Bydlení

Úžasné triky pro nejkrásnější kuchyň ve střešním bytě

Sbírání kytiček

Máte k dispozici nádherné podkroví? Využijte celý prostor na maximum a vytvořte si jedinečnou kuchyň, ve které budete trávit čas s radostí. Ve střešním bytě to může být trochu výzva, ale jistě si s tím poradíte i bez zásahu odborníka. Musíte myslet hlavně na pár základních prvků, bez kterých se neobejdete. Myslete na barvy, světlo, spotřebiče i množství úložného prostoru.

Světlé barvy jsou základ

Podkrovní kuchyň může působit malým dojmem kvůli šikmým stěnám. Z tohoto důvodu se musíte spolehnout na světlé barvy, které ji opticky zvětší. Barevné doplňky vám zajistí hravost a osobitost místnosti. Stěny by ale měly zůstat světlé. Nejlepší barva pro podkroví je:

  • bílá,
  • krémová,
  • světle šedá,
  • pastelové barvy.

Osvětlení je extrémně důležité

Střešní okno vám dá obrovské množství světla. Pořádná síť proti hmyzu pro střešní okna vás navíc ochrání před otravným hmyzem. Myslet ale musíte také na umělé světlo. Ideální je LED pásek nebo žárovky pod horními skříňkami a jedno centrální světlo.

Využijte prostor na maximum

Pracovní deska by měla být trochu širší, abyste získali co největší pracovní prostor. Zároveň budete potřebovat nábytek na míru, abyste získali hodně úložného prostoru. Při koupi spotřebičů myslete nejen na jejich velikost, ale také množství. Příliš mnoho spotřebičů způsobí, že se budete v kuchyni cítit stísněně.

Nezapomínejte na místo k sezení

Mnoho lidí má spojenou kuchyň s jídelnou. Jestli potřebujete jen menší místo k sezení, nezapomínejte na nové nohy stolu s deskou podle vlastních představ. K tomu stačí přidat stoličky nebo židle a máte úžasný jídelní stůl. Záleží pouze na velikost stolu, jakou potřebujete.

Praktické věci, které zažijete jen v rodinném době

Život na vesnici je klidný a velmi příjemný. I zde můžete mít samozřejmě kuchyni v podkroví. Musíte se jen zamyslet, co uděláte s odpadem. Levné jímky na odpadní vodu vám zajistí bezproblémovou funkčnost. Potom budete moci bez starostí vařit v nádherné kuchyni.

Komerční prezentace

Zdroj informací: www.termotecheshop.cz, steelbro.cz,
Zdroj fotografií: Casa imágenes / stock.adobe.com
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků