Děti

V dubnu se zaměřte na rozvoj svých dětí

Energie draka jsou v dubnu spojeny s rozvojem a dětmi. Z pohledu vývoje dětí patří energie draka k období mezi dětstvím (0 – 5 let) a pubertou. Je to období, kdy se děti začínají rychle rozvíjet fyzicky i intelektuálně.

Děti jsou přirozeně zvídavé, chtějí poznávat svět. A přesně k tomu jsou tyto energie určeny. Díky nim se děti lépe učí, mají potenciál získávat i zpracovávat poměrně hodně informací a využívat je hlavně pro svoji budoucnost (drak se vždy dívá dopředu, do budoucnosti).

Obecně tedy můžete energie dubna využít pro rozvoj svých dětí. Ukazovat jim nové věci, brát je do muzeí, na různé vzdělávací akce apod. Snažte se jim rozšiřovat obzory, podporujte jejich intelektuální růst.

V přirozeném rozvoji pomáhá také příroda, která se právě v dubnu rozvíjí. Děti tak vnímají růst, rozvoj a expanzi. Ukazujte jim, jak se rozrůstají rostliny, jak pučí nové květy, jak rostou nové větve, sledujte s nimi zvířátka a jejich mladé. Duben je plný nového života a to je energie, která se váže právě k dětem.

Duben je ale také období příprav na různé zkoušky – maturity, přijímačky, testy a pod. Děti by tak měly využít silné energie dubna, aby se na tyto zkoušky co nejlépe připravily.

Nečekejte do května, protože to již může být učení složitější (začne vládnout oheň a děti budou mít jiné zájmy). Čím více děti využijí duben pro učení, tím lépe budou připraveni a nebude je to tolik vyčerpávat. Učení a rozvoj jsou v dubnu přirozené.

Autor: Jiří Čerňák

Zdroj informací: cernakinteriordesign.webs.com
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků