Tarotový výklad na měsíc listopad 2015

Nadcházející měsíc lze už bez jediného zaváhání řadit mezi ty opravdové podzimní. Babí léto je pryč a zamračená obloha bývá častým průvodcem stále se zkracujících dnů (během listopadu „přijdeme“ o 1 hodinu a 24 minut). Jak už sám název napovídá, zbylé listí padá ze stromů a příroda se připravuje na dlouhé období klidu. Spousta živočichů se ukládá k zimnímu spánku a často se objevují i první sněhové vločky.

Zobrazit fotografii v galerii

V listopadu 2015 nás 11. čeká novolunní a 25. úplněk. První den v měsíci patří všem svatým a hned ten následující památce zesnulých. Na Dušičky se prý setkává svět živých a mrtvých a noc je zasvěcena duchům. 11. 11. přijíždí Martin na bílém koni, 29. 11. začíná první advent (železná neděle) a 30. 11., na svatého Ondřeje, přichází den vhodný pro nejrůznější kouzla a věštby.

Podle tradiční čínské medicíny jsou v listopadu nejvíce ohroženy plíce. Vhodnou bylinkou je třeba jitrocel kopinatý, který se doporučuje užívat v době nachlazení pro jeho antiseptické a dezinfekční účinky. Mimo jiné tlumí nepříjemný kašel a uvolňuje hleny.


Z lidových pranostik vybírám:

  • Listopadové hřmění pšenici ve zlato mění.
  • Když krtek v listopadu ryje, budou na vánoce létat komáři.
  • Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá.
  • Když se v listopadu hvězdy třpytí, mrazy se brzo uchytí.
  • Studený listopad - zelený leden.
  • Listopadové sněžení neškodí vůbec osení.
  • Když napadá sníh na zelené listí, bude tuhá zima.
  • V listopadu příliš mnoho sněhu a vody, to známka příští neúrody.
  • Jaký listopad, takový březen.
  • Přijede-li Martin na bílém koni, metelice za metelicí se honí.


BERAN (21.3. - 20.4.)

Berani, karty pro nadcházející měsíc příliš nenahrávají srdečním záležitostem. Možná zažijete mírné zklamání v této oblasti, snad se váš vztah nebude vyvíjet dle původního očekávání. Listopad od vás ale vyžaduje chladnou hlavu a opuštění starých myšlenkových vzorců; podaří-li se vám to, očekávejte změny k lepšímu. Prozatím však, zdá se, setrváváte na místě. Nečinnost vám nesluší a ne vždy platí, že vás v koutě někdo objeví. Využijte svůj vrozený temperament a rozhodněte se pro změnu.


BÝK (21.4. - 21.5.)

Býci, listopad patří vám! V tomto období vám štěstí mimořádně přeje a ať už se dostanete do jakkoli složité situace, hravě ji zvládnete a ještě z ní nakonec vyjdete jako obdivovaný vítěz. Pracovně se vám bude velmi dařit a koncem měsíce pocítíte výsledky své píle i na výši vašeho bankovního konta. Je prima mít někoho za zády a vědět, že se o něho můžete kdykoli opřít. Takový člověk se ve vaší blízkosti pohybuje a nabízí vám zázemí, podporu i pomoc.


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Listopad vám, milí blíženci, fandí v oblasti financí. Na obzoru se rýsuje zajímavá pracovní nabídka nebo šance vydělat nezanedbatelnou částku, která však nemusí nutně znamenat jen jednorázovou záležitost. Klidně může jít o stabilní příjem a činnost, která vám dlouhodobě přinese uspokojení a prospěch. Listopad vás ušetří jakýchkoli nezdarů, protože vaše intuice i obchodní duch plně roztáhnou svá křídla a nabídnou vám zcela jiný úhel pohledu.


RAK (22.6. - 22.7.)

Uvažujete-li, raci, o pracovní změně, pak plným právem. Listopadové karty vám v tomto směru přejí a zdá se, že byste si mohli vybírat i z více možností, které před vámi stojí. Není vyloučena ani změna pozice ve stávajícím zaměstnání. Tyto změny od vás ale vyžadují jistý řád a přesnost a nepřejí přílišné improvizaci. Nicméně štěstí stojí na vaší straně více než jindy, a tak se nebojte učinit krok, nad kterým jindy jen uvažujete. Vykročte, protože v listopadu neomylně najdete ten správný směr.


LEV (23.7. - 22.8.)

Milí lvi, listopad přeje mezilidským vztahům a příjemným setkáním. Možná potkáte milého člověka, díky kterému se vaše následující dny budou odvíjet ve veselejším i citlivějším duchu. Pozor ale na jisté sklony k nevyrovnanosti v milostných záležitostech, ne vždy je třeba riskovat ztrátu důvěry. Je sice třeba žít přítomným okamžikem, vždy se ale vyplatí jednat v souladu s vlastním svědomím a domýšlet důsledky, jimiž si aktuálně tvoříme vlastní budoucnost.


PANNA (23.8. - 22.9.)

Listopad vám, milé panny, pomůže poodhalit hned dvě vaše tváře. Jednu citlivější, toužící po naplnění a lásce, druhou rozumovou, která není zvyklá naslouchat vnitřnímu hlasu ani srdci. To může vést k jistému rozporu a psychickému nepohodlí. Podzimní sychravé dny na vás mohou působit trochu smutně a také vaše nálada bude mít tendenci odvíjet se v podobném duchu. Nedovolte však vnějším podmínkám narušit vaši vnitřní rovnováhu a snažte se v tomto období, více než kdy jindy, zpracovávat své emoce.


VÁHY (23.9. - 23.10.)

Listopad je pro vás, milé váhy, měsícem stability a vyrovnanosti. Situace kolem financí se uklidní a zdá se, že jste na nejlepší cestě polepšit si. V pracovní i citové oblasti máte důvod k oslavám, bude se dařit ve všech směrech. Jen je třeba držet se jistých pravidel a mantinelů, jednat s rozmyslem a nepustit své emoce příliš na povrch – alespoň pokud jde o obchodní záležitosti. V budoucnu se rýsuje i případná pracovní nabídka nebo cesta do zahraničí, která vám může přinést nemalý prospěch.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

Počátek měsíce se vám, milí štíři, možná nebude zdát příliš veselý. Pochmurné počasí a zkracující se dny na optimismu zřejmě nepřidají, nicméně okolí a vnější podmínky nejsou tím, co by mělo určovat naši náladu. Ve druhé třetině měsíce se situace otočí a vy se budete cítit o mnoho lépe. Pocítíte lásku vašich blízkých i jejich důležitost pro vás samotné. Jste-li zadaní, vše by se mělo vyvíjet dle vaší spokojenosti. Hledáte-li teprve svou spřízněnou duši, konec listopadu je tím správným obdobím pro její nalezení.


STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Střelci, v listopadu, snadněji než kdy jindy, pocítíte únavu a možná i trochu „zdravého“ naštvání ze situace, která se už dlouho táhne. Jde pravděpodobně o pracovní záležitosti, které vás už delší dobu trápí, a celkově se v takovém stavu necítíte dobře. Konec měsíce je však tím správným obdobím pro vyřešení problému a rozseknutí celé záležitosti. Vše záleží jen na vás, vaší vůli a přesvědčení.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Začátek listopadu může nemile překvapit. Dobře se, kozorozi, rozhlédněte a snažte se lépe naladit na své okolí. Dobře važte slova i to, s čím se komu svěříte. Ne každý, kdo se tváří jako přítel, jím doopravdy je. Sluníčko ale opět vysvitne a po temnějším počátku měsíce zase rozzáří na vaši oblohu. Koncem listopadu budete zvažovat, jak se postavit k situaci, jež nemá jednoduché řešení.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Zbytečné šarvátky a žabomyší války bývají často nic neřešícím produktem situace, která se může jednoduše a trvale vyčistit pouhou změnou přístupu. Zamyslete se, milí vodnáři, zda si jen tak, pro nic za nic, sami neotravujete vlastní život. Přestaňte se zabývat okolím a řešte sebe, protože jen vy sami jste tím nejdůležitější člověkem vašeho života. Změna přístupu vyžaduje trpělivost i jistou zkušenost, nic nejde ze dne na den. A to se týká i vztahu se sebou samým, protože odtud pramení všechno ostatní.


RYBY (21.2. - 20.3.)

Zpočátku měsíce byste, milé ryby, mohly pocítit větší dávku únavy, než jste zvyklé. Nenakládáte si příliš? Možná, že ne všechno, co děláte, dělat musíte. Přepracování se může týkat vaší práce, zkuste se o ni podělit se svými kolegy. V oblasti citů vás však v listopadu potká jen to nejlepší a dokonce – jste-li zadaní - si budete moci říct, že jste s tím, s kým doopravdy být chcete. Konec měsíce slibuje i novou pracovní příležitost, případně vylepšení v oblasti financí.

 

Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz.

Máte-li drobné dotazy, najdete Ilonu v naší poradně.

 

Připravila: Ilona
Foto: iStock
2. 11. 2015
 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Kurz výkladu Tarotu I.

Kurz výkladu Tarotu I.

V první řadě je nutno říci, že výklad karet není žádná mystická nebo nadpřirozená záležitost....

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na červen

Tarotový výklad na červen

Na červen vám přinášíme výklad z barokního ovčína v Chotíkově. Vesnice Chotíkov byla založena ve...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc duben

Tarotový výklad na měsíc duben

Začal duben a s ním pravé aprílové počasí. Chcete vědět, co vám na duben předpovídají...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc květen

Tarotový výklad na měsíc květen

Chcete vědět, co vám na měsíc květen předpovídají karty?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

JAK NA BÍLÉ ZUBY?

Podělte se prosím o zkušenosti s domácím bělením zubů, ...

PADÁNÍ VLASŮ

Dobrý den, chlapovi začaly hodně padat vlasy, ale neřeší ...

INKONTINENCE

Kdo máte ty tenhle problém, podělte se prosím o zkušenosti s ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz