro a proti. Pokuste se o nadhled a opusťte jeden konkrétní vzorec myšlení, který vám opakovaně brání posunout se dál. Není třeba se obávat, Štěstěna je vám nakloněna a vyhlídky se zdají být o mnoho lepší než dosud.
 

ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

Štíři, pokud řešíte finanční záležitosti, pak opatrně a s rozmyslem. Raději vše třikrát zvažte než učiníte konkrétní rozhodnutí. Pozor na důsledky vašeho jednání, které by mohly zasáhnout i lidi ve vašem bezprostředním okolí. V citové oblasti může nastat nepříjemné zklamání. Nenechte se však ovládnout negativními emocemi, protože zdánlivá prohra nezřídka znamená vítězství ve smyslu nové a lepší šance!


STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Střelci, zdá se, že Štěstěna je vám tento měsíc nakloněna. Cokoli v první půli měsíce července začnete, bohatě se pro vás zúročí. Pozor jen, abyste nepodlehli zdání, že zvládnete cokoli a v jakémkoli množství. Energie každého z nás má své hranice, dejte pozor na jejich překročení. Zbytečně se nepřetěžujte a užívejte léto. Ať vás na jeho konci nemrzí, že jste jej strávili prací a usilováním o dosahování přehnaných cílů.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Kozorozi, nalaďte se lépe na své okolí. Zastavte se, zaposlouchejte, vnímejte citlivěji i sebe sama. V životě jsou také jiné věci, než jenom práce a snaha o zajištění dobrého zázemí pro vás i vaše blízké. Snadno tak totiž můžete přehlédnout šanci v oblasti citů, která se vám v červenci otevírá. Pokud stojíte před rozhodnutím, jak vyřešit situaci, která vás v životě trápí, vězte, že je ten správný čas, rozseknout ji.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Vodnáři, červenec vám možná zatočí s vašimi plány a rozbije skládačku, kterou jste tak složitě lepili dohromady. Možná ale bylo načase. Vždyť život není složitý, to jen my si jej takový činíme. Potkáte-li v červenci zklamání, zkuste to brát jako novou příležitost začít jinak a lépe. Ne každá židle, na kterou se posadíte, je pro vás pohodlná. Vybírejte si, zvažujte, nechte si čas na rozmyšlenou. Konec měsíce však přinese uvolnění a veselejší mysl.


RYBY (21.2. - 20.3.)

Ryby, nedovolte druhým rozhodovat ve vašich záležitostech. Jen vy samy nejlépe víte, co je pro vás dobré. Nalezněte své pevné já a trvejte na svém. Červenec přeje realizaci dávno zapomenutých snů i setkání s člověkem, kterého jste roky nepotkaly. Nezadané ryby mají během prvního prázdninového měsíce šanci na osudové setkání s protějškem svých snů.

 

Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz.

Máte-li drobné dotazy, najdete Ilonu v naší poradně.
 

Připravila: Ilona
Foto: iStock
1. 7. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Kurz výkladu Tarotu I.

Kurz výkladu Tarotu I.

V první řadě je nutno říci, že výklad karet není žádná mystická nebo nadpřirozená záležitost....

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na červen

Tarotový výklad na červen

Na červen vám přinášíme výklad z barokního ovčína v Chotíkově. Vesnice Chotíkov byla založena ve...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc duben

Tarotový výklad na měsíc duben

Začal duben a s ním pravé aprílové počasí. Chcete vědět, co vám na duben předpovídají...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc květen

Tarotový výklad na měsíc květen

Chcete vědět, co vám na měsíc květen předpovídají karty?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

JAKÉ KOUPIT OŘÍŠKOVÉ MÁSLO?

Dobrý den, nemáte prosím doporučení na kvalitní ...

DOPLŇKY STRAVY

Dobrý večer, poradíte prosím jaké doplňky užívat pro ...

KRYT NA TELEFON

Zdravím, kde se dá koupit kvalitní kryt, ale za nějakou ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz