Tarotový výklad únor 2017

Únor je podle gregoriánského kalendáře druhým měsícem roku a má 28 dní. Pouze v tzv. přestupném roce má dnů 29.

Tarotový výklad na únor 2017
Zobrazit fotografii v galerii

Výjimkou byl ovšem únor s 30 dny; to nastalo pouze třikrát v zaznamenané historii vybraných zemí. Pokud jde o český název měsíce, pak hledejme souvislost s táním ledu a nořením ledových ker v řekách (únor = nořiti se). 


Slunce putuje ve Vodnáři a 18. února odpoledne vstupuje do znamení Ryb. V únoru přibude dne o 1 hodinu a 38 minut. Úplněk nastává 18. února, novoluní pak 26. února. Z významných dnů stojí za zmínku Hromnice (2. 2.), Tučný čtvrtek (23. 2.), Masopustní neděle (26. 2.), Masopustní pondělí a úterý (27. a 28. 2.). 


Podle tradiční čínské medicíny jsou orgánem měsíce ledviny, které Číňané považují za sídlo životní energie a místo, kde je uložená podstata života. Mezi vhodné obiloviny pro posílení ledvin patří pohanka, oves nebo jáhly. 


Z únorových pranostik vybíráme: 

Únor bílý - pole sílí. 

Únorová voda - pro pole škoda. 

Leží-li kočka v únoru na slunci, jistě v březnu poleze za kamna. 

V únoru sníh a led - v létě nanesou včely med. 

Jestli únor honí mraky, staví březen sněhuláky 

Teplý únor - studené jaro, teplé léto 

Co si únor zazelená - březen si hájí; co si duben zazelená - květen mu to spálí. 


BERAN (21.3. - 20.4.) 

Milí Berani, únorové karty naznačují, že tentokrát půjde především o peníze, resp. možnosti, jak je nejlépe vydělat. Zdá se, že jste došli do stavu, ve kterém se necítíte úplně nejlépe. Možná jde o špatný pocit ze stávající práce nebo finanční situace, možná svou pozici vnímáte ve stylu „proč právě já“ a přejete si pochopit příčinu svého strádání. Karty naznačují, že přichází čas na změnu. Vystupte ze svého stínu a vydejte se na lov! V polovině února se rýsuje skvělá příležitost, nová šance na zajímavou pracovní pozici či výrazné zlepšení u té stávající. Zapojte svou intuici a jednejte v souladu s ní. Vyhlídky jsou růžové a také finanční zlepšení je na cestě k vám. 


BÝK (21.4. - 21.5.) 

Býci, únorová energie přeje lásce. Jste-li nezadaní, máte šanci to změnit, stojíte-li o to. Ve vaší blízkosti se objeví někdo, s kým si budete neobvykle rozumět a čas s ním vám bude dávat smysl. Tento stav však přivítáte s rozporuplnými pocity, protože na příval emocí si většinou příliš nepotrpíte. Zkuste změnu a dovolte si být citliví a vnímaví; to totiž není synonymem zranitelnosti. Nebojte se projevit své city a vyjádřit, po čem toužíte. Únor k vám bude štědrý. Užívejte si tedy jeho dary i přítomný okamžik a nehledejte v nastalé situaci chyby. Může se stát, že doopravdy žádné nejsou. Zadaní Býci budou ve stávajícím vztahu spokojení, případně najdou cestu, jak ke spokojenosti dojít. 


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.) 

Milí Blíženci, únor přeje emocím. Podobně jako pro předchozí znamení, také vám tento měsíc nachystal hořkosladký koktejl s příchutí změny. Osoba, na kterou jste sázeli, možná nehraje úplně fair hru a na vás by, díky vzniklé situaci, mohl padnout lehký splín. Nezoufejte, protože zmiňovaný koktejl má na konci sladkou chuť! Únorové karty na sklonku měsíce slibují zajímavý obrat a novou příležitost, resp. šanci na lásku. Ať už jde o někoho úplně nového, anebo osobu zmiňovanou na začátku a vysvětlení sporné situace. Nebojte se komunikovat, nakonec jde o důležitý charakterový rys vašeho znamení. Domněnky, které si rádi vytváříme, nás mnohdy zavedou na scestí a my jsme schopni z příslovečného komára vytvořit dokonale nafouklého velblouda. 


RAK (22.6. - 22.7.) 

Raci, únor, zdá se, je pro vás důležitým měsícem se zajímavým rozuzlením na jeho konci. Možná zjistíte, že energie vynaložená do něčeho, co pro vás bylo důležité a zač jste byli ochotni se bít, za to vůbec nestála. Zjistíte, že zdánlivě vítězný boj vám nepřinesl předpokládané výhody či pocity. Zkuste se zastavit a zamyslet se nad příčinou svého jednání. Pravděpodobně zjistíte, že ne vždy se vyplatí mít poslední slovo a toužit ovládnout situaci. Pro vás, citlivé jedince, může jít o velké zklamání a pocit dočasné beznaděje. Není ovšem důvod si zoufat, protože s každým koncem přichází i nový začátek. A ten váš, s trochou nadsázky, má bílého koně a tvář pohádkového hrdiny. Zdá se, že v únoru, víc než kdy jindy, platí známé „konec dobrý, všechno dobré.“ 


LEV (23.7. - 22.8.) 

Lvi, únor přeje financím a lásce zároveň. Co víc si přát? Hned v samém počátku měsíce se může objevit zajímavá finanční nabídka či možnost, jak svou situaci – v tomto směru - zlepšit. Jen je třeba mít oči otevřené a správně si vybrat, protože možná i na výběr bude. Řiďte se pocity, nechte se vést intuicí. Snažte se zachovat rovnováhu ve všech oblastech života, zkuste se zamyslet nad tím, kde vnímáte nepoměr. Představíte-li si několik pohárů, všechny by měly být stejně naplněné. Jinak řečeno – kolik dávám, tolik přijímám, jak pracuji, tak odpočívám. V citové oblasti je vám v únoru opravdu přáno. Můžete potkat lásku na celý život nebo učinit zásadní (a dobré) rozhodnutí. 


PANNA (23.8. - 22.9.) 

Milé Panny, únor se zpočátku bude tvářit ryze obchodně. Řeč bude o penězích, resp. o penězích ve váš prospěch. To nezní špatně, co myslíte? Chopte se tedy příležitosti a využijte ji. Potřebujete-li v práci přidat, teď je ten správný okamžik. Nebojte se komunikovat a vyjádřit své potřeby. Občas je nutné i žádoucí použít také poněkud razantnější metody. Po citové stránce to nebude úplně ono, alespoň co se týká stálosti vašich citů. Únorová energie příliš nefandí stabilitě a změny vašich nálad mohou být výraznější než jindy. Pokud se vám ovšem podaří udržet své emoce v únosných mezích, očekávejte relativně příjemný a úspěšný měsíc. 


VÁHY (23.9. - 23.10.) 

Milé Váhy, po dynamickém lednu můžete pociťovat náhlý výpadek vlastní energie. Zpočátku měsíce si budete, možná více než kdy jindy, uvědomovat, co v životě cítíte a jaké jsou vaše skutečné potřeby. Karty naznačují, že pocity by měly být více méně potvrzením toho, co už dávno víte. Zřejmě i toto zastavení vám nabídne možnost přehodnotit některá svá stanoviska a učinit opatření pro změnu směru. Revoluce zasáhne zejména pracovní oblast. Pravděpodobně dojdete k tomu, že už se nechcete nechat využívat. Pomýšlet můžete i na odchod ze stávajícího zaměstnání, nicméně zatím není ideální čas na tak zásadní změnu. Zkuste spíše nastavit nová pravidla v tom stávajícím. Vaše přirozená autorita, umožníte-li jí průchod, vám ve vyřešení nastalé situace může prokázat dobrou službu. 


ŠTÍR (24.10. - 22.11.) 

Rychlé rozhodování a výrazná energie. V tomto duchu se potáhne celý následující měsíc. Málokomu přinese únor tolik síly a odhodlání jako vám, milí Štíři. Už počátek druhého měsíce nového roku bude ve znamení vysokého nasazení, ohnivého (a pro vás ne zcela typického) náboje a nových příležitostí. Jako byste seděli v závodní formuli a uháněli kamsi do neznáma; beze strachu a zbytečných zastávek. Bude vám to i dobře myslet a s rozhodováním o více či méně důležitých záležitostech nebudete mít žádný problém. Využijte únorové dary do posledního střípku, ne každý měsíc má pro vás takové rezervy. 


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Střelci, únor má pro vás nachystánu příjemnou dávku emocí, pravděpodobně jedno moc milé setkání a dostatek energie i odhodlání k činům. Hledáte-li spřízněnou duši, člověka, se kterým si budete rozumět i mimo vyřčená slova, v únoru máte šanci ho najít. Jen nespěchejte, netlačte a raději uvolněte cestu přirozenému vývoji. Ačkoli to úplně neodpovídá vaší nátuře, zkuste pro tentokrát splynout s proudem a nechte se jím bez větších zásahů unášet. Možná se budete divit, na jak hezká místa se tímto způsobem dostanete. Jste ohnivé znamení a tomu odpovídají i únorové karty. Proto – jak už bylo řečeno – vědomě přibrzděte a občas se jen dívejte. 


KOZOROH (22.12. - 20.1.) 

Milí Kozorozi, v únoru možná budete ve větší míře řešit finance. Ani tak ne z důvodu nedostatku, jako spíše z obavy z něj. Ovšem zcela zbytečně, protože další karty naznačují, že by se naopak mohlo rýsovat něco nového a finančně zajímavého. Jen je třeba nebát se a neživit svůj strach „sezením na penězích“. Naopak, nechte rozproudit i tuto energii s myšlenkou a přáním o jejím znásobení. Kromě hmotných záležitostí se únor jeví zajímavě i v oblasti mnohem poetičtější. Nezadaní Kozorozi mají šanci potkat nový protějšek a zamilovat se až po uši. Zkuste se pro tentokrát méně kontrolovat a povolte uzdu spontánnějším projevům. Možná překvapíte nejenom své okolí, ale zejména sami sebe. Příjemně, samozřejmě. 


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.) 

Vodnáři, únor s sebou přináší pocit dostatku, bezpečí a zázemí. Více než jindy pocítíte sounáležitost s rodinou a přáteli, uvědomíte si skutečné hodnoty. Vnímavější budete i k vlastním hlubokým pocitům a dokážete je, třeba jen sami pro sebe, pravdivě pojmenovat. Tento měsíc vám, navíc, pootevře dvířka novým vyhlídkám, ať už je řeč o práci a zajímavém vývoji ve váš prospěch, anebo o koníčcích a zájmech. Vše vám půjde od ruky a strach pro vás bude cizím pojmem. Koncem měsíce bude třeba na chvilku se zastavit a opět se pravdivě podívat na jistou záležitost, která vás už delší dobu trápí. Prozatím ale nevyvíjejte žádnou větší aktivitu, únor není pro taková rozhodování ideálním měsícem. 


RYBY (21.2. - 20.3.) 

Únorovým tématem pro vás, milé Ryby, budou finance a pracovní záležitosti. Možná budete více počítat, třeba si uvědomíte, že vám současný stav ne zcela vyhovuje. Otázkou zůstává, zda jde o skutečně malý příjem či „jen“ vysoké nároky; ačkoli – v tomto směru jde ovšem o záležitost mimořádně subjektivní. V každém případě se otázkou financí nebudete zabývat příliš dlouho a ani se jí dlouhodobě trápit; naopak – v polovině měsíce vás čekají příjemné záležitosti, oslava či zábavné setkání, nabízející uvolnění a pohodu. Konec února přinese uklidnění po všech stránkách a návrat k pilné práci, resp. jejímu pilování a neustálému zlepšování aktuálního stavu.


Ilona Lea Kotková: vlastnimsmerem.cz 

Foto: iStock

DISKUZE K ČLÁNKU

0

jo kdyby to tak vyšlo

ODPOVĚDĚT

2

Horoskop mne nijak neovlivňuje, přečtu a jdu dál svou cestou.

ODPOVĚDĚT

4

Na únor mám dobrý horoskop, jen aby mi vyšel...

ODPOVĚDĚT

3

Únor mi začal přesně podle horoskopu. Vyhrála jsem za křížovku docela slušnou finanční injekci. Má to tak být celý měsíc, tak se těším.

ODPOVĚDĚT

3

Tak to je zajímavé, horoskop sedí na mě i na na manžela. To se nestává často.:-)

ODPOVĚDĚT

3

horoskop se mi líbí,tak snad bude z toho něco pravda

ODPOVĚDĚT

2

Samé hezké předpovědi, tak snad to tak také bude :)

ODPOVĚDĚT

2

Horoskop zní velice zajímavě =) tak jsem zvědavá, jak vše bude probíhat =)

ODPOVĚDĚT

6

s horoskopem jsem velice spokojená

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Tarotový výklad na měsíc únor 2016

Letošní únor má o jeden den navíc, tedy namísto obvyklých dvaceti osmi mu právem náleží...

Titulka pro: Tarotový výklad na duben

Tarotový výklad na duben

Vedle Žižkovského vysílače v Praze leží starobylý židovský hřbitov, na kterém se dnes už nepohřbívá....

Titulka pro: Tarotový výklad na srpen

Tarotový výklad na srpen

Tarotový výklad na srpen je z bývalého šibeničního vrchu u Nepomuka, kam vozili odsouzené na...

Titulka pro: Tarotový výklad na říjen

Tarotový výklad na říjen

V západočeském městečku Sušice se nachází rozhledna Svatobor. Je to údajně silné energetické místo, se...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BOLAVÁ KOLENA

Dobrý den, nemáte doporučení na bolavá kolena? Máte něco ...

BOHEMIA OLEJ

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s oleji od značky Bohemia ...

VIBRÁTOR

Kde koupit pořádnou hračku do postele?:-) Nápady?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz