Tipy

Tecelové povlečení. Objevte udržitelnost, která má styl

Poohlížíte se po novém povlečení, které má splňovat nejen kritérium kvality a atraktivního vzhledu, ale také udržitelnosti? Máme pro vás dobrou zprávu! Nabídka přírodních materiálů, jejichž původ i výroba jsou šetrnější k životnímu prostředí, se stále rozrůstá. Jedním z nich je také TENCEL™ Lyocell.

Mezi textiliemi, které pocházejí z udržitelných přírodních zdrojů, má své nenahraditelné místo tencel. TENCEL™ je obchodní název pro tkaninu zvanou lyocell. Jedná se o druh viskózy vyrobené z rozdrcených dřevěných vláken eukalyptu, respektive z buničiny, která je na dotek neuvěřitelně měkká a příjemná. Dřevo eukalyptu, ze kterého se tento materiál vyrábí, pochází z lesních porostů, které jsou obnovitelné a lehce udržitelné. Spotřeba vody je při produkci 10 až 20krát menší, než je tomu při výrobě bavlny.

Povlečení hebké jako pavučinka

Tencelové vlákno je na povrchu hladké a na dotyk neuvěřitelně měkké a příjemné. V porovnání s vlnou anebo bavlnou je o mnohem jemnější, v porovnání s hedvábím je při kontaktu s pokožkou něžnější a zároveň je chladivější než plátno. „My jsme si tencel zamilovali na první dotek. Jeho hebkost a jemnost ráda přirovnávám k načechranému obláčku. Stejně jemné jsme zvolili i čtyři barvy – světle žlutou, pudrovou, světle modrou a šedostříbrnou, které nabízíme v kolekci Eucalypta ze 100% lyocellu,“ popisuje novinku Martina Matějovská, obchodní ředitelka české značky Matějovský.

Kolekce povlečení Eucalypta je prodyšná a přirozeně termoregulační. V tencelovém povlečení se vám bude dobře spát v létě i v zimě. Jedná se o odolný materiál, který výborně odvádí vlhkost a je nenáročný na údržbu – mimořádně rychle schne a nemačká se, při sušení v závěsu nevyžaduje žehlení. Vlákno je navíc přirozeně antibakteriální a nepohlcuje pachy, proto je ideální pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Matějovský povlečení
Zdroj fotografií: Matějovský povlečení
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků