Vchod do domu podle Feng Shui

Vchod do domu je jednou z nejdůležitějších částí domu. Je to místo, kterým vstupuje životní energie nejen do našeho domova, ale také do našeho života.

Vchod do domu podle Feng Shui
Zobrazit fotografii v galerii

Nezapomínejme, že doma trávíme více jak 1/3 života. Takže kvalita energie, která vstoupí do našeho domova ovlivní právě minimálně třetinu toho, co v životě prožijeme. Proto je náš domov nejdůležitější místo na světě. Vchod do domu není jen místem, kterým vstupujeme do domu, ale také místem, které nás vítá při příchodu domů. Proto si musíme vchod a místo před domem upravit tak, abychom měli vždy radost, když náš dům vidíme, když do něj vstupujeme. 


Musí být dobře osvětlen a měl by být také krásně ozdoben. Zde můžeme využít energií času – sezon. Na jaře můžeme využít Velikonoce, v zimě Vánoce, v létě dožínky, na podzim vinobraní apod. a příslušně si vchod ozdobit. Tím značně posílíme energie vchodu. K označení vchodu patří také jmenovka. Musíme jasně označit, kdo zde bydlí. Je rozdíl, napíšeme-li na jmenovku Novákovi, posílíme energii rodiny, napíšeme-li Jan a Jana Novákovi, posílíme rodinu, ale zároveň již posilujeme i individualitu každého partnera. Napíšeme-li však Jan Novák, Jana Nováková, pak se energie vztahu budou pomalu, ale jistě zmenšovat a vztah může prožívat komplikace v budoucnosti. 


Když si představíte průčelí domu s hlavním vchodem, díváte se na tvář svého domu, kde hlavní vchod představuje jeho ústa. A stejně tak, jako je nám příjemné, když se na nás lidé usmívají, budeme rádi, bude-li se na nás náš dům usmívat pokaždé, když k němu budeme přicházet. Proto vchod a příchod k domu musí patřit k nejkrásnějším místům našeho domu. Budeme se pak domů rádi vracet, budeme se domů těšit a tak také na vše, co na nás doma čeká – partner, děti, rodina. Tím kvalita vchodu velmi silně ovlivňuje kvalitu vztahů a rodiny


Cesta k domu by neměla být přímá. Měla by se mírně kroutit jako meandr řeky. Rovná, přímá cesta silně zrychluje energii a tím nás oslabuje a náš pocit při příchodu nebude příjemný. Dveře vchodu by měly být co největší – avšak afektivní velikosti domu (nic se nesmí přehánět). Čím velkorysejší vchod do domu je, tím velkorysejší život budeme schopni žít a nebudeme se muset zabývat malichernostmi. Vchod musí být výrazný, každý musí poznat, že se jedná o hlavní vchod. 


Vchodové dveře také slouží jako ochrana. Proto by měly být pevné, silné, abychom měli dostatečný pocit bezpečí. Není moc vhodné, aby byly prosklené. Budeme mít tak stále podvědomí pocit oslabené ochrany, pocit, že nám stále může někdo koukat do našeho soukromí. Proto je lepší, jsou-li vchodové dveře, plné a nad nimi je prosklený světlík, který umožní přístup denní světla do zádveří v interiéru. 


Upravte si také přístup k vchodovým dveřím. Před vchodem můžete mít stále kvetoucí květiny, různé ozdoby. Prostě vše, co příchod ke dveřím zkrášlí a vám dodá příjemný a hlavně radostný pocit. Totéž pravidlo pak platí i u vstupu na pozemek. Stejně bychom měli řešit branku na pozemek i úpravu přístupu k brance zvenčí. Rozhodně není vhodné, pokud okolí domu není upravené, chybí chodníky či dokonce silnice, což bohužel bývá častý problém u nových residenčních sídel (satelity apod.). Příchod domů opravdu silně ovlivňuje váš pocit z domova jako takového. Brodíte-li se tedy cestou blátem, zakopáváte o kameny apod., rozhodně tím nezískáte příjemnou náladu. A s tímto nepříjemným pocitem přijdete domů. Budete sami nepříjemní a tuto svojí nepříjemnou energii předáte svému partnerovi, dětem, rodině. Tato nepříjemnost se pak roznese po jednotlivých členech rodiny jako vir. 


Proto opravdu věnujte příchodu a v chodu do svého domu maximální pozornost. Je lepší mít krásný a radostný vchod, než zlaté kohoutky v koupelně. Zařizujete-li si svůj dům, rozhodně začněte vchodem. Nikdy ho nenechávejte na posledním místě. Vchod je vždy to první, co uvidíte. A první dojem je vždy ten nejsilnější, který ovlivní vaší budoucnost.


Autor: Jiří Čerňák cernakinteriordesign.webs.com

Foto: freeimages melodi2

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Pěkně napsané. Já si myslím, že součástí vchodu do domu by měla být třeba i nějaká pěkná rohož. My ještě nedávno měli před dveřmi takovou nehezkou gumovou. Už jsme ji ale nahradili za jednu, která vypadá mnohem lépe. Tuším, že se mi ji povedlo sehnat tady odtud: https://www.emako.cz/rohoze/

ODPOVĚDĚT

5

to je hezký domeček a ta zahrádka je jako z pohádky.... to bylo asi práce

ODPOVĚDĚT

2

před pěti lety jsme koupili domeček a jsme spokojení

ODPOVĚDĚT

4

ale když mám byt na sídlišti, kde okolí není moc hezké, a sousedi jsou nepříjemní? Pak už to je napravit za dveřmi v předsíni, ale tam je tma a nic tam neroste.... prostě si koupit domeček někde v ústraní :-)))

ODPOVĚDĚT

5

Krásně, ale co až to odkvete, mám záhony udělané tak, že se tam kvetoucí květiny postupně od jara do podzimu vystřídají a je to hezké pořád.

ODPOVĚDĚT

1

To je můj sen, aby mně to takhle všechno pěkně kvetlo celý rok. Ale snažím se.

ODPOVĚDĚT

3

Je to krásné, ale u nás to takto nejde upravit...

ODPOVĚDĚT

1

to je dílo architekta...moc hezké

ODPOVĚDĚT

2

architekt byl šikovný, opravdu, takový domeček by se mi taky líbil

ODPOVĚDĚT

2

to je nádherné sám toto člověk nezvládne ale dost dobré rady

ODPOVĚDĚT

3

Souhlasím a chce to i místo. My máme dům u silnice.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vlastní byt znamená jistotu ve stáří

Vlastní byt znamená jistotu ve stáří

Podle statistik ČSÚ bydlí ve vlastní nemovitosti přibližně dvě třetiny rodin. V rodinném domě žije...

5 tipů, jak zútulnit vaši ložnici podle moderních trendů

5 tipů, jak zútulnit vaši ložnici podle moderních trendů

Probouzíte se unavení, podráždění, bez energie, a to i po dlouhých hodinách spánku? Pak je...

Titulka pro: Veletrhy nábytku, bydlení a zahrady už od zítřka!

Veletrhy nábytku, bydlení a zahrady už od zítřka!

Řešíte stavbu nebo rekonstrukci? Nábytek do bytu? Zajímáte se o zahradu? Pak si nenechte ujít...

Titulka pro: Vzorový dům? Takhle můžete bydlet i vy

Vzorový dům? Takhle můžete bydlet i vy

Pokud uvažujete o novém bydlení a poohlížíte se po řadové výstavbě, určitě si také kladete...

Kdy vylétne z hnízda? Nedělejte si z bytu mama hotel!

Zatímco někteří potomci se snaží vylétnout z hnízda co nejdříve, poznat svět a osamostatnit se,...

Nový start do života v pronájmu bytu v Praze

Nový start do života v pronájmu bytu v Praze

Rozešla jste se s partnerem a nyní hledáte nový pronájem bytu v Praha?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

inzerce

ŽHAVÉ DRBY

KREATIVNÍ HRAČKA

Zdravím, poradíte nějakou kreativní hračku, která ...

LEHKÝ ŠKOLNÍ BATOH

Dobrý večer, poradíte prosímjaký batoh koupit pro syna, ...

G-SPOT VIBRÁTOR

Našla bych tu někoho se zkušeností s g-spot vibrátorem ? Je ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz