Krása

Jak pečovat o kabelku: důležitý je materiál

Se stejnou samozřejmostí, s jakou se staráme o své oblečení nebo třeba boty, bychom měly pečovat i o kabelku. Je to přece naše vizitka!

Nedáte z ruky svůj osvědčený kousek? Aby vám kabelka co nejdéle vydržela v pěkném stavu, postarejte se o ni.

Hezká nejen navenek

Na první pohled je vidět, zda je kabelka čistá zvnějšku, ale jak to vypadá uvnitř? Zde se často používá nylon, plátno či vepřová kůže a na tyto materiály platí vlhký hadřík namočený v mýdlové vodě. Pokud se začne textilie párat, drobné vady si opravíte doma, s těmi většími je lepší obrátit se na odborníky.

Co je hned vidět

Povrch ošetřujte speciálními přípravky. Existují impregnační spreje či různé krémy, které ocení především majitelky kožených kabelek. Dále je třeba věnovat pozornost držadlům a řemínkům, na něž můžete použít speciální kartáčky na vyčištění, jinak o ně pečujte stejně jako o zbylý povrch. Zipy je vhodné jednou za čas promastit například včelím voskem, aby se nezadrhávaly. Vosk lze použít i na kovové části kabelky. Svůj módní doplněk pravidelně zbavujte prachu a nečistot. Aby se méně špinila, čas od času ji je vhodné ošetřit kabelku impregnací, což platí i na výrobky z textilu.

Pořádek se vyplatí

V práci nebo doma ji většinou dáváme na k tomu určené místo, ale co jinde, třeba v restauraci? Nečekejte, že všude bude prostor na odkládání. Noste s sebou přenosný háček, který se připevňuje ke stolu. Než vyrazíte z domu, překontrolujte, zda kabelku zbytečně neplníte věcmi, které nepotřebujete. Šetříte tím nejen své ruce či ramena, ale i nervy. Pak se nebudete ztrácet ve změti všelijakých drobností, ani hledat klíče, které třeba propadly až na dno.

Materiál

Až si půjdete kupovat novou kabelku, neřiďte se jen designem či cenou. Pokud chcete kabelku na dlouho, zvolte kvalitnější materiály od prověřených značek. Kožená kabelka přece jen vydrží déle než koženka či jiný syntetický materiál. Snadná péče je o kabelky z textilu, dáte je do pračky a je to. Ovšem ani jejich krása není na věky, časem barvy vyblednou či se zaperou. Perte je proto vždy opatrně na málo stupňů.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Vibantis
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků