Děti

Feng Shui: V září se věnujte dětem

Sbírání kytiček

Nejvíce energie v září zaberou vaše děti. Těm byste v tomto měsíci měli věnovat co nejvíce pozornosti. Práce s dětmi může být v září poměrně vyčerpávající. Děti patří k energii dřeva. To je energie uvolněná, hravá, nepozorná, nesoustředěná, chaotická a neposlušná. Ráda si dělá, co chce.

Energie kohouta jsou téměř opačné. Jsou zaměřené na detail, na určitou formu, řád, pořádek a soulad. Snad i proto začíná školní rok právě v září, neboť základní energií školy je řád a pořádek. Vaším úkolem je usměrnit dřevěné energie dětí tak, aby se pomalu ale jistě začaly tomuto řádu přizpůsobovat.

Z vlastní zkušenosti víme, jak je to těžké. Děti jsou navíc rozdováděné z letních prázdnin, kdy vládnou energie velmi uvolněné a řád byste v nich hledali jen velmi těžko. Musíte tedy zvládnout nejen děti samotné, ale i dávku letní energie, kterou si přináší s sebou do nového školního roku.

Učitelé to moc dobře vědí a často pro ně bývá právě září tím nejtěžším měsícem, kdy mají s dětmi nejvíce práce. Naštěstí dřevěná energie se podobá mladému proutku a ten, jak víte, se dá ohýbat. Kov přináší systém a řád. Vytvořte svým dětem plán „postupné přeměny“, který je sám navede z bláznivé energie dřeva a léta do energie pořádku a řádu.

Kovové energie vyžadují postupný posun. Není dobré chtít vyřešit vše hned najednou. Proto své děti na školu a její řád zvykejte postupně. Pomalu omezujte jejich volnost a hravost a postupnými kroky do jejich života dávejte stále více řádu.

Ideální je, když si na celý měsíc uděláte plán po jednotlivých dnech. Na každý den si s dětmi naplánujte nějakou další povinnost, kterou musí splnit. Postupné zvykání si na školu a její systém jim umožní, aby do tohoto řádu „vklouzly“ pozvolna a nenásilně.

Velmi dobrou „pomůckou“ je jejich dětský pokojíček. Ten postupně (společně s dětmi) přetvořte v prostor, ve kterém budou udržovat pořádek. Systém a řád musí panovat hlavně v místě, kde se dítě učí.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: iStock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků