Tarotový výklad na měsíc září 2015

Ačkoli končí prázdniny a děti se opět chystají do školních lavic, léto dosud neřeklo své poslední slovo. Astronomicky totiž ještě nějakou dobu potrvá a podzim převezme pomyslné žezlo až 23. září dopoledne.

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc září 2015
Zobrazit fotografii v galerii

V září 2015 nás 13. čeká novolunní a 28. úplněk; oba tyto dny je vhodné a zdraví prospěšné držet půst. Podle čínské medicíny jsou v září nejvíce ohroženy slinivka a slezina. Pojmenování září nesouvisí se sluncem, jak by se mohlo zdát. Název měsíce je odvozen od staročeského „za řúje“ nebo „za říje“, tedy slovního spojení vztahujícího se k období páření zvířat doprovázeného charakteristickými zvuky. Staročeské „řúti“ se totiž do dnešní češtiny postupně proměnilo ve výraz „řvát“. Září je tedy z pohledu původu názvu měsícem, ve kterém je slyšet řev zvěře.


Z mnoha zářijových pranostik vybírám třeba následující:

  • Teplé září, dobře se ovoci i vínu daří.
  • Po hojných deštích v září osení zimní se podaří.
  • Bouřka v září, sníh v prosinci.
  • Jaké počasí v září, tak se i březnu vydaří.
  • Divoké husy svačinu odnášejí a zimu přinášejí.
  • Září jezdí na strakaté kobyle.
  • Podzim bohatý na mlhu věští v zimě mnoho sněhu.
  • Září, na léto jde stáří.


BERAN (21.3. - 20.4.)

Berani, ať už vás v září potká cokoli a dostanete se třeba i do (na první pohled) složitější situace, vše zvládnete bez větších potíží. Máte velkou šanci vyváznout z čehokoli s čistým štítem. Čeká-li na vás pracovní pohovor, výběrové řízení nebo důležité pracovní jednání, dopadne k vaší plné spokojenosti a také po finanční stránce si polepšíte.


BÝK (21.4. - 21.5.)

Po příjemné srpnové atmosféře přichází pro býky náročnější září. Zpočátku měsíce se mohou objevit nečekané nepříjemnosti, které mnohdy vyústí až v nepříjemnou výměnu názorů. Po každé bouřce však přijchází uklidnění a závan čerstvého vzduchu. Situace se urovná a často jsme pak schopni uvidět věci, které nám dosud zůstávaly skryty. Dobrá zpráva pro ženy toužící po mateřství: V září vám karty v tomto ohledu mimořádně přejí!


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Ani v září nepřijdou blíženci zkrátka. Podobně jako srpen, i tento měsíc vám nahrává v nových příležitostech k seznámení či setkání s lidmi, s nimiž si budete mít co říci. Nemusí však hned jít o osudové setkání. Pozor na hrozící zklamání a smutnější období zasahující oblast citů. Jde pouze o přechodné období a ačkoli se vám to možná nebude v první chvíli tak jevit, na obzoru je veselejší čas, který vás dokáže naplnit po všech stránkách. Chce to jen trochu víc trpělivosti a méně očekávání.


RAK (22.6. - 22.7.)

Srpen vám, raci, byl poměrně nakloněn. V září může situace pokračovat, jen je třeba mít své emoce i činy více pod kontrolou. Pozor na neuvážené jednání, které by vás časem mohlo mrzet. Ne všechno lze vzít zpět a slova mnohdy bývají tou nejzákeřnější zbraní. Máte-li před sebou nějakou zkoušku, pracovní pohovor nebo důležité jednání, dobře se na ně připravte. V září sice nebudete mít nic zadarmo, o to víc se pak následný úspěch bude počítat.


LEV (23.7. - 22.8.)

Milí lvi, po uvolněných letních měsících opět nastává čas naplněný prací a novými výzvami. Pozorně se kolem sebe dívejte, ať vidíte, co uvidět máte. Určitý druh nečinnosti z vaší strany by se vám nemusel vyplatit. Nenechte si svázat ruce okolím a zakrýt výhled vzdušnými zámky a prázdnými slovy. Koncem měsíce vemte rozum do hrsti a nepodlehněte vidině snadného zisku. A řeč nemusí být pouze o penězích.


PANNA (23.8. - 22.9.)

Pokud vás, panny, trápí nějaká stále nedořešená situace, nastal ten správný čas ji konečně uzavřít. Je pouze na vás, jak se rozhodnete a pokud vy samy nechcete, není třeba váš krok obhajovat před ostatními. V září máte velkou šanci posunout se dál a přiblížit se tak svému dětskému snu, na který jste už možná skoro zapomněly. Využijte toto období, vesmír je vám nakloněn víc, než jindy.


VÁHY (23.9. - 23.10.)

Váhy, je čas na změnu. Uvolněte se a zkuste najít ve svém životě to, co vás nejvíce blokuje. Jde-li o dlouhodobou záležitost, neváhejte. Podobně jako u předchozího znamení, i u vás nastal čas vhodný k "rozseknutí" situace. Snad máte pocit svázaných rukou; jsme to ale vždycky jen my sami, kteří si ona pomyslná pouta dobrovolně nasazujeme. Prožíváte-li smutnější období, nepodléhejte. Zkuste se pozorněji rozhlédnout. Možná zbytečně pláčete nad rozitým vínem, protože zdaleka ne všechny poháry jsou prázdné.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

Potřeba být chvíli sami se sebou částečně potrvá i v září. Možná více než kdy jindy pocítí štíři potřebu najít vlastní střed a podívat se na některé situace svého života v širších souvislostech. Ne vždy jsou pravidla špatná a občas je třeba podvolit se jistému řádu, míněno však spíše v hlubších souvislostech. Sloupněte ze své tváře smutek, není ho třeba. Ne každý stav, který vnímáme jako nepříjemný, stojí doopravdy proti nám. Často je tomu právě naopak.


STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Střelci, zkuste se v září více věnovat svým blízkým. Možná si ani neuvědomujete, co vše máte k dispozici a jací lidé se kolem vás pohybují. Nacházíte-li se v komplikované vztahové situaci, nezoufejte. Situace se bzy otočí a tam, kde je vám nepříjemně, nebudete už nadále chtít setrvat. Starému odzvonilo a nové se na vás těší. Nemusí nutně jít o novou lásku. Třeba jen znovu objevíte dávno zapomenuté.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Kozorozi, prožíváte-li zklamání z předchozího (nebo současného) vztahu, vězte, že se blýská na lepší časy. Neveselá situace pomalu odchází. Pozvolna a nenásilně. Možná, až se jednoho zářijového rána probudíte, pocítíte nával nové energie a k tomu, co bylo, se nebudete chtít dále vracet. Energie, kterou budete následně vyzařovat, přitáhne energii podobnou. Radostnou a s touhou po klidu a rodinném štěstí. Budiž vám přáno!


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Vodnáři, devátý měsíc v řadě je vám poměrně nakloněný, alespoň z jeho větší části. Projekt, na kterém jste pracovali, přinese kýžené plody a vy ze všeho vyjdete jako jednoznačný vítěz. Záleží však jen na vás, jak dlouho si svůj úspěch budete užívat. Neusněte proto na vavřínech a pokračujte v započatém. Koncem měsíce pozor na faleš někoho ve vašem okolí. Ne vždy vám okolí vaše štěstí doopravdy přeje.


RYBY (21.2. - 20.3.)

V září můžete mít, milé ryby, pocit, že je toho na vás zbytečně moc. V práci nebo ve škole jakoby se proti vám spykli a ačkoli své úkoly stále zvládáte, máte s nimi větší potíže, než v předchozím období. Nepodlehněte dočasné nepřízni, nepotrvá dlouho. Rodina a přátelé při vás stojí a v případě potřeby jsou ochotni pomoci. Nebojte se proto o pomoc požádat. 

 

Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz.

Máte-li drobné dotazy, najdete Ilonu v naší poradně.


Připravila: Ilona
Foto: iStock
1. 9. 2015

 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Kurz výkladu Tarotu I.

Kurz výkladu Tarotu I.

V první řadě je nutno říci, že výklad karet není žádná mystická nebo nadpřirozená záležitost....

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na červen

Tarotový výklad na červen

Na červen vám přinášíme výklad z barokního ovčína v Chotíkově. Vesnice Chotíkov byla založena ve...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc duben

Tarotový výklad na měsíc duben

Začal duben a s ním pravé aprílové počasí. Chcete vědět, co vám na duben předpovídají...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc květen

Tarotový výklad na měsíc květen

Chcete vědět, co vám na měsíc květen předpovídají karty?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ORIGINÁLNÍ DÁREK

Přítel mě nedávno potěšil krásným dárkem. Dostala ...

OVOCNÉ KAPSIČKY

Dobrý den, chtěla bych dcerce koupit ovocné kapsičky a ...

IVF KLINIKA?

Dobrý den, ráda bych znala vaše názory na IVF kliniky. Kde ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz