Tarotový výklad na měsíc srpen 2017

Srpen je osmým měsícem roku gregoriánského kalendáře a má 31 dnů. Název měsíce je zcela prozaický bez jakékoli příchutě letní romantiky; označuje totiž tzv. „srpný“ měsíc, tedy dobu kosení.

Tarotový výklad na měsíc srpen 2017
Zobrazit fotografii v galerii

Slovo je s největší pravděpodobností odvozeno od žacího nástroje - srpu - užívaného v raném zemědělství při sklizni obilí. 


Úplněk, tentokrát ve Vodnáři, nás čeká 7. 8., novoluní ve Lvu pak 21. 8. Léto se začíná polehounku přibližovat podzimu a nenápadně ukrajuje na délce a četnosti slunečných dnů. Prázdniny se přehouply do své poloviny, dozrává angrešt, rybíz, letní hrušky a jablka, švestky a mnoho dalších zdraví prospěšných plodin. 


Podle tradiční čínské medicíny je v srpnu nejvíce zkoušena termoregulace organismu. Lidské tělo se snaží udržet konstantní teplotu přibližně mezi 36 a 37 stupni Celsia. Teplota ovšem během dne pravidelně kolísá; nejnižší teplota je někdy kolem třetí hodiny ranní, nejvyšší pak kolem páté odpoledne. Výkyvy tělesné teploty mohou souviset i s emocemi a celkovým duševním naladěním člověka. 


Ze srpnových pranostik vybírám: 

Když v srpnu naprší, tak než se oběd pojí, všecko slunce vysuší 

Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima 

Nejsou-li v srpnu hřiby, nebude v zimě sněhu 

Jak Vavřinec zavaří, Bartoloměj zasmaží, tak se podzimek daří 

Co srpen neuvaří, to už září nedosmaží 

V srpnu když půlnoční vítr věje, bez deště slunéčko hřeje 


BERAN (21.3. - 20.4.) 

Milí Berani, počátek srpna můžete vnímat s lehkými rozpaky. Jako by vás někdo zasadil do země a vy ne a ne se pohnout z místa. Možná však, že ‚pohyb‘ v tento okamžik není nutný ani žádoucí. Zkuste věci ponechat tak, jak jsou, a chvilku se ničím nezabývat. Prostě si pouze užívat přítomnosti a být s těmi, které máte rádi. Před polovinou měsíce se rozjasní a na vašem nebi opět vysvitne zlaté slunce ve formě radosti ze života a darů, které nabízí. Nápady se jen pohrnou a o radost nebude nouze. Užívejte si, neřešte zbytečnosti a věnujte pozornost právě již zmiňovaným nápadům. Konec měsíce přinese rozhodnutí zásadnějšího charakteru. Nemějte však žádné obavy, vše vyplyne z nastalé situace a bude jedině k vašemu prospěchu. 


BÝK (21.4. - 21.5.)

Milí Býci, srpen je pro vás přesně tím ukázkovým, letně rozmarným měsícem. City, stále v hlavní roli, občas vystřídá zvláštní pocit rozkolísanosti a emoční lability. Nepodléhejte zbytečným splínům, snažte se nahlížet na věci vždy z té lepší stránky; léto zdaleka ještě nekončí a jistě přinese spoustu nové radosti. Podobně jako v červenci, i v srpnu máte velkou šanci potkat zajímavý protějšek a nasednout na milostnou vlnu nové známosti. Karty lehce varují před nečestným jednáním někoho z vašeho blízkého okolí, věnujte tedy zvýšenou pozornost tomu, co a komu svěříte. Konec měsíce přinese uvolnění a radost. Věci do sebe hezky zapadnou a vy poznáte, že vaše snaha a trpělivost nevyšly naprázdno. 


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Milí Blíženci, srpen je pro vás nadmíru důležitým měsícem. Jeho počátek může být lehce komplikovaný i nečekaný; karty naznačují poněkud rychlejší spád událostí a překvapivý obrat v situaci, která ovšem po změně již dávno volá. Na ní ovšem navazuje ještě i další, tentokrát docela přirozená změna, plynoucí z nastalých podmínek. Bez obav vstupte do osmého měsíce roku, protože vám nabízí vysoký potenciál vyřešit cosi zásadního. Důvěřujte své intuici a věřte v sebe. Držte si potřebný nadhled a snažte se nezatěžovat svou mysl záležitostmi, které stejně nedokážete – nebo nemůžete – změnit. Na konci srpna vyvstane nová naděje a okolnosti vám budou víc než nakloněny. Zasejete semínko budoucího úspěchu, který vám – z dlouhodobého hlediska – přinese úspěch a zadostiučinění. 


RAK (22.6. - 22.7.)

Milí Raci, nastal čas na změnu. Pokud jste tak neučinili dosud, srpen nabízí další příležitost. Je však víc než pravděpodobné, že sami cítíte, co je třeba, a víte, že aktuální stav není a nebude ideální ani lepší. Proto bez obav vykročte - chopte se příležitosti, která jakoby se sama nabízela. V každém případě vám karty přejí a předznamenávají obrat k lepšímu. Ať už jde o práci, partnerství nebo bydlení. Všechno má svůj čas a vývoj a zdá se, že jedna taková etapa zažívá ve vašem případě aktuálně finále. Konec měsíce přinese příjemné emoce a citový soulad; jste-li zadaní, užijete si s partnerem opravdu příjemné chvíle, jste-li dosud sami, váš rytíř je na cestě. 


LEV (23.7. - 22.8.)

Milí Lvi, pro spoustu z vás jde o narozeninový měsíc a zdá se, že bude i nadmíru důležitý. Silné srpnové karty naznačují, že štěstí i dostatek energie při vás stojí, stejně jako vaše rodina a přátelé. Emoce mohou být mnohdy docela vyhrocené, možná i vzhledem k narozeninovým či jiným rodinným oslavám. V srpnu ovšem budete mít vysoký potenciál měnit záležitosti ve svém životě k lepšímu, ať už doslova nebo někde hluboko uvnitř vás samotných. Nebojte se nahlédnout do krajiny svého nitra, zabloudit nemůžete. Trápí-li vás něco, právě tento měsíc máte šanci zmiňované trápení ukončit. Nebojte se vykročit, těžší než samotný první krok, je váhání těsně před tím, že vykročíte. 


PANNA (23.8. - 22.9.) 

Milé Panny, i vám jsou léto a případná letní dobrodružství nakloněny. Na počátku srpna byste mohli narazit na člověka, který vás víc než zaujme. Možná někde na dovolené nebo jen během letních toulek městem pocítíte vzájemné sympatie s osobou, která by pro vás i do budoucna mohla znamenat víc než jen bezvýznamný, i když milý, příběh. Bude se vám nadále dařit také po pracovní stránce. Pracujete-li na nějakém důležitém projektu nebo složitém úkolu, sklidíte úspěch a uznání. Máte šanci posunout se dál, nicméně se od vás bude ve finále žádat rozhodnost a věcnost. Koncem měsíce bude ve vašem případě platit, že odvážnému štěstí přeje a risk je zisk. 

 

VÁHY (23.9. - 23.10.)

Milé Váhy, máte před sebou další zajímavý měsíc. Žádný velký klid nečekejte, spíše naopak. Věci se dají do pohybu svou přirozenou energií, a co má skončit, skončí. Aniž byste do toho nějak zasahovaly, aniž byste se, milé Váhy, jakkoli snažily, a to obousměrně. Srpen Vám ovšem nabízí i velice tvůrčí tvář, jen varuje nad přílišnou mírou vydané energie. Než se do něčeho pustíte – ať už jde o cokoli – dobře zvažte, zda se vaše investice vyplatí. Koncem měsíce karty naznačují rychlou akci, možná až zásadního charakteru, která by vás mohla překvapit. Víc, než o záležitost praktickou, půjde o věc komunikace a názoru. Mějte se na pozoru, ať vás pár (ne)citlivě mířených slov ze strany blízké osoby příliš nezasáhne. 


ŠTÍR (24.10. - 22.11.) 

Milí Štíři, srpen bude mít velice rychlý nástup s překvapivě silnou a dynamickou energií. Nenechte se zaskočit a přijměte záležitosti tak, jak k vám přicházejí. Možná vznikne spousta nových příležitostí ve formě skvělých nápadů, ať už přímo vašich, anebo se vás týkajících. Přemýšlejte o věcech a neodsouvejte je hned na druhou kolej. V polovině měsíce se ke slovu dostanou příjemné emoce. Čeká vás hezké setkání a příjemné povídání s člověkem, který vás moc mile překvapí. Neponořte se příliš hluboko do vlastních emocí – nevrhejte se do všeho po hlavě. Citům se moc poroučet nedá, nicméně zkuste, alespoň zčásti, pustit ke slovu i rozum. Ten stejně přijde na řadu koncem měsíce, kdy se budete muset rozhodnout v jisté záležitosti, co se už nějaký ten pátek táhne. 


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Milí Střelci, po možná trochu náročnějším červenci přichází o trochu klidnější srpen. Věci by se měly ustálit, rozbouřené zklidnit. Řešíte-li finanční záležitosti, vše je na nejlepší cestě. Karty naznačují stabilitu a dobré zázemí, ať už z hlediska domova a blízkých nebo z pohledu vaší vnitřní jistoty a dobrého pocitu. Polovina srpna po vás bude vyžadovat rozhodnutí, pravděpodobně v pracovní oblasti. To se ovšem pozitivně promítne také do vaší rodinné situace; okolí vše bude vnímat velmi vstřícně a i v budoucnosti se zmiňované rozhodnutí poměrně dobře zúročí. Užívejte druhý prázdninový měsíc v pohodovém tempu a zbytečně se nevydávejte ze své ohnivé energie. 

 

KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Milí Kozorozi, počátek srpna nemusí být úplně jednoduchý. Můžete se dostat do situace, se kterou si nebudete úplně umět poradit. Ať už jde o záležitost pracovní či ryze soukromou. Dočasně můžete dokonce získat pocit, že situace nemá řešení. Neklesejte na mysli, z každé situace vede cesta ven, a mnohdy není zdaleka jediná. Zkuste vytrvat, ponechat si krátký odstup – potřebný nadhled. Řešení se po pár dnech samo nabídne. Polovina měsíce pak už nabízí úplně jiné energie; ke slovu se dostanou emoce, a to velice příjemné. Budete si je užívat plnými doušky a na rozpačitý počátek srpna dočista zapomenete. Konec druhého prázdninového měsíce ukáže trochu ostré lokty a bude jen na vás, jak se s jistou dávkou dravosti, ať už vaší nebo vašeho okolí, vypořádáte. 


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.) 

Milí Vodnáři, v srpnu můžete zaznamenat, tu a tam, tendenci chovat se bezstarostně a nezatíženě jako malé dítě. Je to v pořádku a někdy dokonce i žádoucí. Neodhánějte takové chvíle! Naopak – snažte se je vychutnávat plnými doušky. Letní atmosféra pocitu lehkosti a svobody jenom nahrává. Nezapomeňte však, že svoboda, aby svobodou skutečně byla, tkví v nespoutanosti vnitřní, nikoli té vnější. Pozor na příliš rozkolísané emoce – z bezstarostného dítěte byste se, někdy v polovině měsíce, mohli poměrně snadno přehoupnout do pozice citově nevyrovnané osoby, s náladou dosti kolísavou. Poslední třetina srpna se bude odehrávat ve znamení výběru z několika možností. Většinou je to ta lepší varianta, ať už jde o výběr čehokoli, nicméně dejte pozor, ať neváháte příliš dlouho. 


RYBY (21.2. - 20.3.) 

Milé Ryby, srpen vám možná trochu zamotá hlavu. Možná, že ne vše půjde podle vašich představ a vy budete mít tendenci ohlížet se jinam. Zároveň však jako byste vrostly do země a hluboce v ní zakořenily. Hlava bude hledět do oblak, ale zbytek těla jako by se změny bál. První polovina měsíce se tedy odehraje v určitém nesouladu a rozkolísanosti myšlenek i názorů. Netlačte příliš na pilu. Nedokážete-li se jasně rozhodnout dnes, počkejte na zítřek. V životě nastávají chvíle, kdy je po určitou dobu lepší složit zbraně a tiše vyčkávat v ústraní. Konec měsíce s sebou přinese trochu těžkou hlavu a starosti, od kterých si však docela snadno dokážete pomoct. Dobrým návodem může být třeba ‚jen‘ přenastavení vlastních myšlenkových procesů a možnost podívat se na záležitost ještě i z jiného úhlu.


Ilona Lea Kotková: vlastnimsmerem.cz 

Foto: iStock

DISKUZE K ČLÁNKU

2

Tento měsíc se mi horoskop líbí.

ODPOVĚDĚT

3

Budu druhý prázdninový měsíc prožívat v pohodovém tempu:-). Ono se to někdy lehce řekne, ale skutek utek:-).

ODPOVĚDĚT

3

Super, to by se mi líbilo...

ODPOVĚDĚT

3

Teď v srpnu budeme řešit dědictví, prý nám to dobře dopadne, tak snad karty nelžou.

ODPOVĚDĚT

6

no to je super horoskop, hned mám lepší náladu :-)

ODPOVĚDĚT

4

kdyby to tak byla pravda tak bych byla spokojená

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (6 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Tarotový výklad na měsíc únor 2016

Letošní únor má o jeden den navíc, tedy namísto obvyklých dvaceti osmi mu právem náleží...

Titulka pro: Tarotový výklad na duben

Tarotový výklad na duben

Vedle Žižkovského vysílače v Praze leží starobylý židovský hřbitov, na kterém se dnes už nepohřbívá....

Titulka pro: Tarotový výklad na srpen

Tarotový výklad na srpen

Tarotový výklad na srpen je z bývalého šibeničního vrchu u Nepomuka, kam vozili odsouzené na...

Titulka pro: Tarotový výklad na říjen

Tarotový výklad na říjen

V západočeském městečku Sušice se nachází rozhledna Svatobor. Je to údajně silné energetické místo, se...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz