Hobby

Tarotový výklad na měsíc srpen 2017

Srpen je osmým měsícem roku gregoriánského kalendáře a má 31 dnů. Název měsíce je zcela prozaický bez jakékoli příchutě letní romantiky; označuje totiž tzv. „srpný“ měsíc, tedy dobu kosení.

Slovo je s největší pravděpodobností odvozeno od žacího nástroje – srpu – užívaného v raném zemědělství při sklizni obilí. 

Úplněk, tentokrát ve Vodnáři, nás čeká 7. 8., novoluní ve Lvu pak 21. 8. Léto se začíná polehounku přibližovat podzimu a nenápadně ukrajuje na délce a četnosti slunečných dnů. Prázdniny se přehouply do své poloviny, dozrává angrešt, rybíz, letní hrušky a jablka, švestky a mnoho dalších zdraví prospěšných plodin. 

Podle tradiční čínské medicíny je v srpnu nejvíce zkoušena termoregulace organismu. Lidské tělo se snaží udržet konstantní teplotu přibližně mezi 36 a 37 stupni Celsia. Teplota ovšem během dne pravidelně kolísá; nejnižší teplota je někdy kolem třetí hodiny ranní, nejvyšší pak kolem páté odpoledne. Výkyvy tělesné teploty mohou souviset i s emocemi a celkovým duševním naladěním člověka. 

Ze srpnových pranostik vybírám: 

Když v srpnu naprší, tak než se oběd pojí, všecko slunce vysuší 

Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima 

Nejsou-li v srpnu hřiby, nebude v zimě sněhu 

Jak Vavřinec zavaří, Bartoloměj zasmaží, tak se podzimek daří 

Co srpen neuvaří, to už září nedosmaží 

V srpnu když půlnoční vítr věje, bez deště slunéčko hřeje 

BERAN (21.3. – 20.4.) 

Milí Berani, počátek srpna můžete vnímat s lehkými rozpaky. Jako by vás někdo zasadil do země a vy ne a ne se pohnout z místa. Možná však, že ‚pohyb‘ v tento okamžik není nutný ani žádoucí. Zkuste věci ponechat tak, jak jsou, a chvilku se ničím nezabývat. Prostě si pouze užívat přítomnosti a být s těmi, které máte rádi. Před polovinou měsíce se rozjasní a na vašem nebi opět vysvitne zlaté slunce ve formě radosti ze života a darů, které nabízí. Nápady se jen pohrnou a o radost nebude nouze. Užívejte si, neřešte zbytečnosti a věnujte pozornost právě již zmiňovaným nápadům. Konec měsíce přinese rozhodnutí zásadnějšího charakteru. Nemějte však žádné obavy, vše vyplyne z nastalé situace a bude jedině k vašemu prospěchu. 

BÝK (21.4. – 21.5.)

Milí Býci, srpen je pro vás přesně tím ukázkovým, letně rozmarným měsícem. City, stále v hlavní roli, občas vystřídá zvláštní pocit rozkolísanosti a emoční lability. Nepodléhejte zbytečným splínům, snažte se nahlížet na věci vždy z té lepší stránky; léto zdaleka ještě nekončí a jistě přinese spoustu nové radosti. Podobně jako v červenci, i v srpnu máte velkou šanci potkat zajímavý protějšek a nasednout na milostnou vlnu nové známosti. Karty lehce varují před nečestným jednáním někoho z vašeho blízkého okolí, věnujte tedy zvýšenou pozornost tomu, co a komu svěříte. Konec měsíce přinese uvolnění a radost. Věci do sebe hezky zapadnou a vy poznáte, že vaše snaha a trpělivost nevyšly naprázdno. 

BLÍŽENCI (22.5. – 21.6.)

Milí Blíženci, srpen je pro vás nadmíru důležitým měsícem. Jeho počátek může být lehce komplikovaný i nečekaný; karty naznačují poněkud rychlejší spád událostí a překvapivý obrat v situaci, která ovšem po změně již dávno volá. Na ní ovšem navazuje ještě i další, tentokrát docela přirozená změna, plynoucí z nastalých podmínek. Bez obav vstupte do osmého měsíce roku, protože vám nabízí vysoký potenciál vyřešit cosi zásadního. Důvěřujte své intuici a věřte v sebe. Držte si potřebný nadhled a snažte se nezatěžovat svou mysl záležitostmi, které stejně nedokážete – nebo nemůžete – změnit. Na konci srpna vyvstane nová naděje a okolnosti vám budou víc než nakloněny. Zasejete semínko budoucího úspěchu, který vám – z dlouhodobého hlediska – přinese úspěch a zadostiučinění. 

RAK (22.6. – 22.7.)

Milí Raci, nastal čas na změnu. Pokud jste tak neučinili dosud, srpen nabízí další příležitost. Je však víc než pravděpodobné, že sami cítíte, co je třeba, a víte, že aktuální stav není a nebude ideální ani lepší. Proto bez obav vykročte – chopte se příležitosti, která jakoby se sama nabízela. V každém případě vám karty přejí a předznamenávají obrat k lepšímu. Ať už jde o práci, partnerství nebo bydlení. Všechno má svůj čas a vývoj a zdá se, že jedna taková etapa zažívá ve vašem případě aktuálně finále. Konec měsíce přinese příjemné emoce a citový soulad; jste-li zadaní, užijete si s partnerem opravdu příjemné chvíle, jste-li dosud sami, váš rytíř je na cestě. 

LEV (23.7. – 22.8.)

Milí Lvi, pro spoustu z vás jde o narozeninový měsíc a zdá se, že bude i nadmíru důležitý. Silné srpnové karty naznačují, že štěstí i dostatek energie při vás stojí, stejně jako vaše rodina a přátelé. Emoce mohou být mnohdy docela vyhrocené, možná i vzhledem k narozeninovým či jiným rodinným oslavám. V srpnu ovšem budete mít vysoký potenciál měnit záležitosti ve svém životě k lepšímu, ať už doslova nebo někde hluboko uvnitř vás samotných. Nebojte se nahlédnout do krajiny svého nitra, zabloudit nemůžete. Trápí-li vás něco, právě tento měsíc máte šanci zmiňované trápení ukončit. Nebojte se vykročit, těžší než samotný první krok, je váhání těsně před tím, že vykročíte. 

PANNA (23.8. – 22.9.) 

Milé Panny, i vám jsou léto a případná letní dobrodružství nakloněny. Na počátku srpna byste mohli narazit na člověka, který vás víc než zaujme. Možná někde na dovolené nebo jen během letních toulek městem pocítíte vzájemné sympatie s osobou, která by pro vás i do budoucna mohla znamenat víc než jen bezvýznamný, i když milý, příběh. Bude se vám nadále dařit také po pracovní stránce. Pracujete-li na nějakém důležitém projektu nebo složitém úkolu, sklidíte úspěch a uznání. Máte šanci posunout se dál, nicméně se od vás bude ve finále žádat rozhodnost a věcnost. Koncem měsíce bude ve vašem případě platit, že odvážnému štěstí přeje a risk je zisk. 

 

VÁHY (23.9. – 23.10.)

Milé Váhy, máte před sebou další zajímavý měsíc. Žádný velký klid nečekejte, spíše naopak. Věci se dají do pohybu svou přirozenou energií, a co má skončit, skončí. Aniž byste do toho nějak zasahovaly, aniž byste se, milé Váhy, jakkoli snažily, a to obousměrně. Srpen Vám ovšem nabízí i velice tvůrčí tvář, jen varuje nad přílišnou mírou vydané energie. Než se do něčeho pustíte – ať už jde o cokoli – dobře zvažte, zda se vaše investice vyplatí. Koncem měsíce karty naznačují rychlou akci, možná až zásadního charakteru, která by vás mohla překvapit. Víc, než o záležitost praktickou, půjde o věc komunikace a názoru. Mějte se na pozoru, ať vás pár (ne)citlivě mířených slov ze strany blízké osoby příliš nezasáhne. 


ŠTÍR (24.10. – 22.11.) 

Milí Štíři, srpen bude mít velice rychlý nástup s překvapivě silnou a dynamickou energií. Nenechte se zaskočit a přijměte záležitosti tak, jak k vám přicházejí. Možná vznikne spousta nových příležitostí ve formě skvělých nápadů, ať už přímo vašich, anebo se vás týkajících. Přemýšlejte o věcech a neodsouvejte je hned na druhou kolej. V polovině měsíce se ke slovu dostanou příjemné emoce. Čeká vás hezké setkání a příjemné povídání s člověkem, který vás moc mile překvapí. Neponořte se příliš hluboko do vlastních emocí – nevrhejte se do všeho po hlavě. Citům se moc poroučet nedá, nicméně zkuste, alespoň zčásti, pustit ke slovu i rozum. Ten stejně přijde na řadu koncem měsíce, kdy se budete muset rozhodnout v jisté záležitosti, co se už nějaký ten pátek táhne. 


STŘELEC (23.11. – 21.12.) 

Milí Střelci, po možná trochu náročnějším červenci přichází o trochu klidnější srpen. Věci by se měly ustálit, rozbouřené zklidnit. Řešíte-li finanční záležitosti, vše je na nejlepší cestě. Karty naznačují stabilitu a dobré zázemí, ať už z hlediska domova a blízkých nebo z pohledu vaší vnitřní jistoty a dobrého pocitu. Polovina srpna po vás bude vyžadovat rozhodnutí, pravděpodobně v pracovní oblasti. To se ovšem pozitivně promítne také do vaší rodinné situace; okolí vše bude vnímat velmi vstřícně a i v budoucnosti se zmiňované rozhodnutí poměrně dobře zúročí. Užívejte druhý prázdninový měsíc v pohodovém tempu a zbytečně se nevydávejte ze své ohnivé energie. 

 

KOZOROH (22.12. – 20.1.)

Milí Kozorozi, počátek srpna nemusí být úplně jednoduchý. Můžete se dostat do situace, se kterou si nebudete úplně umět poradit. Ať už jde o záležitost pracovní či ryze soukromou. Dočasně můžete dokonce získat pocit, že situace nemá řešení. Neklesejte na mysli, z každé situace vede cesta ven, a mnohdy není zdaleka jediná. Zkuste vytrvat, ponechat si krátký odstup – potřebný nadhled. Řešení se po pár dnech samo nabídne. Polovina měsíce pak už nabízí úplně jiné energie; ke slovu se dostanou emoce, a to velice příjemné. Budete si je užívat plnými doušky a na rozpačitý počátek srpna dočista zapomenete. Konec druhého prázdninového měsíce ukáže trochu ostré lokty a bude jen na vás, jak se s jistou dávkou dravosti, ať už vaší nebo vašeho okolí, vypořádáte. 


VODNÁŘ (21.1. – 20.2.) 

Milí Vodnáři, v srpnu můžete zaznamenat, tu a tam, tendenci chovat se bezstarostně a nezatíženě jako malé dítě. Je to v pořádku a někdy dokonce i žádoucí. Neodhánějte takové chvíle! Naopak – snažte se je vychutnávat plnými doušky. Letní atmosféra pocitu lehkosti a svobody jenom nahrává. Nezapomeňte však, že svoboda, aby svobodou skutečně byla, tkví v nespoutanosti vnitřní, nikoli té vnější. Pozor na příliš rozkolísané emoce – z bezstarostného dítěte byste se, někdy v polovině měsíce, mohli poměrně snadno přehoupnout do pozice citově nevyrovnané osoby, s náladou dosti kolísavou. Poslední třetina srpna se bude odehrávat ve znamení výběru z několika možností. Většinou je to ta lepší varianta, ať už jde o výběr čehokoli, nicméně dejte pozor, ať neváháte příliš dlouho. 


RYBY (21.2. – 20.3.) 

Milé Ryby, srpen vám možná trochu zamotá hlavu. Možná, že ne vše půjde podle vašich představ a vy budete mít tendenci ohlížet se jinam. Zároveň však jako byste vrostly do země a hluboce v ní zakořenily. Hlava bude hledět do oblak, ale zbytek těla jako by se změny bál. První polovina měsíce se tedy odehraje v určitém nesouladu a rozkolísanosti myšlenek i názorů. Netlačte příliš na pilu. Nedokážete-li se jasně rozhodnout dnes, počkejte na zítřek. V životě nastávají chvíle, kdy je po určitou dobu lepší složit zbraně a tiše vyčkávat v ústraní. Konec měsíce s sebou přinese trochu těžkou hlavu a starosti, od kterých si však docela snadno dokážete pomoct. Dobrým návodem může být třeba ‚jen‘ přenastavení vlastních myšlenkových procesů a možnost podívat se na záležitost ještě i z jiného úhlu.


Ilona Lea Kotková: vlastnimsmerem.cz 

Foto: iStock


Diskuze: příspěvků