Bydlení

Vchod do domu podle Feng Shui

Vchod do domu je jednou z nejdůležitějších částí domu. Je to místo, kterým vstupuje životní energie nejen do našeho domova, ale také do našeho života.

Nezapomínejme, že doma trávíme více jak 1/3 života. Takže kvalita energie, která vstoupí do našeho domova, ovlivní třetinu toho, co v životě prožijeme. Vchod do domu není jen místem, kterým vstupujeme do domu, ale také místem, které nás vítá při příchodu domů. Proto si musíme vchod a místo před domem upravit tak, abychom měli vždy radost, když náš dům vidíme, když do něj vstupujeme.

Osvětlení

Vchod do domu musí být dobře osvětlen a měl by být také krásně ozdoben. Zde můžeme využít energií času – sezon. Na jaře můžeme využít Velikonoce, v zimě Vánoce apod. a podle období si vchod ozdobit. Tím značně posílíme energie vchodu. K označení vchodu patří také jmenovka. Musíme jasně označit, kdo zde bydlí. Napíšeme-li na jmenovku Novákovi, posílíme energii rodiny. Pokud napíšeme Jan a Jana Novákovi, posílíme rodinu, ale zároveň již posilujeme i individualitu každého partnera. Napíšeme-li však Jan Novák, Jana Nováková, pak se energie vztahu budou pomalu, ale jistě zmenšovat.

Když si představíte průčelí domu s hlavním vchodem, díváte se na tvář svého domu, kde hlavní vchod představuje jeho ústa. A stejně tak, jako je nám příjemné, když se na nás lidé usmívají, budeme rádi, bude-li se na nás náš dům usmívat pokaždé, když k němu budeme přicházet. Proto vchod a příchod k domu musí patřit k nejkrásnějším místům našeho domu. Budeme se pak domů rádi vracet, budeme se domů těšit a tak také na vše, co na nás doma čeká – partner, děti, rodina. Tím kvalita vchodu velmi silně ovlivňuje kvalitu vztahů a rodiny.

Cesta k domu

Cesta k domu by neměla být přímá. Měla by se mírně kroutit jako meandr řeky. Rovná, přímá cesta silně zrychluje energii a tím nás oslabuje. Dveře vchodu by měly být co největší – avšak úměrné velikosti domu (nic se nesmí přehánět). Čím velkorysejší vchod do domu je, tím velkorysejší život budeme schopni žít a nebudeme se muset zabývat malichernostmi. Vchod musí být výrazný, každý musí poznat, že se jedná o hlavní vchod.

Vchodové dveře

Vchodové dveře také slouží jako ochrana. Proto by měly být pevné, silné, abychom měli dostatečný pocit bezpečí. Není moc vhodné, aby byly prosklené. Budeme mít tak stále podvědomí pocit oslabené ochrany, pocit, že nám stále může někdo koukat do našeho soukromí. Proto je lepší, jsou-li vchodové dveře plné. Nad nimi je prosklený světlík, který umožní přístup denního světla do zádveří v interiéru.

Upravte si také přístup k vchodovým dveřím. Před vchodem můžete mít stále kvetoucí květiny, různé ozdoby. Prostě vše, co příchod ke dveřím zkrášlí a vám dodá příjemný a hlavně radostný pocit. Totéž pravidlo pak platí i u vstupu na pozemek. Stejně bychom měli řešit branku na pozemek i úpravu přístupu k brance zvenčí. Rozhodně není vhodné, pokud okolí domu není upravené, chybí chodníky či dokonce silnice, což bohužel bývá častý problém u nových residenčních sídel. Příchod domů opravdu silně ovlivňuje váš pocit z domova jako takového. Brodíte-li se tedy cestou domů blátem, zakopáváte o kameny apod., rozhodně tím nezískáte příjemnou náladu. A s tímto nepříjemným pocitem přijdete domů. Budete sami nepříjemní a tuto svojí nepříjemnou energii předáte svému partnerovi, dětem, rodině. Tato nepříjemnost se pak roznese po jednotlivých členech rodiny jako.

Je lepší mít krásný a radostný vchod, než zlaté kohoutky v koupelně. Zařizujete-li si svůj dům, rozhodně začněte vchodem. Nikdy ho nenechávejte na posledním místě. Vchod je vždy to první, co uvidíte. A první dojem je vždy ten nejsilnější, který ovlivní vaší budoucnost.

Autor: Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků