Hobby

Vánoční svátky z pohledu reflexivní astrologie

Podívejme se na jednotlivé sváteční dny.

Štědrý den 24.12. 

Ponese se v atmosféře idealistické Luny ve Střelci v sextilu s Venuší ve Vodnáři a v kvadrátu s Neptunem v Rybách. To jsou aspeky, které podpoří vánoční kouzlo, spontánnost, upřímnost a idealismus. Zvláště večer za kvadrátu Luny ve Střelci s Neptunem v Rybách může být pohádkový nebo vánočně omamný, současně ale působí také kvadrát Chiróna na Slunce v Kozorohu, takže souběžně lze očekávat i větší citlivost a citovou zranitelnost. 

První svátek vánoční, Boží hod 25.12. 

Přináší působení černé luny v Rybách v kvadrátu na Lunu ve Střelci a Merkur ve Střelci, takže v tomto případě může růst také emoční intenzita, také s ohledem na to, že černá luna se dostává i do trigonu s Marsem ve Štíru. V průběhu vánočních návštěv tedy pozor na hádky nebo malá nedorozumění. V noci Luna přestupuje do Kozoroha a ocitá se v kvadrátu s Chirónem v Beranu a také tento aspekt může být zcitlivující a citlivější. 

Druhý svátek vánoční, sv. Štěpán 26.12. 

Letos je spojený s novem ve znamení Kozoroha, takže v tento den může růst smysl pro formální chování, zodpovědnost, praktičnost a také celkově slavností nádech dne. Silně kozorožské Vánoce také mohou být naplněny tendencí poučovat druhé nebo mentorovat. V noci a po ránu působí také kvadrát Chiróna na Lunu a večer impulzivní, přesný kvadrát mezi Merkurem ve Střelci a černou lunou v Rybách – zde opět pozor na hádavost nebo zbytečné rýpání, jízlivosti mohou být tento rok následovány také intenzivními emocemi (Mars ve Štíu v sextilu s Plutem v Kozorohu, po svátcích v přesném trigonu s černou lunou). Silný vliv znamení Kozoroha by měl ale přesto přispět k celkovému zachování dekora. Dokonalá forma se tyto Vánoce může počítat jako zvláštní zásluha, díky vlivům znamení Střelce a Vodnáře snad ale nebude zapomenuto také na spontánnost a umění radovat se z okamžiku. Vánoce jsou přeci jen svátky štědrosti a Jupiter nad Sluncem dokáže být i velmi štědrým a velkorysým dárcem!

Každodenní astrologické rozbory můžete sledovat na facebookové stránce Reflexivní astrologie, kam také můžete napsat, pokud máte zájem o individuální osobní rozbor nebo konzulataci, můžete ji kontaktovat také na e-mailu astrologie.brno@gmail.com. 

Vypracovala: Reflexivní astrologie astrologie.brno@gmail.com 

Foto: iStock


Diskuze: příspěvků