Bydlení

Vánoční stromeček podle zásad Feng Shui: Kam ho umístit

V období Vánoc řeší poradci Feng Shui nejčastěji otázku, kam umístit vánoční stromeček.

Pokud využíváte energií času a prostoru, musíte si nejprve ujasnit, jakou funkci pro vás má prostor zajistit. Vánoce jsou obecně svátky klidu, míru, ale také hojnosti. Pokud Vánoce navíc vnímáte jako církevní svátek, pak jsou hlavně o oslavách a příchodu spasitele. Ve většině rodin se však tento náboženský aspekt nedodržuje. A tak hlavní funkcí Vánoc je právě ta pohoda, klid a bohatost života.

Pokud tedy vnímáte Vánoce tímto způsobem, pak můžete využít energii prostoru, která podporuje bohatost života, ale i zdraví. Je to tzv. Gua4. Toto místo se nachází z pohledu od vchodu do místnosti v jejím levém vzdáleném rohu. Toto místo má vždy vypadat velmi bohatě, rozmanitě, barevně. Má evokovat bohatost přírody a tím i vašeho života.

Pokud v tomto místě postavíte vánoční stromeček, budete tuto energii v průběhu vánočních svátků posilovat a aktivovat. Znamená to ale také to, že tuto energii musíte o Vánocích používat. Proto vánoční stromeček musí být bohatě ozdoben. Ozdoby by měly mít různé tvary i barvy. Používejte i různé druhy ozdob. Na stromečku by mělo být hodně různých malých světýlek. Stromeček rozsviťte, pokud jste v místnosti.

I vánoční nadílka by měla být bohatá. Nejde o to mít drahé dárky. Raději mnoho menších a rozličných dárků. Tím si opět podpoříte energii hojnosti.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků