Hobby

Tarotový výklad únor 2017

Únor je podle gregoriánského kalendáře druhým měsícem roku a má 28 dní. Pouze v tzv. přestupném roce má dnů 29.

Výjimkou byl ovšem únor s 30 dny; to nastalo pouze třikrát v zaznamenané historii vybraných zemí. Pokud jde o český název měsíce, pak hledejme souvislost s táním ledu a nořením ledových ker v řekách (únor = nořiti se). 

Slunce putuje ve Vodnáři a 18. února odpoledne vstupuje do znamení Ryb. V únoru přibude dne o 1 hodinu a 38 minut. Úplněk nastává 18. února, novoluní pak 26. února. Z významných dnů stojí za zmínku Hromnice (2. 2.), Tučný čtvrtek (23. 2.), Masopustní neděle (26. 2.), Masopustní pondělí a úterý (27. a 28. 2.). 

Podle tradiční čínské medicíny jsou orgánem měsíce ledviny, které Číňané považují za sídlo životní energie a místo, kde je uložená podstata života. Mezi vhodné obiloviny pro posílení ledvin patří pohanka, oves nebo jáhly. 

Z únorových pranostik vybíráme: 

Únor bílý – pole sílí. 

Únorová voda – pro pole škoda. 

Leží-li kočka v únoru na slunci, jistě v březnu poleze za kamna. 

V únoru sníh a led – v létě nanesou včely med. 

Jestli únor honí mraky, staví březen sněhuláky 

Teplý únor – studené jaro, teplé léto 

Co si únor zazelená – březen si hájí; co si duben zazelená – květen mu to spálí. 

BERAN (21.3. – 20.4.) 

Milí Berani, únorové karty naznačují, že tentokrát půjde především o peníze, resp. možnosti, jak je nejlépe vydělat. Zdá se, že jste došli do stavu, ve kterém se necítíte úplně nejlépe. Možná jde o špatný pocit ze stávající práce nebo finanční situace, možná svou pozici vnímáte ve stylu „proč právě já“ a přejete si pochopit příčinu svého strádání. Karty naznačují, že přichází čas na změnu. Vystupte ze svého stínu a vydejte se na lov! V polovině února se rýsuje skvělá příležitost, nová šance na zajímavou pracovní pozici či výrazné zlepšení u té stávající. Zapojte svou intuici a jednejte v souladu s ní. Vyhlídky jsou růžové a také finanční zlepšení je na cestě k vám. 

BÝK (21.4. – 21.5.) 

Býci, únorová energie přeje lásce. Jste-li nezadaní, máte šanci to změnit, stojíte-li o to. Ve vaší blízkosti se objeví někdo, s kým si budete neobvykle rozumět a čas s ním vám bude dávat smysl. Tento stav však přivítáte s rozporuplnými pocity, protože na příval emocí si většinou příliš nepotrpíte. Zkuste změnu a dovolte si být citliví a vnímaví; to totiž není synonymem zranitelnosti. Nebojte se projevit své city a vyjádřit, po čem toužíte. Únor k vám bude štědrý. Užívejte si tedy jeho dary i přítomný okamžik a nehledejte v nastalé situaci chyby. Může se stát, že doopravdy žádné nejsou. Zadaní Býci budou ve stávajícím vztahu spokojení, případně najdou cestu, jak ke spokojenosti dojít. 

BLÍŽENCI (22.5. – 21.6.) 

Milí Blíženci, únor přeje emocím. Podobně jako pro předchozí znamení, také vám tento měsíc nachystal hořkosladký koktejl s příchutí změny. Osoba, na kterou jste sázeli, možná nehraje úplně fair hru a na vás by, díky vzniklé situaci, mohl padnout lehký splín. Nezoufejte, protože zmiňovaný koktejl má na konci sladkou chuť! Únorové karty na sklonku měsíce slibují zajímavý obrat a novou příležitost, resp. šanci na lásku. Ať už jde o někoho úplně nového, anebo osobu zmiňovanou na začátku a vysvětlení sporné situace. Nebojte se komunikovat, nakonec jde o důležitý charakterový rys vašeho znamení. Domněnky, které si rádi vytváříme, nás mnohdy zavedou na scestí a my jsme schopni z příslovečného komára vytvořit dokonale nafouklého velblouda. 

RAK (22.6. – 22.7.) 

Raci, únor, zdá se, je pro vás důležitým měsícem se zajímavým rozuzlením na jeho konci. Možná zjistíte, že energie vynaložená do něčeho, co pro vás bylo důležité a zač jste byli ochotni se bít, za to vůbec nestála. Zjistíte, že zdánlivě vítězný boj vám nepřinesl předpokládané výhody či pocity. Zkuste se zastavit a zamyslet se nad příčinou svého jednání. Pravděpodobně zjistíte, že ne vždy se vyplatí mít poslední slovo a toužit ovládnout situaci. Pro vás, citlivé jedince, může jít o velké zklamání a pocit dočasné beznaděje. Není ovšem důvod si zoufat, protože s každým koncem přichází i nový začátek. A ten váš, s trochou nadsázky, má bílého koně a tvář pohádkového hrdiny. Zdá se, že v únoru, víc než kdy jindy, platí známé „konec dobrý, všechno dobré.“ 

LEV (23.7. – 22.8.) 

Lvi, únor přeje financím a lásce zároveň. Co víc si přát? Hned v samém počátku měsíce se může objevit zajímavá finanční nabídka či možnost, jak svou situaci – v tomto směru – zlepšit. Jen je třeba mít oči otevřené a správně si vybrat, protože možná i na výběr bude. Řiďte se pocity, nechte se vést intuicí. Snažte se zachovat rovnováhu ve všech oblastech života, zkuste se zamyslet nad tím, kde vnímáte nepoměr. Představíte-li si několik pohárů, všechny by měly být stejně naplněné. Jinak řečeno – kolik dávám, tolik přijímám, jak pracuji, tak odpočívám. V citové oblasti je vám v únoru opravdu přáno. Můžete potkat lásku na celý život nebo učinit zásadní (a dobré) rozhodnutí. 

PANNA (23.8. – 22.9.) 

Milé Panny, únor se zpočátku bude tvářit ryze obchodně. Řeč bude o penězích, resp. o penězích ve váš prospěch. To nezní špatně, co myslíte? Chopte se tedy příležitosti a využijte ji. Potřebujete-li v práci přidat, teď je ten správný okamžik. Nebojte se komunikovat a vyjádřit své potřeby. Občas je nutné i žádoucí použít také poněkud razantnější metody. Po citové stránce to nebude úplně ono, alespoň co se týká stálosti vašich citů. Únorová energie příliš nefandí stabilitě a změny vašich nálad mohou být výraznější než jindy. Pokud se vám ovšem podaří udržet své emoce v únosných mezích, očekávejte relativně příjemný a úspěšný měsíc. 

VÁHY (23.9. – 23.10.) 

Milé Váhy, po dynamickém lednu můžete pociťovat náhlý výpadek vlastní energie. Zpočátku měsíce si budete, možná více než kdy jindy, uvědomovat, co v životě cítíte a jaké jsou vaše skutečné potřeby. Karty naznačují, že pocity by měly být více méně potvrzením toho, co už dávno víte. Zřejmě i toto zastavení vám nabídne možnost přehodnotit některá svá stanoviska a učinit opatření pro změnu směru. Revoluce zasáhne zejména pracovní oblast. Pravděpodobně dojdete k tomu, že už se nechcete nechat využívat. Pomýšlet můžete i na odchod ze stávajícího zaměstnání, nicméně zatím není ideální čas na tak zásadní změnu. Zkuste spíše nastavit nová pravidla v tom stávajícím. Vaše přirozená autorita, umožníte-li jí průchod, vám ve vyřešení nastalé situace může prokázat dobrou službu. 

ŠTÍR (24.10. – 22.11.) 

Rychlé rozhodování a výrazná energie. V tomto duchu se potáhne celý následující měsíc. Málokomu přinese únor tolik síly a odhodlání jako vám, milí Štíři. Už počátek druhého měsíce nového roku bude ve znamení vysokého nasazení, ohnivého (a pro vás ne zcela typického) náboje a nových příležitostí. Jako byste seděli v závodní formuli a uháněli kamsi do neznáma; beze strachu a zbytečných zastávek. Bude vám to i dobře myslet a s rozhodováním o více či méně důležitých záležitostech nebudete mít žádný problém. Využijte únorové dary do posledního střípku, ne každý měsíc má pro vás takové rezervy. 

STŘELEC (23.11. – 21.12.) 

Střelci, únor má pro vás nachystánu příjemnou dávku emocí, pravděpodobně jedno moc milé setkání a dostatek energie i odhodlání k činům. Hledáte-li spřízněnou duši, člověka, se kterým si budete rozumět i mimo vyřčená slova, v únoru máte šanci ho najít. Jen nespěchejte, netlačte a raději uvolněte cestu přirozenému vývoji. Ačkoli to úplně neodpovídá vaší nátuře, zkuste pro tentokrát splynout s proudem a nechte se jím bez větších zásahů unášet. Možná se budete divit, na jak hezká místa se tímto způsobem dostanete. Jste ohnivé znamení a tomu odpovídají i únorové karty. Proto – jak už bylo řečeno – vědomě přibrzděte a občas se jen dívejte. 

KOZOROH (22.12. – 20.1.) 

Milí Kozorozi, v únoru možná budete ve větší míře řešit finance. Ani tak ne z důvodu nedostatku, jako spíše z obavy z něj. Ovšem zcela zbytečně, protože další karty naznačují, že by se naopak mohlo rýsovat něco nového a finančně zajímavého. Jen je třeba nebát se a neživit svůj strach „sezením na penězích“. Naopak, nechte rozproudit i tuto energii s myšlenkou a přáním o jejím znásobení. Kromě hmotných záležitostí se únor jeví zajímavě i v oblasti mnohem poetičtější. Nezadaní Kozorozi mají šanci potkat nový protějšek a zamilovat se až po uši. Zkuste se pro tentokrát méně kontrolovat a povolte uzdu spontánnějším projevům. Možná překvapíte nejenom své okolí, ale zejména sami sebe. Příjemně, samozřejmě. 

VODNÁŘ (21.1. – 20.2.) 

Vodnáři, únor s sebou přináší pocit dostatku, bezpečí a zázemí. Více než jindy pocítíte sounáležitost s rodinou a přáteli, uvědomíte si skutečné hodnoty. Vnímavější budete i k vlastním hlubokým pocitům a dokážete je, třeba jen sami pro sebe, pravdivě pojmenovat. Tento měsíc vám, navíc, pootevře dvířka novým vyhlídkám, ať už je řeč o práci a zajímavém vývoji ve váš prospěch, anebo o koníčcích a zájmech. Vše vám půjde od ruky a strach pro vás bude cizím pojmem. Koncem měsíce bude třeba na chvilku se zastavit a opět se pravdivě podívat na jistou záležitost, která vás už delší dobu trápí. Prozatím ale nevyvíjejte žádnou větší aktivitu, únor není pro taková rozhodování ideálním měsícem. 

RYBY (21.2. – 20.3.) 

Únorovým tématem pro vás, milé Ryby, budou finance a pracovní záležitosti. Možná budete více počítat, třeba si uvědomíte, že vám současný stav ne zcela vyhovuje. Otázkou zůstává, zda jde o skutečně malý příjem či „jen“ vysoké nároky; ačkoli – v tomto směru jde ovšem o záležitost mimořádně subjektivní. V každém případě se otázkou financí nebudete zabývat příliš dlouho a ani se jí dlouhodobě trápit; naopak – v polovině měsíce vás čekají příjemné záležitosti, oslava či zábavné setkání, nabízející uvolnění a pohodu. Konec února přinese uklidnění po všech stránkách a návrat k pilné práci, resp. jejímu pilování a neustálému zlepšování aktuálního stavu.

Ilona Lea Kotková: vlastnimsmerem.cz 

Foto: iStock


Diskuze: příspěvků