Kultura

Těšte se na První republiku: Co vás čeká v nové sérii?

Sbírání kytiček

Třetí řada úspěšné rodinné ságy se odehrává mezi podzimem 1930 až létem 1931.

Třináct nových dílů přinese kriminální zápletky nebo milostný trojúhelník opět na pozadí dobových reálií, jakými jsou například hospodářská krize, sílící rozdělení společnosti, nebo módní společenské fenomény jako obliba sportu či swingu. 

Rodina Valentů, tváří v tvář výzvám doby, bude muset držet pohromadě více než kdy jindy. Okolnosti tomu ale nejsou vždy nakloněny. První díl uvede v premiéře ČT1 v pátek 7. září ve 20.00 hodin. 

Stojaté vody rozčeří Vladimír…

Irena si zvyká na novou roli manželky, ale stále je k Lippimu chladná. On je chápavý, nespěchá na ni. Vladimír se opět sbližuje s Magdalénou, jejich děti si rozumějí. S bratrem Jaroslavem ale nemluví, viní ho a Marii ze smrti Kláry. Eliška končí studium medicíny, s Vojtou prožívají šťastné manželství. Jaroslav rozkol v rodině nese špatně. Marie se snaží být srdcem domu, ale ona sama je příčinou svárů, takže posadit všechny znovu k jednomu stolu se jí nedaří. Stojaté vody ale rozčeří Vladimír, který se přiotráví jedovatým alkoholem. 

Boxu podlehl celý štáb

Tvůrci se nechali inspirovat reáliemi počátku třicátých let dvacátého století. Zajímalo je vztahové napětí mezi tělovýchovnými spolky Sokolů a německých Turnerů i sílící taneční éra swingu. „V této sérii jsme připravili jednu velkou atrakci, u které jsem nečekal, že bude tak pohlcující, a i proto boxu v průběhu natáčení podlehl celý štáb

Herci absolvovali několikaměsíční přípravu v boxerském klubu u mistra Evropy Rosti Osičky, který jim dával hodně do těla, a díky tomu jejich výkon vypadá velmi dobře,“ prozrazuje Biser A. Arichtev a dodává: „Kvůli tanečním scénám jsme zase postavili krásný taneční podnik ve stylu art deco, který diváci jen tak neuvidí.“ Tvůrci se během stavby kulis v ateliéru na Kavčích horách nechali inspirovat legendárním tanečním barem Trilobit. 

Co prozradil Jaroslav

Rodinnou vilu v Podolí obývá hlavně Jaroslav Valenta s Marií a jeho nejmladším bratrem Fredym. Je tedy poměrně komplikované dát rodinu dohromady. Jaroslav se o to ale snaží a v tomto duchu se nese celá řada. „Třetí řada už není tolik o soupeření Jaroslava a Vladimíra. Máme to spolu už všechno více méně vyříkané a navíc se objeví společný nepřítel zvenku. Myslím, že nakonec k sobě budeme mít nejblíž, jak jsme kdy měli,“ prozrazuje k pokračování seriálový Jaroslav, nejstarší ze tří bratrů.

Připravila: red.

Foto: ČT

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků