Tarotový výklad na měsíc únor 2016

Letošní únor má o jeden den navíc, tedy namísto obvyklých dvaceti osmi mu právem náleží ještě i den dvacátý devátý. Je to proto, že rok 2016 je tzv. rokem přestupným; v takovém roce přidáváme únoru navíc 24 hodin proto, abychom dostáli snaze mít co nejpřesnější čas, který bude odpovídat poloze Slunce dnes i třeba za 50 let. Uvádí se, že kalendářní rok má 365 dnů, nicméně Země oběhne Slunce za 365,24219 dnů, což odpovídá zhruba čtvrtině dne k dobru. A to je hlavní příčinou toho, že jedenkrát za čtyři roky přihodíme den navíc, aby se rozdíl vyrovnal.

Zobrazit fotografii v galerii

2. února slavíme Hromnice (svátek světel), což je zhruba polovina času mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností. V keltském kalendáři se Hromnice označují jako Imbolc, svátek zaslíbený keltské bohyni Brigit („Vznešená“), kterou spojujeme především s hojností, plodností, léčitelstvím a ochranou domácího krbu (ohně). Je také ochrannou bohyní věštců a její kult je spjat s posvátnými studněmi. 8. února nás čeká novolunní ve Vodnáři, 22. února pak úplněk v Panně.


Podle tradiční čínské medicíny jsou orgánem měsíce ledviny. Ty bývají v únoru nejvíce oslabeny a je třeba dodat jim potřebnou energii. Číňané považují ledviny za sídlo naší životní energie a věří, že právě v nich je uložena podstata života. Emoce, která je s ledvinami spojována, je strach. Žijete-li ve stresujícím prostředí a často se bojíte nebo obáváte o někoho, tento důležitý orgán oslabujete.


Mezi potraviny, které podporují práci ledvin, patří například tuňák, černé fazole, hrášek, pohanka, jáhly, vejce, zázvor nebo červená řepa, z bylinek pak třeba vrbovka.


Z mnoha únorových pranostik pro zajímavost vybírám:

  • Únor bílý, pole sílí.
  • Únorová voda, pro pole škoda.
  • Leží-li kočka v únoru na slunci, jistě v březnu poleze za kamna.
  • V únoru sníh a led - v létě nanesou včely med.
  • Když skřivánek v únoru zpívá, velká zima potom bývá.
  • Teplý únor, studené jaro, teplé léto.
  • Na Hromnice o hodinu více.
  • Na svatého Blažeje pije skřivan z koleje.

 

Pro tarotový výklad jsem pro tento měsíc zvolila jiný balíček karet, než obvykle. Jde o unikátní „Mythical Goddess Tarot“, jehož karty jsou často velice osobní a dostávají se hluboko pod povrch. Mnohdy v nich lze najít opravdu intimní vzkaz, a tak pevně doufám, že i vy si v únorovém výkladu najdete přesně to, co najít máte.


BERAN (21.3. - 20.4.)

Únor vám, milí Berani, namíchá koktejl rozmanitých pocitů, kterými budete postupně proplouvat. Vaše srdce bude otevřené a vřelé a potřeba pečovat o své blízké bude aktuálnější než jindy. Ovšem i tělo si bude žádat své a mnozí Berani pocítí velký příval ohnivé sexuální energie. V této souvislosti karty varují před neuváženým jednáním, kterého byste časem mohli litovat. I hlava vám, milí Berani, bude v únoru velmi dobře sloužit. Věnujte pozornost vlastním myšlenkám; mohl by se zrodit skvělý nápad, který se vám v budoucnu výborně zúročí.


BÝK (21.4. - 21.5.)

Možná byste si, milí Býci, měli více věřit a přijmout svoji jedinečnost. Zamyslete se nad tím, čeho všeho jste už v životě dosáhli a podělte se o vlastní úspěchy i se svým okolím. Sdílejte svou radost, nebojte se však svěřit svým nejbližším i s obavami, které narušují vaši rovnováhu. Chraňte svoje vnitřní světlo, pečujte o něj a nechte jej rozzářit. Díky němu pak dokážete najít odpovědi na všechny vaše otázky. Překročte vlastní stín a chopte se iniciativy, začněte konečně doopravdy žít!


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Milí Blíženci, karty pro měsíc únor slibují radost ze života a nabádají k většímu procítění toho, že my všichni jsme součástí jednoho celku. Vyjděte si do přírody, nechte se okouzlit její svěžestí a čistotou. I v únoru můžete venku nalézt spoustu hezkého. Štěstí stojí při vás a vy byste tento měsíc měli konečně sklidit sladké ovoce ze stromu úspěchu. Naleznete pomyslný hrnec zlaťáků na konci duhy, ať už se bohatství týká čehokoliv. Na povrch se dostane i síla ženské intuice a vaše podvědomí bude sdílnější než jindy.


RAK (22.6. - 22.7.)

Milí Raci, únor opráší téma, které pro vás mnohdy bývá poměrně komplikované; chce vás naučit přijímat všechny situace vašeho života s láskou a často velmi potřebnou dávkou pochopení. Zkuste otevřít své srdce a vychutnávat si každý den bez ohledu na vnější podmínky. Soustřeďte se především sami na sebe a nepouštějte se do řešení nějakých zásadnějších záležitostí. Mohl by tak vzniknout ještě větší zmatek. Nechávejte věci volně plynout, řešení se časem samo ukáže.


LEV (23.7. - 22.8.)

Milí Lvi, vnitřní konflikt, který jste dosud zažívali, se blíží ke svému konci. Zdá se, že jste na nejlepší cestě nalézt rovnováhu a povolit tak obruč, do které jste se sami dobrovolně uvěznili. Důležitým tématem měsíce února je umění dotáhnout věci do konce, abyste připravili prostor pro nové začátky. Věřte, že každý bez výjimky má úžasnou schopnost změnit věci v životě tak, jak si přeje. Nebojte se uzdravit a transformovat svůj život prostřednictvím energie změny. Vykročte a cesta se před vámi sama otevře.


PANNA (23.8. - 22.9.)

Panny, únor pro vás může být zlomovým a velice důležitým měsícem. Probuďte své kreativní schopnosti, dejte prostor umění a tvorbě, povolte uzdu vlastní fantazii. Setkáte-li se s překážkami, nikdo a nic vás tentokrát nemá šanci zastavit. Vaše energie je předurčena k úspěchu. Jen je třeba si opravdu důvěřovat a stát při sobě. Soustřeďte se na svůj cíl, nenechte se odradit. Jste jako raketa vystřelená do vesmíru. Udržujte správný směr, nechte se vést intuicí a vaše hvězda zazáří.


VÁHY (23.9. - 23.10.)

Milé Váhy, vaše únorové téma je „umět si správně přát“. Touhy je totiž třeba nejenom správně definovat, ale především jim i dopředu věřit. Umět se vcítit do okamžiku, kdy už jsou vyslaná přání naplněna a umět si vychutnat pocit dosaženého štěstí. Mějte oči otevřené pro nové příležitosti; ty k nám často přicházejí v okamžiku, kdy to nejméně čekáme. Věnujte pozornost nejenom svým myšlenkám, ale i slovům. To, jak smýšlíme a hovoříme o jiných, se nám obratem vrátí. Okolí nám pak jen nastavuje zrcadlo, abychom v něm zahlédli sami sebe.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

Štíři, být pravdiví sami k sobě je možná jeden z nejtěžších úkolů vůbec. Únorové karty vás ovšem právě k tomu vybízejí. Pokud je totiž člověk sám k sobě upřímný, vidí jasněji a pochopí i věci, které dosud nedokázal přijmout. Možná to bude znít už trochu otřepaně, ale nejdůležitější na světě je láska. Otevřete tedy své srdce, protože co vyzařujete, k vám zároveň i proudí. A pokud vysíláte zářivou energii, budete podobnou také přitahovat. Situace, které vás trápí, se konečně uzdraví, a vy budete moci sklízet zaslouženou úrodu.


STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Střelci, únor pro vás může být měsícem posunu. Pokuste se iniciovat v sobě starobylou moudrost, která je zakódována v každém z nás. Cesta k ní vede přes ženský princip, a to nezávisle na pohlaví. Naslouchejte vnitřnímu hlasu, nechte se vést intuicí, překonejte strach ze ztráty a bolesti. Zamyslete se nad tím, co vás dlouhodobě nečiní šťastnými a opusťte to. Jedině tak se vám otevře cesta opravdové svobody a prosperity, ať už se bude týkat vztahu, práce, peněz nebo čehokoli jiného. Bohatá odměna vás zkrátka nemine.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Milí Kozorozi, je čas posunout se dál. Jste to určitě vy, kdo drží opratě vašeho života pevně v rukách? Ponoříte-li se sami do sebe, objevíte vlastní obrovský potenciál dohlédnout k důsledkům svých činů ještě před jejich započetím. Vaše budoucnost je otevřená a zcela ve vaší moci. Vždycky máte na výběr alespoň ze dvou variant a nic není dopředu striktně dáno. Možná jen jisté mantinely, ale pokaždé máte možnost pohybu tím nebo jiným směrem. Nečekejte, až se něco stane a vykročte. Vězte, že pochopení přichází často jako blesk z čistého nebe. Je ale třeba být připraveni.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Také vám, milí Vodnáři, otevírá únor nové cesty nebo spíše úhly pohledu na sebe i ostatní. Jde o jednoznačně váš měsíc, a proto se pokuste využít jeho potenciál do poslední kapky. Jste jen krůček od překonání další pomyslné mety vašeho života. Budete více otevřeni pochopení okolí i vás samotných, máte šanci objevit to, co vás vnitřně doopravdy naplňuje. Naslouchejte své intuici, více se dívejte kolem sebe. Pobyt v přírodě vám dozajista udělá dobře a dovolí zažít opojný pocit radostné sounáležitosti.


RYBY (21.2. - 20.3.)

Milé Ryby, máte své sny a přejete si je naplnit? Pak do nich vložte tu správnou energii! Umění přát si není složité, nicméně je třeba doopravdy věřit v jejich uskutečnění. A také neohroženě vykročit a soustředit se na svůj cíl. Zůstaňte loajální sami k sobě, nechte naplno rozhořet svou vnitřní vášeň. Buďte opravdoví a upřímní. Po zásluze pak sklidíte odměnu a váš úspěch bude korunován pocitem naplnění. Máte dostatek vnitřní síly, tak se nebojte ji použít.

Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz.

Máte-li drobné dotazy, najdete Ilonu v naší poradně.


Připravila: Ilona
Foto: iStock
2. 2. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VAKUOVÁ PUMPA

Nemá tu prosím některá z vás zkušenost s vakuovou pumpou ? ...

VÝROČÍ

Ahojky :) Měla bych dotaz… Zajímalo by mě, co svým chlapům ...

KORÁLKY

Ahoj holky, chci se zeptat. Docela ráda vyrábím náramky. ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz