Bydlení

Velká kouzla v malé koupelně

Sbírání kytiček

I malá koupelna může být účelně a moderně zařízená. Až začnete listovat katalogy, obcházet veletrhy a hledat inspiraci, sami zjistíte, že na trhu jsou k dostání vany, umyvadla a další vybavení vyrobené pod heslem „úspora místa“. V malé koupelně jde totiž doslova o centimetry.

Co je třeba promyslet v malé koupelně

Než se pustíte do rekonstrukce, ujasněte si, bez čeho se v koupelně neobejdete a čeho se naopak můžete vzdát. Spoustu místa zabere například pračka, které byste mohli při troše dobré vůle najít místo třeba v kuchyni. Nově uspořádat vybavení koupelny je složitější, než jen přemístit nábytek v pokoji. Musíte se totiž v první řadě ohlížet na umístění odpadního potrubí v domě. Svou roli hraje i počet a složení členů domácnosti a požadavky na funkčnost koupelny.

Rodina se dvěma malými dětmi bude mít jistě jiné nároky než třeba starší manželský pár. Důležitá je také částka, kterou můžete do rekonstrukce investovat. Kupovat to nejlevnější v obchodech pro kutily ale také není to pravé ořechové. Nízká cena většinou znamená i horší kvalitu a výměna zařízení v hotové koupelně může pěkně naštvat. Většina z nás si buduje koupelnu maximálně 2 – 3x za život, takže koupelna by měla být kvalitní a nadčasová.

Sprcha nebo vana?

Samozřejmě záleží na tom, jestli dáváte přednost rychlému sprchování, nebo si rádi poležíte ve vaně plné pěny. Sprchový kout nezabere tolik místa, ale v nabídce koupelnových studií jsou dnes i vany, které nezaberou o moc větší prostor, a přitom pohodlné vykoupání bez problémů umožní. Výborným řešením jsou i vany s atypickým tvarem. V „zádech“ mají klasickou šířku, a tak poskytují dostatečné pohodlí, a směrem k nohám se zužují. A tím se dá také ušetřit pěkných pár centimetrů.

Použijte zástěny

Oblíbeným kompromisem jsou vany se sprchovou zástěnou, která brání vodě, aby se rozstříkla po celé koupelně. Vanu samozřejmě můžete i nadále využívat ke klasické koupeli. Podle velikosti a dispozic můžete zvolit zástěnu pevnou, posuvnou, či dokonce otočnou, takže po vstupu do vany za sebou můžete zavřít dvířka jako ve sprchovém koutu.

Připravila: Eva Šarfová

Zdroj informací: Ravak
Zdroj fotografií: Ravak
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků