Tarotový výklad na měsíc prosinec 2015

Prosinec je podle gregoriánského kalendáře dvanáctým a posledním měsícem v roce. V římském kalendáři byl však označován za měsíc desátý (proto se také v mnohých jazycích setkáváme s variantou „december“, odvozenou od výrazu „decem“, tedy deset).

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc prosinec 2015
Zobrazit fotografii v galerii

Český název pravděpodobně pochází od slova „prosiněti“ (problesknout), což naznačuje občasné problesknutí slunce mezi mračny na obloze. Jiné zdroje uvádějí, že název měsíce může souviset i se slovem „siný“ (bledě modrý, namodralý) nebo (možná trochu překvapivě) i s termínem „prase“, protože jde o období častých zabijaček. Další možností je odvození od slova „prosit“, které by mohlo souviset s vánoční koledou.


V prosinci nastává zimní slunovrat. Letos připadá na 22. 12., kdy v 5 hodin a 47 minut vstupuje Slunce do znamení kozoroha. Den je nejkratší, noc nejdelší a začíná astronomická zima.


Vánocům, které se neodvratně blíží, předchází adventní období. Slovo "advent" pochází z latinského „adventus“ a překládáme jej jako příchod. Je začátkem liturgického (církevního) roku a zároveň dobou radostného očekávání příchodu Spasitele a duchovní přípravy na Vánoce; měl by být dobou rozjímání, klidu a dobročinnosti. Dříve byl obdobím půstu, kdy se zakazovaly veškeré zábavy, tanec a zpěv. Prosinec začíná stejným dnem v týdnu jako září, v roce 2015 je to úterý.


Z prosincových pranostik vybírám:

  • Studený prosinec - brzké jaro.
  • Prosinec naleje a leden zavěje.
  • Jaké zimy v prosinci, taková tepla v červnu.
  • Není-li prosinec studený, bude příští rok hubený.
  • Jaké je počasí na sv. Barboru, takové bývá až do vánoc.
  • Svatý Mikuláš splachuje břehy.
  • Svatá Lucie noci upije, ale dne nepřidá.
  • O svatém Tomáši meluzína straší.
  • Na Štědrý večer hvězdičky - ponesou vajíčka slepičky.
  • Zelené vánoce - bílé Velikonoce.


BERAN (21.3. - 20.4.)

Berani, stejně jako listopad, ani prosinec nebude příliš o citech. Karty naznačují, že budete řešit spíše pracovní záležitosti a občas vám z nich trochu ztěžkne hlava. Nečekají vás přímo bezesné noci, ale mohli byste mít tendenci řešit pracovní záležitosti na úkor tolik potřebného spánku. Situaci sice zvládnete, ale přeci jen si ponechte i určitou rezervu, aby vám postupně nedošla vaše úžasná beraní energie. Byla by to škoda!


BÝK (21.4. - 21.5.)

Prosinec přináší větší nároky na naše peněženky. Zvláště býci neponesou tuto skutečnost snadno. Občas je, milí býci, totiž potřeba odpoutat se od hmotného světa a zamyslet se nad skutečnou hodnotou peněz. A také nad tím, zda se vám opravdu vyplatí investovat svou energii do všeho, do čeho ji investujete. Čeká vás rychlé rozhodování, dostanete se do situace, která si bude žádat okamžité rozřešení. Podívejte se kolem sebe, zda nenajdete někoho, kdo by vám mohl pomoci či dobře poradit.


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Prosinec je pro vás, milí blíženci, měsícem vhodným pro uzavírání smluv, ať už se týkají nového zaměstnání nebo zajímavého obchodu. Také při jednání na úřadech či soudech je vám štěstí nakloněno. Jste-li nezadaní, můžete koncem roku potkat člověka, se kterým se budete cítit opravdu dobře. Atmosféra posledních prosincových dnů vás může vést k jisté bilanci dosavadního života, vztahy nevyjímaje, a úvaze o zásadní změně v oblasti, kde se vám dosud příliš nedařilo.


RAK (22.6. - 22.7.)

V prosinci se, milí raci, můžete cítit unaveněji, než jste zvyklí. Možná na sebe vy sami, případně vaše okolí, kladete příliš vysoké nároky. Práce se hromadí a člověk pak snadněji podlehne nachlazení či splínu. Vše jste ale schopni zvládnout a přes počáteční obtíže se vám nakonec podaří najít ztracenou rovnováhu. V jisté oblasti, kde máte pocit nejistoty nebo se rozhodujete, jak dál, se situace velice zlepší a vy se budete cítit plni energie, lásky a zdraví.


LEV (23.7. - 22.8.)

Milí lvi, prosinec je pro vás ve znamení osobního růstu, neutuchající energie a jisté šance na ekonomické zlepšení. Možná budete i více cestovat a vaše cesty budou úspěšné a splní svůj účet do posledního puntíku. Dostane se vám šance nové obchodní nabídky, případně pracovní změny, která povede k finanční spokojenosti a stabilitě. Cokoli v prosinci začnete, dovedete do úspěšného konce. Vaše energie bude nakažlivá a každý, kdo se s vámi setká, bude mít tendence se nakazit.


PANNA (23.8. - 22.9.)

Předvánoční atmosféra plná emocí může vést, milé panny, k určitému pocitu tesknoty a nevyrovnanosti. Zkuste jít po opravdové příčině vašeho smutnění. Může jím být vyšší finanční zatížení, případně partnerská nespokojenost? Ať tak nebo jinak, koncem měsíce se vše v dobré obrátí. Nezadaní mají velkou šanci se zamilovat, hledající najdou to, co potřebují. Konec roku bude pro vás, milé panny, ve znamení zklidnění, lásky a naplnění.


VÁHY (23.9. - 23.10.)

Pro nezadané může být prosinec přelomovým měsícem. Milé váhy, karty naznačují, že se ve vašem okolí bude brzy pohybovat někdo, s kým si máte šanci porozumět po všech stránkách. Nacházíte-li se v situaci, která nemá jednoznačné řešení, buďte trpělivé. V tuto chvíli není vhodná doba pro zásadnější rozhodování, a ani jedna z cest, pro které byste se nyní rozhodly, by nebyla tou správnou. Někdy pomůže menší časový odstup a náhled na věc z více stran. Zkuste i více odpočívat, vaše energie není bezedná.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

Štíři, možná potřebujete změnu. Prosinec by mohl ukázat, že i vaše trpělivost má své meze a tíha úkolů a povinností, která vás spoutává, je natolik zatěžující, že ji nakonec ze svých beder energicky shodíte. Pozor ale na příliš unáhlená jednání a zbytečně vyhrocené emoce. Každá potíž se dá vyřešit i v klidu; otevíráte tak šanci tomu, aby vás vaše okolí mohlo lépe pochopit a pochopilo. Vzájemná nevraživost nikam nevede a oboustranně pak může vzniknout zbytečný pocit zrady.


STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Po počátečním neklidu provázejícím začátek měsíce, zbytečných hádkách s kolegy či vašimi blízkými, se karta zcela obrací. Můžete potkat životní lásku nebo se vám dostane vzácné nabídky v oblasti, která pro vás emočně velmi mnoho znamená. Pozor však na růžové brýle či euforii, která bude takovou příležitost doprovázet. Situace by se nakonec mohla úplně otočit a vaše zaslepení by vás mohlo po delší dobu docela mrzet. Mějte tedy jak srdce, tak i oči, pěkně doširoka otevřené.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Prosinec bude pro kozorohy měsícem klidu, rovnováhy a rodiny. Práce, která je pro vás, milí kozorozi, pokaždé velice důležitým tématem, by v prosinci přeci jen mohla jít kousek stranou a vaším hlavním tématem se, jen v tom nejlepším slova smyslu, stanou vaši nejbližší. Koncem roku bude třeba rychle se v jisté neodkladné záležitosti rozhodnout; vezměte rozum do hrsti a mějte oči otevřené, řešení se samo nabídne.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Vodnáři, ač to pro vás není příliš typické, v prosinci vámi budou cloumat emoce. Vše budete mít tendenci řešit citově a vaše rozhodnutí v jeden den nemusí platit v den následující. Možná se ocitnete ve stavu, se kterým si nebudete umět dost dobře poradit, protože emoce většinou držíte pěkně pod pokličkou. Také okolí na vás bude nahlížet s jistou dávkou překvapení, když zjistí, jak citlivým člověkem umíte být. Snad i díky tomu mají nezadaní vodnáři šanci potkat velmi milý protějšek.


RYBY (21.2. - 20.3.)

Prosinec se mnohým rybám může zdát příliš hektický, přestože by tomu mělo být právě naopak. Citlivé ryby, nenechte se pohltit pracovními povinnostmi, zkuste se zastavit a zhluboka nadechnout. Možná příliš podléháte tlaku okolí a váš únik před konfrontací s někým naoko silnějším je pro vás častým řešením pro vás nekomfortních situací. Zkuste se, milé ryby, pevněji postavit samy za sebe, a uvidíte, jak se svět kolem – díky vaší proměně - začne měnit.

Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz.

Máte-li drobné dotazy, najdete Ilonu v naší poradně.


Připravila: Ilona
Foto: iStock
1. 12. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Kurz výkladu Tarotu I.

Kurz výkladu Tarotu I.

V první řadě je nutno říci, že výklad karet není žádná mystická nebo nadpřirozená záležitost....

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na červen

Tarotový výklad na červen

Na červen vám přinášíme výklad z barokního ovčína v Chotíkově. Vesnice Chotíkov byla založena ve...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc duben

Tarotový výklad na měsíc duben

Začal duben a s ním pravé aprílové počasí. Chcete vědět, co vám na duben předpovídají...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc květen

Tarotový výklad na měsíc květen

Chcete vědět, co vám na měsíc květen předpovídají karty?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÁNOCE

Holky, co plánujete na vánoce pro své chlapy? :) Docela bych ...

ŠICÍ STROJ JAKO DÁREK

Zdravím maminky, moje máma by si přála nový šicí stroj, ...

ŠICÍ STROJ

Poraďte jakou značku šicího stroje je nejlepší ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz