TAROTOVÝ VÝKLAD NA MĚSÍC ŘÍJEN 2015

Říjen, první už zcela podzimní měsíc, má 31 dnů. Novoluní nás čeká 13. 10., úplněk 27. 10. Původ slova se odvozuje od jelení říje, která je pro toto období typická. Ve většině cizích jazyků se můžeme setkat s termínem "october". Tento název je převzat z původního římského kalendáře, ve kterém byl tento měsíc osmým v pořadí, protože kalendářní rok tehdy začínal březnem.

Zobrazit fotografii v galerii

Počátek října mnohdy označujeme termínem "babí léto", často totiž ještě přetrvává jasná obloha beze srážek a denní teploty většinou bývají ještě poměrně přátelské. Noci a časná rána jsou ale už chladnější a jen potvrzují pomalu nastupující chladné období.


A jaké jsou říjnové pranostiky? Několik jich pro vás vybíráme:

  • Je-li říjen ještě zelený, bude leden velmi studený.
  • Čím déle vlaštovky u nás v říjnu prodlévají, tím déle pěkné dny potrvají.
  • Sněží-li brzy v říjnu, bude měkká zima.
  • Co v říjnu zimy přibude, v lednu jí opět ubude.
  • Spadne-li v říjnu listí, bude mokrá zima.
  • Když dlouho listí nespadne, tuhá zima se přikradne.


BERAN (21.3. - 20.4.)

Pro berany bude říjen měsícem plným zvratů. Zpočátku se mohou objevit potíže, někdo ve vašem okolí vám zjevně nepřeje. Mějte oči otevřené a buďte ostražití. Rodinnou pohodu a vnitřní klid vám nikdo nenabourá, pokud mu to sami nedovolíte. Jste-li nezadaní nebo setrváváte v nevyhovujícím vztahu, koncem měsíce budete mít šanci tento stav změnit. Za těžkými mraky se totiž ukrývají teplé sluneční paprsky, které rozehřejí i vaše promrzlé srdce. Otevřete se lásce, už kolem vás tiše našlapuje.


BÝK (21.4. - 21.5.)

Býci, nehledejte obtíže tam, kde nejsou. Zbytečně se pak vlastním přičiněním dostáváte do nepříjemných situací, ze kterých následně hledáte východisko. Přitom si to celé můžete klidně ušetřit. V polovině měsíce hrozí lehká únava a pokles energie, nenakládejte si na svá bedra příliš. Jste sice silní a výkonní, ale každý máme své rezervy. Chystáte-li se k podpisu smlouvy nebo vás čeká důležité úřední jednání, nemějte obavy. Vše se zdá být na dobré cestě a štěstí je vám nakloněno.


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Milí blíženci, v říjnu se vyvarujte lehkovážného jednání, nemuselo by se vám to vyplatit. Zvlášť pozor si dejte u finančních záležitostí, ovšem ani s city druhého člověka není radno si zahrávat. To, co vy považujete za nevinnou legraci, může jiný brát jako nemístný vtip. Vaše životní nevázanost a jistý nadhled mohou být v určitých situacích okouzlující i žádoucí, ale vždy je třeba držet se jistých zásad a mantinelů.


RAK (22.6. - 22.7.)

Raci, v říjnu máte důvod k oslavám. Zdá se totiž, je tento měsíc vám velice přeje, a to jak v oblasti citové, tak i v záležitostech hmotných. Jste-li nezadaní a stále čekáte na svou spřízněnou duši, pak vězte, že je nadosah. Uvažujete-li o změně zaměstnání, případně řešíte nějakou pracovní nabídku, blýská se na lepší a dobré časy. Říjen je pro vás, milí raci, zkrátka měsícem zaslíbeným a tak s láskou a pokorou prožívejte přítomnost každého podzimního okamžiku.


LEV (23.7. - 22.8.)

To, co se zdálo jako vítězství, může být vítězstvím jen naoko. Buďte ostražití a jednejte s rozmyslem. Karty vám sice zpočátku měsíce přejí a zdá se, že dosažení vytyčeného cíle je nadosah, nicméně ostražitost a jistá nedůvěra, resp. prověření jistých okolností, je namístě. Nenechte se ale zlákat k neuváženému jednání, abyste se nedostali do komplikované situace, ze které jen těžko budete hledat cestu ven.


PANNA (23.8. - 22.9.)

Pokud, milé panny, setrváváte v nefunkčním svazku, pak vězte, že je čas jít dál. Jen vy samy víte, co vám takový stav přináší a co vám, naopak, bere. Někdy je těžké najít správný směr, když je kolem vás tma. Zkuste si ale představit řadu jasných luceren osvětlujících právě tu vaši cestu. A vydejte se po ní s láskou a důvěrou v sebe sama. Překážky, které vás na ní mohou potkat, překonáte, protože ve skutečnosti jde o malé životní lekce, více či méně náročné zkoušky, které nás však posouvají dál a výš.


VÁHY (23.9. - 23.10.)

Jak jste na tom, milé váhy, s důverou v sebe sama? A nemáte někdy pocit, že si takovou situaci vlastně vůbec nezasloužíte? V říjnu vám karty přejí. Upozorňují však také na vaši jistou nedůvěru ve vlastní štěstí; jako byste neustále očekávaly, že za rohem vyskočí "něco", co vám nastolený klid sebere. Věřte ale, že vy, stejně jako všichni ostatní, máte plné právo na spokojený naplněný život. Nejen na zkoušku, ale natrvalo.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

Štíři, možná máte pocit zklamání ze současného stavu věcí. Práce, na kterou jste sázeli, není podle vašich původních představ, cesta, po které šlapete, je jen samá díra. Možná jen potřebujete obnovit svou vnitřní energii, nadechnout se čerstvého vzduchu a otevřít unavené oči. Vězte, že koncem měsíce října máte velkou šanci objevit nový zdroj síly, který vám opět dobije baterky a pomůže vám posunout se zase o kus dál. Zkuste jen pozorněji sledovat okolí a tiše naslouchat řeči vlastního nitra.


STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Střelci, i vám říjnové karty přejí. Pracujete-li na nějakém projektu, pak vězte, že se setká s velkým úspěchem a přinese i požadované finanční zlepšení. Čeká-li vás úřední jednání, případně soud, pak vše dopadne ve váš prospěch. Nabízí se i úspěšný podpis smlouvy a celkově se vám v pracovní oblasti bude dobře dařit. Nezapomínejte jen, že je třeba i správnou měrou odpočívat, tělo i mysl potřebují pravidelnou regeneraci.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Kozorozi, pokud předchozím znamením karty přály, u vás to tentokrát platí dvojnásob. Říjen bude ve znamení vnitřního naplnění a souladu, ruku v ruce s harmonií a láskou. Zdá se, že jste dospěli do vytouženého cíle a začínáte sklízet sladké ovoce. Uvolněte se a uvěřte svému štěstí, mějte rádi sebe i své okolí. Oslavujte život a bytí, avšak na vše hleďte s potřebnou dávkou pokory a vděku.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Vodnáři, měsíc říjen pro vás připravuje zajímavou pracovní příležitost. Šance, že si polepšíte, je poměrně veliká, jen bude třeba více se učit. Hledáte-li práci, půjde o obor, ve kterém se prozatím neumíte úplně jistě pohybovat, nicméně učení dělá mistry. Říjen vás, vodnáři, může uvést do situace, která nebude z hlediska řešení, úplně jednoduchá. Budete zvažovat několik variant, ale nakonec se rozhodnete správně. Koncem měsíce si užívejte sluníčka a pohody nezávisle na počasí.


RYBY (21.2. - 20.3.)

Zasněným rybám občas prospěje sundat z očí růžové brýle a vyčistit zaprášená skla. Možná pak, milé ryby, zjistíte, že svět je hezky barevný i díky svým přirozeným odstínům. A barvy, které vám nabízí, jsou možná ještě i o trochu zajímavější, a především pravdivější. V polovině měsíce se mohou objevit nečekané komplikace a přinést s sebou nepatrné rozčarování. Ovšem jde pouze o krátkodobou záležitost, protože už koncem října se vše zase v dobré obrátí.

 

Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz.

Máte-li drobné dotazy, najdete Ilonu v naší poradně.


Připravila: Ilona
Foto: iStock
1. 10. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Kurz výkladu Tarotu I.

Kurz výkladu Tarotu I.

V první řadě je nutno říci, že výklad karet není žádná mystická nebo nadpřirozená záležitost....

Titulka pro: Tarotový výklad na červen

Tarotový výklad na červen

Na červen vám přinášíme výklad z barokního ovčína v Chotíkově. Vesnice Chotíkov byla založena ve...

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc duben

Tarotový výklad na měsíc duben

Začal duben a s ním pravé aprílové počasí. Chcete vědět, co vám na duben předpovídají...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc květen

Tarotový výklad na měsíc květen

Chcete vědět, co vám na měsíc květen předpovídají karty?

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz