Shopping

Víme, které znamení horoskopu nejvíce utrácí!

Patříte do velké skupiny lidí, která dnes běžně sahá do peněženky pro kreditní platební kartu? Představte si, že používání těchto karet se liší nejen podle pohlaví nebo věku, ale také podle znamení zvěrokruhu!

Zajímavý průzkum na toto téma nedávno provedla Citibank Europe. Z výsledků vyplynulo, že prostřednictvím kreditních karet nejvíce utrácejí lidé narození ve znamení Berana, které však těsně dotahují Ryby a Blíženci. A budeme-li hledat, kdo stojí na opačné straně, pak to jsou Štíři. Nutno podotknout, že součástí průzkumu bylo analyzovat nákupního chování držitelů Citi kreditních karet, které se týkalo všech oblastí, tedy prodejen s potravinami, drogerií a dalšími pro život běžnými věcmi, ale cestování, oblečení, návštěv restaurací nebo třeba i nákupů automobilů.

Kdo je v obchodě jako doma?

Celkově nejvíce utrácejí kreditními kartami v maloobchodě – tedy za potraviny a věci denní spotřeby – muži narození ve znamení Býka, o kterých hvězdy říkají, že s penězi umí hospodařit. Ale jak se zdá, utrácení jim není cizí. Pokud se podivujete, že jde zrovna o muže, dá se to vysvětlit tím, že pánové sice nakonec platí, avšak jak ukazují přeplněné supermarkety a nákupní centra o víkendech, za nákupní „turistikou“ bychom možná měli hledat jejich drahé polovičky.
Podíváme-li se znovu na průzkum z pohledu pohlaví, pak za běžné nákupy v maloobchodě nejvíce utrácejí ženy narozené ve znamení Ryb – jako kdyby se bály, že jim snad něco uplave. Přitom podle hvězd je pro ně spíše typický rozvážný přístup k hospodaření s financemi. Abychom však byli přesní, ženy Ryby utratí za každodenní nákupy téměř o polovinu méně než muži Býci. A teď se v tom vyznejte!

Kdo raději šetří?

A jak vypadá pohled na ty, kteří v daném segmentu, tedy v maloobchodě, nechají nejméně peněz? Opět musíme zmínit znamení Štír, ovšem tentokrát je skóre genderově vyrovnané – šetrní jsou jak muži, tak i ženy. Pro lidi narozené ve znamení Štíra je typické uvážlivé šetření, které se však čas od času může nečekaně proměnit v bezhlavého utrácení. Nákupní apetit je zkrátka nevyzpytatelný…

A co za to?

Rozdíl v útratách v maloobchodě provedených Citi kreditními kartami mezi Býky a Štíry dosahuje za loňský rok šedesát milionů korun. Pokud byste chtěli tuto částku pro lepší představu zhmotnit, pak by si za ní Štírky teoreticky mohly pořídit třeba čtyři tisíce párů krásných značkových bot nebo dva tisíce neméně úžasných luxusních kabelek. A muži Štíři? Ty by možná potěšilo třicet super aut či o několik méně plnokrevných hřebců.

Kdo se rád pěkně obléká?

Rovněž v této oblasti nechávají v obchodech nejvíce peněz dámy Ryby a pánové Býci, ovšem šetrnější už jsou jiná než dosud citovaná znamení. Nejspořivější při svých nákupech oblečení kreditní kartou jsou ženy zrozené ve znamení Panny a muži Střelci. Ovšem spořivé dámy Panny jsou celkem pragmaticky uvažující ženy – podle horoskopu při výběru partnera zvažují i jeho finanční situaci. Tak pak není důvod, aby utrácely za něco, co jim jejich vyvolený patrně sám rád koupí.


Připravila: Marcela
Foto: archiv Native PR
21. 3. 2013


Diskuze: příspěvků